Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Tomio Okamura. Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia
,

SPD šíří účelově sestříhané video: zpravodaj ČT v něm „potvrzuje“ oficiální verzi Kremlu

Hnutí SPD v Libereckém kraji sdílelo na svém facebookovém profilu video České televize upravené tak, že vyvolává dojem, že zpravodaj ČT v Moskvě říká o válce na Ukrajině totéž, co oficiální ruská propaganda. „Vůbec mě nenapadlo, že je to nějak sestříhané,“ hájí se místopředseda krajské buňky Okamurovců Bronislav Kalvoda. Video prý SPD jen převzala z internetu.

„Tuto reportáž jsme ve vysílání ČT nezaznamenali. Karel Rožánek asi v ní neříká to, co není zcela v souladu s ‚jediným a správným‘ názorem prosazovaným mainstreamem. Tleskáme!“ stojí od včerejška na Facebooku SPD v Libereckém kraji.

Pod textem je zhruba dvouminutové video, kde zpravodaj České televize v Moskvě Karel Rožánek mluví o válce na Ukrajině. Vstup reportéra nepřeruší žádný dotaz moderátora a uprostřed videa je patrný jeden střih. Zpravodaj mimo jiné říká, že „v ruské státní televizi se objevují zpravodajové z Doněcké i Luhanské samozvané republiky a mluví o tom, že nikoli proruští separatisté, ale naopak Ukrajinci zahájili útočné operace“.

Foto: HlídacíPes.org

Dále se podle něj v Rusku mluví o tom, že na Ukrajině se „neútočí na města, útočí se na zásadní prvky ozbrojených sil ukrajinské armády, na letiště, že se útočí chytrými zbraněmi a že se rozhodně nejedná o válečný konflikt, ale o speciální operaci“ na „ochranu rusky mluvících a rusky se cítících občanů na Ukrajině“. Zmiňuje také argument Kremlu pro válku, že to, co se před invazí dělo na Ukrajině, byla „genocida prorusky orientovaných lidí“.

Na běžného diváka tohoto videa to tedy působí tak, že tyto informace potvrzuje přímo z terénu reportér veřejnoprávní televize. Skutečnost je ale jiná.

SPD: Našli jsme to na internetu

Ve skutečnosti Karel Rožánek v té chvíli odpovídal na dotazy moderátora, jak popisují ruský vpád na Ukrajinu právě ruská státní média a ruské instituce. To však ve verzi umístěné na Facebooku SPD vůbec nezazní.

Původní záznam rozhovoru mezi Rožánkem a moderátorem Michalem Kubalem je k vidění na webu České televize. Při srovnání obou verzí je zřejmé, že kromě vymazání moderátorských dotazů autor videa při úpravách prohodil jeho dvě části a tu pozdější dal na začátek.

SPD v Libereckém kraji si prý video stáhla z internetu: „My jsme tenhle příspěvek našli na webu konflikty.cz a odtamtud jsme si to stáhli, protože tenhle server nepovažujeme za manipulativní,“ říká pro HlídacíPes.org místopředseda krajské buňky hnutí Bronislav Kalvoda.

Web konflikty.cz je prakticky prázdný a války na Ukrajině se nijak netýká, zmíněné upravené video je však k nalezení na stránkách aktualnikonflikty.cz. Ta je v podstatě internetovým fórem, kam uživatelé vkládají své komentáře, odkazy a videa, za posledních několik dní i stovky těch týkajících se právě války na Ukrajině.

Odkaz na zmiňované video s popiskem „Zpravodaj ČT v Rusku Karel Rožánek o situaci na Ukrajině – tohle vysíláno asi nebylo…“ vede na účet na sociální síti Telegram s názvem „Info.z.netu.predat.svetu“.

„Normálně regulérní web“

„Já jsem přesvědčený, že si Vladimir Putin myslí, že si může dovolit, to, co si dovolilo NATO v roce 1999 v Jugoslávii a to, co si dovolilo NATO a jeho spojenci v roce 2003 v Iráku,“ říká ve videu reportér, když popisuje argumenty Ruska.

I v tomhle případě Rožánek vysvětloval argumentaci Kremlu, která má ospravedlnit vpád na Ukrajinu. Právě tahle věta ale zaujala SPD natolik, že se rozhodla celé video sdílet v manipulativním kontextu.

