Revoluce požírá své děti, kolik nakupujete vodňanských kuřat a jak se žije se Zimolou v zádech

Napsal/a Robert Malecký 30. září 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Ještě týden a bude rozhodnuto. Strany si rozdělí křesla v obecních a městských zastupitelstvech, Praha získá nové vedení a v ČSSD vypukne boj o předsedu strany. To jsou nejdůležitější vzkazy právě končícího týdne, nyní k detailům.

  • Minulý týden jsme zde své psaní zakončili hlasem lidu, podle něhož revoluce začala požírat své děti, a vyslovili naději, že už brzy bude líp. A vida. Ústřední tiskový orgán Agrostrany, Lidové noviny, přišel vzápětí se zjištěním, že Andrej Babiš odstavuje druhého muže hnutí ANO Jaroslava Faltýnka.

„Doba se změnila a druhý muž vládního uskupení se octl na vedlejší koleji. Faltýnek přišel o vliv v resortu dopravy. Na konci srpna skončil v dozorčí radě Českých drah jeho dlouholetý spojenec a poslanec Milan Feranec. Stalo se tak na žádost premiéra a šéfa hnutí Andreje Babiše.“
(Lidové noviny udělují polibek smrti, 29. září)

My samozřejmě dobře víme, že Lidové noviny jsou nezávislým deníkem, jehož autoři nejsou pod žádným politickým tlakem, jak nedávno správně připomněl jejich šéfredaktor István Léko. Proto by nás ani ve snu nenapadlo hledat nějaké paralely s podobnými články, které před časem vyšly třeba o exministryni spravedlnosti Heleně Válkové, pražské primátorce Adrianě Krnáčové nebo ramboministryni Karle Šlechtové. Přesto pro jistotu panu Faltýnkovi držíme palce a posíláme hezkou historickou fotografii. Jmenuje se „Záhada Gottwaldovy beranice“ a klíčová slova jsou Clementis a Slánský.

 


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Andreje Babiše si připomeneme ještě jednou, tentokrát citátem z dobového tisku.

„Babiš zahájil páteční jednání o jednom z nejzásadnějších zákonů letošního roku tím, že přinesl obří kopie účtenek, které mají vyjíždět ze zařízení pro EET. Ministr financí pochodoval s cedulemi před poslanci, aby jim ukázal, jak budou účtenky vypadat a že nebudou obsahovat citlivé informace.“
(Novinky.cz, 10. července 2015)

Jak říkával klasik státního černého humoru, bývalý ruský premiér Viktor Černomyrdin: Měli jsme ty nejlepší úmysly, ale dopadlo to jako vždycky. Ministerstvo financí oznámilo, že přece jen drobné citlivé informace účtenky již brzy obsahovat budou, konkrétně tedy kompletní informace o tom, jaké konkrétní zboží si zákazník zakoupil.

„Na základě těchto informací si lze vytvořit přesnější názor na stav a vývoj ekonomiky.“
(mluvčí ministerstva financí Filip Běhal pro Hospodářské noviny, 24. září)

Je to celkem očekávatelný posun a my moc nechápeme, na co ještě čekáme. Dalším krokem bude zrušení hotovosti, to je stejně korupční praktika, za hotové nakupuje iba henten Kalúsik. Svázání nákupu s bankovní kartou nás pak dovede ke krásné normalizační společnosti: Podívejte se, pane Novák. Vy byste chtěl výjezdní doložku a syna, aby studoval. Tady ale vidíme, že jste málo nakupoval Vodňanskou drůbež, to by nešlo takhle, zkuste s tím něco udělat.

  • Sociální demokracie se mezitím připravuje na volební výprask, což způsobuje výrony mimořádného politického realismu.

„Nebude to oranžové tsunami.“
(předseda ČSSD Jan Hamáček pro iDNES.cz komentuje šance obhájit 13 z 25 senátních křesel, 27. září)

Ona se ta politická realita hned vidí líp, když máte před očima předvolební průzkumy a v zádech přítele nejvěrnějšího, neukotveného statutárního místopředsedu Jiřího Zimolu.

„Máme poslední šanci!“
(Jiří Zimola píše spolustraníkům, 28. září)

Spekulace, že se připravuje na boj o post předsedy strany, Zimola označil za politickou paranoiu. Uvidíme. Nám varianta, že po Bohuslavu Sobotkovi zakroutí hradní lánská partička krkem i Janu Hamáčkovi, přijde naopak velice reálná.

Ale abychom nekončili jen nevesele, stále ještě je tu předvolební kampaň a my i dnes pro vás máme sestřih toho nejlepšího, co se v kampani urodilo. Klikněte si na video v úvodu článku a bavte se. Jen upozornění: tentokrát se strany zaměřily na voliče užívající LSD a jiné návykové látky, tak tomu uzpůsobte i svou medikaci. Doporučujeme předem zakousnout jeden dva Lexauriny.

Klidnou psychedelickou mysl.

Follow @malecak

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)