Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Robert Břešťan: Obrana Ovčáčka

Jiří Ovčáček dělá svou práci pro Miloše Zemana dobře. Svědčí o tom fakt, že na sebe úspěšně bere roli hromosvodu, když blesky mají mířit o patro výše.

Jistě, hradní mluvčí ve své pravidelné stand-up comedy mluví jako ochotnický herec z Járy Cimrmana, působí jako stínový prezident a vykladač všech koutů mysli Miloše Zemana, navíc nemůže najít ten zpropadený Peroutkův článek, jenže…

Falešný cíl rakety země – Hrad

Ovčáček je pořád jen ten, kdo se snaží vysvětlovat, žehlit, popírat a upřesňovat všechny prezidentovy přešlapy. Práci tak má nejméně na tři Ovčáčky.

Strhává tím pozornost na sebe, přinejmenším u části veřejnosti dostává nálepku hradního kašpara, ale nějak se při tom vždy znovu zapomíná, že tu přeci nejde o mladého muže s výraznými brýlemi (jak ho popisuje Blesk), ale o seniora s hůlkou, toho času českého prezidenta.

Ovčáček je jako falešný cíl pro pomyslnou raketu země – Hrad. Nemělo by to ale znamenat, že se jeho prostřednictvím ze své prostořekosti, unáhlenosti, z omylů i z vědomých nepravd a opakujících se úletů vyviňuje český prezident. Jenže to tak je.

Příklad? Už přes měsíc čteme nekonečný seriál na téma „Ovčáček marně hledá Peroutkův článek“. Jenže – hledá jej proč? Protože jeho nadřízený, který si zakládá na tom, že své projevy vykládá spatra (a podle toho také vypadá faktografie), Peroutkovi přiřkl článek o tom, že „Hitler je gentleman“. Prý ho v mládí zaručeně četl. Jenže spoléhat se jen na svou paměť je ošidné už po třicítce, natož když se – jak se poněkud neuctivě říká – jedou už osmé gumy…

Mentální exil důchodce z Vysočiny

Ovčáček je možná typ šikanovaného šplhouna, jak píše Jiří Peňás, ale problém pořád není v něm, ale v muži, jehož problémy musí permanentně žehlit. Kdyby nebylo takzvaného „mistra bonmotů“, který mentálně zůstal ve vnitřním exilu důchodce z Vysočiny, nebylo by třeba Ovčáčka.

Nebo si snad někdo vzpomene na to, že by se podobně jako Jiří Ovčáček musel ztrapňovat třeba Ladislav Špaček v případě Václava Havla nebo Radim Ochvat ve službách Václava Klause?

Podobné je to mimochodem s kancléřem Vratislavem Mynářem. Tu se řeší jeho supervýhodná koupě pražské vily, tu fakt, že pořád ještě nemá neustále slibovanou bezpečnostní prověrku.

A nějak se při tom zapomíná na to, kdo se těmito lidmi obklopil a na Hradě je stále drží. Mynář je jen další Zemanův problém, který se neobtěžuje řešit. Ale zeptat se na to můžeme Jiřího Ovčáčka.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

7 komentářů

 1. Zana napsal:

  Ale pokud si uedomuji, pan Ovcacek neni nikde privazan v retezech, ani evidentne zdrogovan (i kdyz….). Takze, proc za senilniho duchodce dela tu spinavou praci??? Ze by ho to byvilo???

 2. Admirál napsal:

  Zemana netřeba překládat. Ti, kdo se nesmířili s tím, že Karel prohrál, případný překlad nechtějí pochopit, ti kdož Zemana volili, to povětšině nepotřebují.

  Že do Zemana pere mediální mainstrém (vč. Vás p. Břešťane)je důkazem toho, že Zeman dělá to, proč byl volen.

  Za to mu tleskám.

  Pokud by byl Zeman z této strany chválen, musel bych se zamyslet, zda Zeman řádně plní předvolební sliby.

  • Petr Peniška napsal:

   Milý pane anonymní admirále, již drahnou chvíli nejde o to, kdo koho volil, ale o to. kým se pan Zeman po volbě stal. Prezidentem. Je to funkce nemalého významu spojená s odpovědností, kterou na sebe její zastánce bere. Tleskáte-li panu Zemanovi, který tuto funkci zastává takovým způsobem, že budí ostudu nejen u občanů státu, pro který je prezidentem, ale i mnohde ve světě, devalvuje základní hodnoty, které s funkcí prezidenta jsou morálně spojeny a velmi důsledně ničí vše, co bylo na naší zahraniční politice slušného, je to vaše volba a i o vás něco napovídá. Jen to nemá s předvolebními sliby zhola nic společného.

   • Pavel napsal:

    Petře, že vám stojí za námahu na takový přihlouplý komentář reagovat. Je vidět, že pán má svoji pravdu a přes tu mu nejede vlak. Typický zemanovec! Kdyby Zeman dělal to proč byl zvolen, tak do něj „mediální mainstream nepere“.

    • Vaclav napsal:

     nevim jestli se vam vice libi nekdo kdo mlcel x let a nechal at si lide (kalousek a spol) delaji co chteji, nebo prezident ktery si na konci „vseho“ udela neco co je nad rozum vsech (klaus s milostmi) z Vasich poznatku a textu usuzuji ze by jste si vzal zapalky z USA( pelisky – jestli neznate stydte se) Pokud trochu vite neco ze sveta – dosazeni pinocheta vladou USA po prevratu (ktere zosnovali) a nastoleni diktatury a podobnych faux pas kdyz lide ve vedeni chteli prelit penize s hrdel bohacu do slumu a podobne veci ktere se deli a deji je prezident zeman jen velmi male zlo nad kterym se nema cenu pozastavovat a spise bychom meli byt radi ze si kalousek neupevnil moc a nejak se to trochu prevrati zase jinam – jestli k dobremu ci spatnemu nebo vlastne stejnemu to se dovime casem. jen kalouskovi kecy jak by vsechno udelal jinak me velmi vytaci kdyz za jeho vedeni jako ministr financi mel dost casu na ruzne chytre vymysly ktere tet rika ale nikdy nedelal ( o babisovi radsi mlcim – cas ukaze)

 3. Myšelín napsal:

  Čtveráček musí na sobě ještě pracovat. Je však jisté, že jeho cit pro cimrmanovský smysl v nesmyslu a zejména jeho kamenný výraz, potřebný k dokonalému procítění absurdit, do kterých jsou schopni jít někteří labilnější novináři, se budou se vzrůstající dekadencí většiny médií, která nejsou nakloněna hlasu občanů, ještě umocňovat.

 4. Myšelín napsal:

  Ještě je dobré dodat, že pan Špaček či Ochvat, nemuseli čelit vlastním tělem výstřelům na své chlebodárce Havla a Klause, protože tehdy média servilně mlčela přesto, že měla příležitosti k brčení více, než kdy jindy. Dodnes si nejsou v některých médiích schopni připustit, že působení těchto dvou prezidentů nebylo pro ČR zdaleka vždy přínosné, ba dokonce se dalo označit za vlastizrádné. O to více se strefují do nyní Miloše Zemana, který je v mnoha případech tahačem těch pověstných horkých kaštanů z ohně, který by nevznikl nešťastnou politikou jeho předchůdců.

Přidávání komentářů není povoleno