„My jsme to dali do roviny, že to, co si dovolili Rusové, si už předtím dovolili spojenci, a že to řekl redaktor ČT,“ říká místopředseda Okamurovců v Libereckém kraji Kalvoda. Informaci na videu prý dál neověřovali, protože zmíněný web, z nějž video převzali, je podle nich „normálně regulérní a nikdy nebyl považovaný za dezinformační médium“.

V pondělí po poledni měl facebookový příspěvek SPD s účelově sestříhaným videem asi 1,3 tisíce sdílení.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

60 komentářů

 1. Alžběta napsal:

  Nastala doba, kdy je nutné zrušit okamurovce, jako pátou kolonu Putina na našem území. Jejich hnutí je trestné zvláště v této době. Nikdy nepřinesli občanům nic dobrého, jen těm prostoduchým vymývají hlavu.

  • Miluše napsal:

   Zajímavě se od vpádu Putinovců na Ukrainu neukazuje,tak se nejspíš zabývá vytvářením dezinformací,padouch jeden.

  • Ilija Muromec napsal:

   Ať žije demokracie.

  • František napsal:

   a komunisty,všechny války za posledních sto let v Evropě vyprovokovalo bolševické Rusko a následné Sovětský Svaz a znova
   Ruská Federace,která splňuje všechny atributy fašizmu.

   • Petr Gabriel napsal:

    Milý Františku-asi jsi ještě tak mladý, že vůbec nevíš nic o politice USA, která téměř stále vedla války proti domnělým odpůrcům. Třeba potřebovala ropu, tak si ji jednoduše přivlastnila po dvou válkách, kde zahynulo v každé z nich jeden milion obránců Iráčanů. Prostě když oni něco potřebují, tak si to jednoduše vezmou a světovou veřejnost oni umí zpracovat. Dnes jsou z těch sirotků bojovníci za lepší svět a věří Aláhovi. Divíš se? Já jsem to sledoval důkladně a tvrdím, že se to musí napravit!

    • Václav napsal:

     Třeba není František tak mladý,třeba má i jiné informace než vy.Třeba nečte Haló noviny,nesleduje Sputnika jako vy…

    • IVAN napsal:

     Nevím zda je František mladý, ale válku proti IRÁKU rozpoutali v USA tím že přepadli KUVAIT. Máš to popletené……. Asi jsme každý sledoval jinou válku.

    • Tondach napsal:

     Petře, říká se, že každý agent ruské ambasády musí všechno okamžitě otočit proti USA! Je to pravda, že ano!
     Kterou zemi okradla USA o ropu? Proč jsou arabští šejkové tak bohatí?¨
     A kdo nám sebral uran jako válečnou kořist?
     Že se nestydíš, takhle lhát!

    • Zdeněk Krystlík napsal:

     František to shrnul za Evropu, nemluvil o Perském zálivu. Nevím , co je první válka, Irák x Irán. |druhá Invaze do Iráku asi. Taktně pomíjíte obsazení Kuvajtu a genocidu Iráckých Kurdů, protože to lze asi zahrnout do Putlerovských taktických vojenských cvičení. Nicméně po odstranění Saddáma, je 27 let víceméně klid. Osobně si myslím, že diktátoři, kteří masakrují vlastní lid a vedou války s ostatními musejí být odstraněni, protože po čase se stanou globálním nebezpečím. Už to tady máme. A svět by se měl poučit. Nelze nechat desetiletí výmývat mozky mnoha desetimilionům lidí a připravovat je systematicky na válku za používání jednoznačně nacistické ideologie. Pak se budeme zase divit, že zbytku světa, který se snaží jen žít lépe,řeší jak zachovat planetu a nadává na Gretu bude někdo držet jadernou hlavici u hlavy a říkat, že se cítí ohrožen. Tohle by se do budoucna již nemělo dopustit.

  • Pat Cash napsal:

   Tak namísto nich vyjede jiný podnikatelský projekt typu „kečol-blby-a-podoj-je“… Tomio O. a pražské vedení moc dobře ví, kde jsou hranice (za kterými by se dostali do konfliktu se zákonem). Lokální trubci těm stranickým blábolům ovšem věří a tak někdy jednají bez vědomí centrály.

   To je prostě úděl populistiské strany – v krizových okamžicích se ukáže pravá tvář vedení a hloupost těch dole.

