Předseda Rady ČT Pavel Matocha. Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Staří známí v Radě ČT

Napsal/a Vojtěch Berger 18. března 2021
FacebookTwitterPocketE-mail

Mezi 12 finalistů pro volbu čtyř nových radních České televize prošli kromě dvou současných radních (Váňa, Kratochvíl) i lidé, kteří mají blízko k dalším stávajícím členům Rady. Jedním z nich je Radek Žádník, který vlastní firmu Asola Media Group společně se stávajícím radním Romanem Bradáčem. Žádník do Rady ČT kandidoval už před rokem. Úspěšný nebyl, stejně jako při podzimní kandidatuře do dozorčí komise Rady, kam ho navrhoval právě Roman Bradáč. Žádník s Bradáčem opustili manažerské posty v České televizi před deseti lety, když se stal generálním ředitelem Petr Dvořák. Bradáč byl tehdy Dvořákovým protikandidátem a Žádník ho v kandidatuře podpořil.

Za zmínku stojí i starší vazba současného šéfa Rady ČT Pavla Matochy na dalšího z kandidátů, kteří prošli do užšího výběru, Jiřího Grunda. Ten byl v minulosti několik let mluvčím a marketingovým manažerem české pobočky společnosti Microsoft, která finančně podpořila Matochův spolek Pražská šachová společnost. Když spolek v roce 2014 slavil deset let trvání, Grund byl mezi hosty slavnostního setkání:

„Mezi diváky bylo mnoho dalších manažerů a kamarádů… Třeba …. Jiří Grund, dřívější p.r. a marketingový ředitel Microsoftu a Českých radikomunikací (inzerce Microsoftu rozhodující měrou pomohla ke vzniku Šachového týdeníku) (časopis, který Pražská šachová společnost řadu let vydávala, pozn. red.),“ napsal na web svého spolku Pavel Matocha.

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)