Šéf ČRo na Hrad, Mynářová do rozhlasu

Manželka hradního kancléře Alexandra Mynářová potvrdila návrat do médií. Na regionálních stanicích Českého rozhlasu bude moderovat pořad Slavné dvojice. Mynářová to řekla magazínu MF Dnes s tím, že první díl jejího pořadu s Daliborem Jandou a jeho dcerou rozhlas odvysílá v prosinci.

Včera byl naopak na audienci na Hradě generální ředitel ČRo René Zavoral. S prezidentem Zemanem prý „diskutoval o tématu rozhovorů pro ČRo v příštím roce“, řekl Deníku N Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Mynářová bude působit v regionálním vysílání ČRo, stejně jako kontroverzní moderátor Lubomír Veselý, kterému rozhlas už „odpustil“ několik kauz – konkrétně kontroverzní rozhovor Veselého s Andrejem Babišem a fotku s ultrapravicovým politikem Tomášem Vandasem. Stejně tak v tom problém neviděla ani Zavoralovi nakloněná Rada ČRo. Veselý také letos moderoval rozhovor s Milošem Zemanem, kde se prezidenta ptal třeba na to, jestli má rád rýžový nákyp nebo koprovku. Ředitel ČRo Zavoral moderátora Veselého Hradu pro toto interview sám nabídl.

Magazín MF Dnes

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org