   • O.JÍRA napsal:

    Pane, nezlob se na ně, neboť jsou hloupí a nevědí, co činí. Ale pozor, ještě zbývá nemálo z těch, kteří jsou chytří a vědí, co činí. A pak tu jsou tu samozřejmě jejich voliči, o nichž mám úsudek tuze nevalný.

  • Milan Vitásek napsal:

   Naprostý souhlas. Jestli někdo používá slzy Ukrajiny ve svůj prospěch,měl by dostat co proto. A nejen Okamurovci.

  • Petr napsal:

   Ještě jednou si prosím přečtěte článek a zamyslete se, kde se stala chyba. Chápu, že to pro Vás bude jako hledat jehlu v kupce sena, ale já věřím, že Vy to dáte.

  • Karel napsal:

   “ vše je jinak“ … to je citát

  • Jiří napsal:

   Máš pravdu, co zakázat všechny strany krom jedné ? To už tu jednou bylo a máme to nacvičené.

  • Petrolka napsal:

   Co to plácáš Bětko? Proč urážíš jejich voliče. Tvoje vyjádření je dosti slaboduché. Možná příště raději mlč. V Tvém případě platí víc než kdy jindy: „Mlčeti zlato“.

 2. LUDĚK napsal:

  Okamurovce bych rozpustil ,divím se členum SPD že ty žvásty Okamurovi žerou -ještě jednou a stát by SPD měl zakázat

  • Martin napsal:

   Jenže když je rozpustíte, prosáknou jinam. Takhle je máme hezky na očích.

  • Zdeněk napsal:

   Rozpustit, zrušit, zakázat – to je rétorika našich veledemokratů. Ale že demokracie je vláda lidu, na to už zapomněli, vždyť je to přece jejich vláda a oni mohou všechno. I zatáhnout ten lid do války a ještě jej nechat ji zaplatit. Tak to jsou tito demokraté.

   • O.JÍRA napsal:

    Myslet, přemýšlet a možná se propracujete k poznání, že lid a nemyslící masa jsou přece jen zcela odlišné pojmy.

  • Petr Preocházka napsal:

   Okamura pouze těží peníze.
   Na nic jiného nemá.

   • Martin napsal:

    Výbuchy slzy a krev jestli tohle není válka jsem idiot. A kdokoli kdo obhajuje Rusko a z něčeho viní Ukrajinu je nebezpečný šílenec. Všechny takové nedemokraticky zavřít do Bohnic a nebo rovnou do krimu. Trestný čin je obhajovaní genocidy a zabíjení civilistu ve velkém

  • Zdenál napsal:

   Zakázat to je k ničemu. Když někdo podporuje vraždy dětí, má to v kriminále podstatně složitější. Paragraf už se připravuje, jenom ještě chvíli počkat.

  • Petr napsal:

   Ještě jednou si prosím přečtěte článek a zamyslete se, kde se stala chyba. Chápu, že to pro Vás bude jako hledat jehlu v kupce sena, ale já věřím, že Vy to dáte.

  • Sámo napsal:

   Máte pravdu ve všem. SPD hlasovala v minulém období téměř vždycky s hnutím ANO, přesto, že byla stranou opoziční. Všechno tak dělala pro to aby se zavděčila Babišovi za to, že jim dal v Parlamentu křeslo místopředsedy Parlamentu přesto, že byla stranou opoziční a měla jenom 18 mandátů a také jim daroval placená křesla v různých parlamentních výborech- byla to otevřená korupce- za to, že byli v minulém volebním období záložníky za ČSSD nebo KSČM. Tato strana měla vždycky extremistické názory a projevuje se to i dnes, kdy ve válce na Ukrajině jsou na straně Rusů, takže se chovají jako béčko KSČM.

  • A. S. Pergill napsal:

   Podpora obrany Ukrajiny proti ruské invazi je žvást?

 3. Tomáš napsal:

  SPD je banda demagogických pak, ale tohle bych jim zrovna nevyčítal. Nevím, jestli bylo úplně účelově sestříhané – identické video sdílela na facebookovém profilu ČT24 přímo Česká televize. Ačkoliv to nemění nic na tom, že SPD to sdílela, aniž by to ověřila.

 4. Jan napsal:

  Jen k tomu titulku. Od prvního výstřelu jsem zaregistroval neuvěřitelné množství upravených zpráv, fotografií nebo videí. Všechny byly bez vyjímky upraveny ve prospěch napadené Ukrajiny až naprosto absurdně. Nejsem rozhodně příznivcem této války, ale co je moc to je moc. Fakt si myslí ti pisálkové, že jsou lidi úplně blbí ?

