Budova Českého rozhlasu v Praze. Foto: Profimedia

Rozhlasové odbory do stávkové pohotovosti nepůjdou, ČT podporují

Napsal/a Vojtěch Berger 23. června 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

Odboráři v Českém rozhlase neplánují vyhlášení stávkové pohotovosti, jakou dnes oznámili v reakci na ohlášené rozpočtové škrty a propouštění odbory v České televizi. „My už máme úspornou vlnu za sebou, takže by to teď asi nemělo logiku. V první polovině roku takové návrhy byly, ale nakonec jsme k tomuto kroku nepřistoupili,“ řekl HlídacíPes.org šéf rozhlasových odborů Radko Kubičko. Stávkovou pohotovost v ČT však plně podporují, napsali dnes rozhlasoví odboráři ve společném stanovisku s Odborovým svazem Media:

Ohlášená úsporná opatření mohou podle našeho názoru ohrozit fungování média veřejné služby. Mnohokrát jsme již upozorňovali, že veřejnoprávní média jsou na hranici udržitelného financování a že jejich příjmy, navzdory enormnímu růstu nákladů, zůstávají stejné už sedmnáct let. Za této situace není možné nic jiného než připravit se na razantní akce, které na tento stav upozorní,“ stojí v prohlášení.

Vedení ČT i ČRo vysvětlují úspory a snižování počtu pracovních míst poklesem reálné hodnoty koncesionářských poplatků, které se řadu let nezvyšovaly. Dlouhodobě udržitelné financování veřejnoprávních médií chtěla vyřešit vláda Petra Fialy, první navržená novela mediálních zákonů s tím však zatím nepočítá.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)