Šéf Rady ČT Pavel Matocha, Foto: Pavel Matocha

Šéfovi Rady ČT se nelíbí, jak televize pokryla jeho vlastní šachovou akci

Napsal/a Vojtěch Berger 14. července 2021
FacebookTwitterPocketE-mail

Předseda Rady České televize Pavel Matocha si na Facebooku posteskl, že ČT „zatajila“ divákům část informací o šachové akci, kterou sám organizoval.

„Indičtí žurnalisté – na rozdíl od České televize – považují za důležitou informaci, že té charitativní simultánky se aktivně zúčastnil i předseda vlády a také kdo byl organizátorem akce (obě tyto informace Česká televize svým divákům zatajila a to jak na ČT1 v BBV v hlavní zpravodajské relaci, tak na ČT4 v pořadu V šachu),“ napsal Matocha na svém facebookovém profilu.

Matochova společnost Šach Mat a jeho spolek Pražská šachová společnost pořádaly nedávno v Obecním domě charitativní šachovou simultánku elitního českého šachisty Davida Navary, které se kromě jiných zúčastnili i premiér Andrej Babiš, poslanec za ANO Patrik Nacher nebo exministr zdravotnictví Roman Prymula. Výtěžek z akce podle Matochy putoval do indického státu Kérala, který bojuje s koronavirem, a k jednomu jihomoravskému vinařství postiženému tornádem.

Podobně se snažil „svou“ akci v roce 2018 zviditelnit i člen Rady ČTK Petr Žantovský, který tehdy na ředitele veřejnoprávní agentury naléhal, aby „četka“ ve svém zpravodajství zpětně zmínila udílení takzvaných Krameriových cen za nezávislou žurnalistiku – tedy akci, jíž byl Žantovský spolupořadatelem. ČTK to však neudělala a Žantovského za zmíněný lobbing veřejně kritizoval i tehdejší šéf Rady ČTK Miroslav Augustin.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)