  • Sámo napsal:

   Jane ty jsi Jan a Janem asi zůstaneš navždy- hloupý Honzo. Zajímavé, že ke svému tvrzení jsi neuvedl ani jediný případ upravených zpráv a fotografií. V neprospěch Rusů v této válce mluví vše. Už když ruská armáda v roce 2014 zřídila poblíž Donbasu stálou vojenskou základnu, kde byly vojenské auta, tanky, pancéřované vozidla a těžké dělostřelectvo spolu s minomety a raketomety, tak bylo jasné, kdo a s jakými zbraněmi bojuje v Doněcké a Luhaňské republice- těžké zbraně byly na místě a střídali se jenom ruští vojáci- žádní rebelové- ti by dostali hned na začátku to co jim patřilo, zkrátka a dobře by vytlačili tu pátou kolonu do Ruska a tím by to skončilo.

 5. Milan napsal:

  Je až absurdní, že za vlastteneckou se označuje strana, jejíž členové by jako první byli schopni páchat vlastizradu. Její majitel a vůdce se nikdy nákloností k Putinovi netajil. Už stanovy strany, které nedovolují členské základně přehlasovat vůdce a jméno vůdce v oficiálním názvu strany měly být předmětem jejího zákazu.

 6. josefvlastislav napsal:

  Demokracie je diskuze !Zakazovali za hitlera a ještě pálili knihy !

 7. JanaJa napsal:

  a co Rožánek na to?

 8. Marek napsal:

  Vypadá to, že Okamurovci jsou zároveň i Putinovci. Doufám, že to jejich voličům konečně dojde. Kdo je totiž volí, volí i jejich směr a to dnes není svobodná Ukrajina, ale Putinova náruč.

 9. Jan Černoch napsal:

  Okamuru nemusím a nikdy mu sympatie nedám ale zase je to tady co jsme nechtěli že potřeme svobodu slova svůj vlastní názor svoje rozhodnutí že to někdo zakáže a bude mi diktovat jak se mám třeba i postavit k válce na Ukrajině atd. „zrušit“ kdo si bere toto právo ?

 10. Petr napsal:

  Pokud člověk pomine komunisty, tak u nás potenciál latentniho diktátora jednoznačně nejvíc naplňuje právě Tomio Okamura. Projevit ho naplno zatím nedostal a doufám, že nikdy nedostane…

 11. David napsal:

  Že by byl konečně čas zakázat SPD a k tomu bychom měli přidat i KSČM.

 12. Gaheris napsal:

  SPD je jediná strana která má rozumný program pro zachování české státnosti!

 13. Karel napsal:

  čemu se proboha divite? My, jako hnutí espédé dlouhodobě v našem programu prosazujeme to co bylo včera ve zprávách. To říkám já, Pitomio První

 14. Josef Mašek napsal:

  Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí

 15. Josef Mašek napsal:

  Nesmíme se nechat zmást důkazy !!!
  Sigmund Šlomo Freud…..narozen 6. května 1856, Příbor na Moravě

 16. A. S. Pergill napsal:

  Naletět může každý.

 17. Ivan napsal:

  Samozřejmě Alžběto a Luďku, pravdu přece určuje státní zástupce tím, že určí co se smí „svobodně“ veřejně říkat. Nejlepší demokracie je přece taková, kdy se smí svobodně říkat jen to, co vláda přikáže. Aby se prosté hlavičky nemusely namáhat přemýšlením a měly vždy připravené nějaké to heslo které stačí jen vykřikovat. Myšlení přece škodí. Takže všechny politické strany podněcující lidi k takové podvratné činnosti jako je myšlení se musí zakázat. Hurá, ať žije „demokracie“.

  • Nautilus napsal:

   Noví urválkové nám nařizují co si máme myslet jinak nás zavřou! To už jsem zde zažil a hele už je to tu zas!

 18. Jan Novák napsal:

  Alžběto a Ludánku – takhle nějak jako vy dva, mluvili komouši v nejlepší formě!

