Radnímu ČRo se nelíbí zpráva o jeho zaměstnavateli na rozhlasovém webu

Ukázkový střet zájmů předvedl na středečním jednání Rady Českého rozhlasu radní Josef Nerušil. Kritizoval zpracování jedné ze zpráv na serveru iRozhlas o Arcibiskupství pražském, jehož je sám zaměstnavatelem (spravuje profily sociálních sítí kardinála Dominika Duky).

„Přiznávám, že jsem zaměstnanec arcibiskupství. Pakliže máme zprávu ‚Arcibiskupství lákalo do Prahy lidi z jiných okresů na mši‘ a samotná zpráva je přetištěním zprávy, která byla převzata z Deníku N, aniž by byla jakkoli autorsky obohacena, nemůžu to vidět jinak než jako pochybení,“ řekl Nerušil s tím, že „nekomentuje obsah kauzy, ale to, jak byla zpracovaná“.

Nerušil bude chtít od „příslušného zodpovědného pracovníka“ vědět, z jakých dvou zdrojů byla zpráva ověřena: „Já jsem toho názoru, že nebyla ověřena vůbec,“ dodal radní.

Na posledním jednání Rady ČRo také znovu byla řeč o stanici Český rozhlas Plus. Na dubnovém zasedání radní přijali usnesení, kritizující Plus za to, že „nedbá dostatečně o objektivitu, nestrannost a vyváženost“ a radní Tomáš Kňourek tehdy přečetl i jednu z nedávných stížností „od jednoho nejmenovaného pána“, kde posluchač vyzývá mimo jiné ke zrušení ČRo Plus. Kňourek k tomu dodal, že to „posluchač trefil a že s ním souhlasí“.

Tentokrát se místo stížností u radních sešly naopak výhradně pozitivní ohlasy na stejnou stanici. Rada odpovídala na šest z nich: „De facto všichni se pochvalně vyjádřili o vysílání Českého rozhlasu Plus,“ řekl Kňourek.

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org