Šetření v médiích pokračuje, „nadbytečný“ je i syndik Černý

Napsal/a Ondřej Neumann 17. prosince 2014

Předseda Syndikátu novinářů České republiky Adam Černý byl k 31. 12. 2014 propuštěn ze zaměstnaneckého poměru ve vydavatelství Economia. Černý byl dosud zaměstnán na poloviční úvazek, od nového roku bude v Hospodářských novinách publikovat pouze jako externista.

Syndik Černý je pouze jedním z lidí, kteří kvůli šetření v Economii končí. Nedobrovolně odchází i lidé z Aktuálně.cz (šéf blogů Libor Stejskal) či Respektu (fotograf Karel Cudlín). Silná vlna propouštění se přitom Economií prohnala již loni koncem roku, kdy muselo skončit zhruba 100 zaměstnanců.

Economia na druhou stranu lidi i nabírá, zvláště do řídících funkcí. Od 1. ledna 2015 nastupuje jako šéfredaktor sdíleného obsahu Jiří Kubík (donedávna ředitel redakce Mladé fronty Dnes). Čerstvé je i angažmá Milana Šímy (koordinátor videobsahu).

Propouštění je v českých mediálních domech smutnou realitou posledních let. Vydavatelé tím reagují na pokles příjmů z prodeje obsahu i inzerce. Výsledkem pak je, že čím dál méně novinářů musí vykonávat čím dál více práce. Tím trpí úroveň tuzemské žurnalistiky.

Čtěte též

Reklama
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Reklama