 19. Manitius napsal:

  Nenechme se mýlit tím, že Okamura odsoudil ruskou invazi. SPD je extremistická strana, stejně, jako komunisté. Dlouhodobě usilují o naše vystoupení z NATO a EU a soustavně zpochybňují evropské a demokratické hodnoty. Dnes vidíme, kam by referendum o našem výstupu z těchto organizací vedlo. A pochybujte, že by Okamura, Fiala a jiní byli mezi prvními, kteří by vzali zbraň do ruky a bránili svou drahou vlast. SPD a KSČM jsou pořád pátou kolonou Ruska. Jejich cílem není budovat, ale rozvracet, na to nezapomínejme.

 20. A. S. Pergill napsal:

  Opakovaně jsem se setkal s tím, že ČT, případně některá ze soukromých televizí sestříhala nějaký materiál tak, že nabyl opačného vyznění. Např. dotazy na účastníků konference o výživě, u nichž odpovědi původně byly ve smyslu „s vegetariánstvím opatrně, může škodit zdraví víc než smíšená strava, veganství rozhodně ne, je zdraví škodlivé“ vznikl sestřih: „staňme se všichni vegany, je to zdravé“.
  Z toho důvodu už někteří kolegové odmítají televizím poskytovat jakákoli interview.
  Prostě, co vidíte na obrazovce nebo videu, nemusí být realita. A situace se zhoršuje. Když na stránkách programu POVRay (pro tvorbu fotorealistických 3D obrázků) nalistujete „Hall of Fame“, tak tam najdete u některých poznámku, že to autor finálně renderoval třeba i několik dní (na konci minulého století) dnes se dá sled jednodušších obrázku ve kvalitě videa z mobilu urenderovat za pár hodin a za další minuty je máte spojeny do videa. Myšleno na standardním PC, jaké má spousta lidí. A některé triky jsou ještě snadnější a rychlejší. Např. rozdělit video na obrázky, na ně něco vkopírovat (třeba z jiného vidfea) a zase to spojit.
  A to, budiž explicitně napsáno, se týká softwaru, který je oficiálně zdarma (GNU-GPL licence apod.), běžícím na standardním Linuxu. Specializované programy za peníze (nebo běžně nedostupné, protože je mají exklusívně páni z tajných služeb a podobných institucí) to zvládnou rychleji a lépe. A zrychlí se to taky, pokud na stejném projektu dělá víc lidí paralelně. Zas nějaký tým v uniformách.

  Takže je dnes třeba k čemukoli, byť je to i video, zachovat zdravý odstup. Jaký mají rozumní lidé od fotografií už léta, v podstatě už z doby před začátkem boomu digitální fotografie.
  MMCH, k prvnímu zneužití fotomontáže k politické denunciaci došlo už v 80. letech 19. století.

 21. Zdeněk napsal:

  Naše mutace demokracie (svoboda bez odpovědnosti) je už taková !
  Když vidím tu obrovskou vůli obyčejných českých lidí pomoci ukrajinským lidem, věřím, že naše společnost má imunitu vypořádat se se svými nemocemi. Podívejte, KSČM se už nedostala do parlamentu. Referendum o vystoupení z EU se zcela jistě konat nebude. Je však třeba, aby se Okamura a Kalvoda, případně další (ani nemusí být v SPD) projevili, jedině tak se s tím je možno něco dělat.

  • A. S. Pergill napsal:

   Zdeňku,
   pokud se Německo otřese a bude dál podle Putinova zadání forsírovat grýn dýl, tak by se měla IMHO EU rozdělit na racionálně uvažující soustátí (+- odpovídající bývalým socialistickým státům) a „magoristán“ v čele s Německem.

  • Nautilus napsal:

   Mám ten dojem že za rok to bude obráceně!

 22. Mras napsal:

  Je-li dnes trestně stíhán „mlátička“ Zdeněk Ondráček (KSČM) za své věřejně proklamované prokremelské postoje k agresi Ruska vůči Ukrajivně, včetně ostentativní nenávisti k „fašistickým“ Ukrajincům, pak se stejnou rozhodností je potřeba stíhat Okamuru (SPD) za šíření zmanipulovaných a nepravdivých zpráv z Ruska a ve prospěch jeho agrese. Okamura, jako každý nenávistný cizinec v této zemi, naskakuje na koně henleinismu, a svým chováním, jednáním a vystupováním jde proti zájmům této republiky. S pátými kolonami v republice jsou neblahé zkušenosti a republika určitě nestojí o to, aby nedomestikovaný cizinec za sebou táhl nenávistnou spodinu národa, z nichž je většina frustrovaná vlastní neschpoností v životě normálně obstát. Věřím že republika a většina národa se s Okamurou a podobnými hochštaplery náležitě vypořádá.

