Slovenští teroristé v Česku, zrádci z Kosteleckých uzenin a návrat soudruha prokurátora Urválka

Napsal/a Robert Malecký 16. září 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Tak jsme se dočkali. Česko má první případ odhaleného radikálního islamistického teroristy. Je to tedy tak trochu Slovák a byl zadržen a uvazben už loni, ale ta zpráva nemohla přijít v lepší chvíli. Právě totiž vrcholí aktivita individuí, která se nás pokouší zachránit od přílivu migrantů, tentokrát prostřednictvím komunálních voleb, ať už to souvisí jakkoli.

  • Na případu pracuje společně Národní centrála proti organizovanému zločinu a Vrchní státní zastupitelství v Praze, což slibuje kvalitní práci a za několik let i pěkné výsledky v řízení před soudem.

„Já to mohu potvrdit, že policie opravdu konala, ale není to otázka minulých hodin, ta kauza je trošku starší. Nicméně je pravda, že policie v součinnosti s dalšími státními orgány koná.“
(ministr vnitra, zahraničí, a tedy v podstatě Všehomíra Jan Hamáček, iDNES.cz, 14. září)

Krátké shrnutí: Seznam zdejších teroristů k dnešnímu dni čítá jednoho Slováka, jednoho důchodce od Okamury a skupinu policajtů z ÚOOZ, co provokovali anarchisty, aby vyhodili do vzduchu vlak. Pokud zabráníme přílivu slovenských migrantů (včetně ekonomických), rozpustíme SPD a uděláme si pořádek ve vlastních bezpečnostních složkách, jsme v suchu.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Jen pro záznam. Zapište si 13. září 2018 do deníčku jako den, kdy v politice opět zaznělo slovo zrádci. Další vývoj celkem známe. Andrej Babiš se distancoval od hlasování svých europoslanců, kteří podpořili návrh na zahájení řízení proti Maďarsku.

„Mně psali občané, co na to říkám. Já na to říkám, že dva nás zradili. (…) Tyto postupy některých poslanců, kteří to navrhují a kteří za rok už tam určitě nebudou, o tom jsem přesvědčenej…“
(Andrej Babiš na tiskové konferenci ve sněmovně, 13. září)

Vzkaz je to celkem srozumitelný, zrádci se mají po příštích eurovolbách hlásit na kádrovce v Kosteleckých uzeninách nebo Vodňanské drůbeži. Vzhledem k historickým zvyklostem v oblasti na východ od Rýna dopadnou ještě dobře, taky to mohla být Sibiř.

  • Ona se ta „Orbán situation“ dá z českého pohledu vyřešit velice snadno, jak mimoděk upozorňuje jeden ze zrádců, europoslanec Pavel Telička. Unie brzy jistě zahájí řízení i s Českem, nabízí se například ono omezování svobody médií, na což je kabrňák zdejší prezident.

„České televizi (ČT) je potřeba snížit rozpočet, aby neplýtvali našimi penězi na pořady typu Reportéři ČT, 168 hodin nebo na Zprávičky.“
(Miloš Zeman v Jaromír Soukup Late Night Show Live na TV Barrandov, 13. září)

Zprávy je třeba číst v kontextu. Třeba Reportéři ČT nedávno upozornili, že Zemanova prezidentská kampaň byla prokazatelně placena z peněz blízkých Kremlu. Starý pán mlčel, k věci se nevyjádřil. Jeho pověstná mstivost našla cestu ven až nyní, v pořadu, kde síla moderátora zaručuje, že nebudou kladeny žádné dotazy.

  • Zajímavě se vyvíjí situace na poli prokurátorském. David Rath, toho času stále ještě neodsouzený svobodný občan tohoto státu a aktuálně kandidát do Senátu v obvodě Litoměřicko/Slánsko, byl pozván na oběd u litoměřického biskupa Jana Baxanta. Myslet si o tom můžeme cokoli, v zásadě je nám po tom ovšem vy víte co. Za pozornost ovšem stojí reakce Unie státních zástupců.

Asi takhle: Příště ať si biskup Baxant zase pozve, koho bude chtít. Rétorika „sice nebyl odsouzen, ale…“ jako by se nám zjevila z 50. let, kdy prokurátorský stav tak pěkně reprezentoval třeba soudruh Urválek. Na věci nás v podstatě zajímá jediné: zda již bylo s autorem příspěvku zahájeno kárné řízení a kdy bude svlečen z taláru.

V závěru týdne pak hladinu veřejného mínění rozčeřil premiér Andrej Babiš jakýmsi výrokem na adresu syrských sirotků. Nebudeme ho zde jako zanedbatelný zmiňovat, byl tak či tak jen určen do vrcholící předvolební kampaně. Ta mimochodem každým dnem přináší nové a nové granáty do naší galerie bizarních plakátů a spotů. Ty starší naleznete třeba zde, ty nejnovější pak ve videu v úvodu článku.

Tak klidnou mysl, ať to ve zdraví přežijeme.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)