Robert Břešťan: Obrana Ovčáčka

Napsal/a Robert Břešťan 26. února 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Jiří Ovčáček dělá svou práci pro Miloše Zemana dobře. Svědčí o tom fakt, že na sebe úspěšně bere roli hromosvodu, když blesky mají mířit o patro výše.

Jistě, hradní mluvčí ve své pravidelné stand-up comedy mluví jako ochotnický herec z Járy Cimrmana, působí jako stínový prezident a vykladač všech koutů mysli Miloše Zemana, navíc nemůže najít ten zpropadený Peroutkův článek, jenže…

Falešný cíl rakety země – Hrad

Ovčáček je pořád jen ten, kdo se snaží vysvětlovat, žehlit, popírat a upřesňovat všechny prezidentovy přešlapy. Práci tak má nejméně na tři Ovčáčky.

Strhává tím pozornost na sebe, přinejmenším u části veřejnosti dostává nálepku hradního kašpara, ale nějak se při tom vždy znovu zapomíná, že tu přeci nejde o mladého muže s výraznými brýlemi (jak ho popisuje Blesk), ale o seniora s hůlkou, toho času českého prezidenta.

Ovčáček je jako falešný cíl pro pomyslnou raketu země – Hrad. Nemělo by to ale znamenat, že se jeho prostřednictvím ze své prostořekosti, unáhlenosti, z omylů i z vědomých nepravd a opakujících se úletů vyviňuje český prezident. Jenže to tak je.

Příklad? Už přes měsíc čteme nekonečný seriál na téma „Ovčáček marně hledá Peroutkův článek“. Jenže – hledá jej proč? Protože jeho nadřízený, který si zakládá na tom, že své projevy vykládá spatra (a podle toho také vypadá faktografie), Peroutkovi přiřkl článek o tom, že „Hitler je gentleman“. Prý ho v mládí zaručeně četl. Jenže spoléhat se jen na svou paměť je ošidné už po třicítce, natož když se – jak se poněkud neuctivě říká – jedou už osmé gumy…

Mentální exil důchodce z Vysočiny

Ovčáček je možná typ šikanovaného šplhouna, jak píše Jiří Peňás, ale problém pořád není v něm, ale v muži, jehož problémy musí permanentně žehlit. Kdyby nebylo takzvaného „mistra bonmotů“, který mentálně zůstal ve vnitřním exilu důchodce z Vysočiny, nebylo by třeba Ovčáčka.

Nebo si snad někdo vzpomene na to, že by se podobně jako Jiří Ovčáček musel ztrapňovat třeba Ladislav Špaček v případě Václava Havla nebo Radim Ochvat ve službách Václava Klause?

Podobné je to mimochodem s kancléřem Vratislavem Mynářem. Tu se řeší jeho supervýhodná koupě pražské vily, tu fakt, že pořád ještě nemá neustále slibovanou bezpečnostní prověrku.

A nějak se při tom zapomíná na to, kdo se těmito lidmi obklopil a na Hradě je stále drží. Mynář je jen další Zemanův problém, který se neobtěžuje řešit. Ale zeptat se na to můžeme Jiřího Ovčáčka.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)