  • A. S. Pergill napsal:

   Vůbec nemáte rasistické, či spíš nacistické názory, není pravda?

   Okamura dělá pro český národ rozhodne víc, než co kdy udělal kosmopolita Václav Havel. A je jednou z vlastností českého národa, minimálně od dob národního obrození, vzít do sebe a využít ve svůj prospěch všechny cizince (nebo polocizince) jemu loajální.

   • Pavel napsal:

    Pardon,a co to vlastně Okamura pro lidi udělal ??????????
    To asi muselo být velmi přísně tajné,že to nikdo neví .

 23. josefvlastislav napsal:

  Taky nečtu halo noviny to ale neznamená že jsem obecní blb který takhle mluví když mu dojdou argumenty. Manipulace je pro slaboduché jak dortík z cukrárny. Vlastní úsudek pak podle toho vypadá.

 24. Lovechlav napsal:

  Naprosto otevřeně proruské postoje zde po celá léta zastával zejména Tomio Okamura a jeho Strana přímé demokracie, která usiluje o náš odchod z Evropské unie i z NATO.
  Putinova = Okamurova pravá ruka stejně jako Babiš a jeho komunisté –
  se v Putinovi nikdy nezapřou .

  A kdo by Českého Putina – v podobě Slováka Babiše ,
  chtěl mít na Hradě místo Miloše ,-
  o kterém již dneska víme, že více miloval – Putinovo Rusko ,
  než-li naše Česko !

 25. Ondřej napsal:

  Tomitovokomžourá se opět ukázal jako naprostý……. ale fuj, zase jsem chtěl být sprostý a vulgární. Ale co jiného si myslet o někom, kdo lže a vědomě překrucuje informace.

 26. Tondach napsal:

  SPD měla být zakázaná už dávno a Okamura měl sedět buď v vazbě nebo v Bohnicích!
  Jenže on na to upozorňoval Hamáček a toho zase nenáviděla půlka sněmovny a především Babiš a ta blbější půlka národa ….
  máte, co jste chtěli!

 27. lovechlav napsal:

  Co Okamurovec – SPĎák – toť agresivní Putinovec .“ Chcíplého psa “ který brojí proti EU a má velmi rád Rusko a Putina – vede jeho kámoš Jakub Ortel – a Jeho parta lidi viz článek:

  „Šéf Chcíplého psa krach podnikání sváděl na vládu. Miliony neplatil už před covidem“
  Janeček a Olbert – spolek Chcípl pes
  Jiří Janeček hnutí Chcípl pes založil s podnikatelem Jakubem Olbertem na podzim roku 2020. Olbert je majitelem restaurace Šeberák, která odmítla dodržovat protikoronavirová opatření. A také vlastní firmu S.O.S. – Dekorace s pobočkou v Rusku. Na fotografii jsou s pravicovým extremistou Tomášem Vandasem na jedné z demonstrací proti vládě.- stavějí šibenice atd.. toto jsou Okamurovi lidé =Putinovci ,kteří rozeštvávají náš národ ,

  A tento podnikatel který má firmy v Rusku – Jakub Olbert , – který zřejmě dotuje Okamuru – se chce ucházet o post prezidenta ČR.!!!
  Olbert se dnes označuje za předsedu spolku Otevřeme Česko

  A Okamura , který jak víme si postavil hrad – viz článek :

  Takešiho hrad je hotový. Dům Tomia Okamury vzbuzuje …
  https://prazska.drbna.cz › zpravy › spolecnost › 7620-t…
  13. 12. 2021 — cz Tomio Okamura (SPD). Vila Tomia Okamury z dílny známého švýcarského architekta Christiana Kereze vyvolala mezi veřejností velký ohlas a ..
  /doporučuji shlédnout )….

  by si velmi rád – stejně jako za „Úsvitu“ ,-
  z kasy ČR – udělal z peněz daňových poplatníků – svůj soukromý bankomat !

  A proto svým lhaním, hloupými řečmi – rozeštváváním a populismem –
  doslova krmí naše nemyslící seniory a důchodce – kdy za to očekává
  jejich hlas .
  Hlas těchto nemyslících českých občanů – by náš národ přivedl
  do Putinovi náruče .

Přidávání komentářů není povoleno