Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
DAN MATERNA / MAFRA / Profimedia,

Psí uši: Všechno dopadne OK, když NKOČ uřídí KKOČ a vakcíny dojdou na DOČM a VOČM. Přišel čas dát se na modlení

PSÍ UŠI. Mohli bychom začít třeba tím, že jsme zase a vlastně pořád „best in covid“, což je termín ze západomongolského newspeaku, který se do češtiny nejpřesněji překládá jako „nejhorší na světě“. Ale byla by to už nuda, něco jako psát v 70. a 80. letech minulého století zprávu o tom, kdo se stal mistrem světa v kolové. Proto se dnes zaměříme na některé méně podstatné detaily naší žhavé současnosti.

  • Kdesi v okolí Palackého náměstí v Praze byl prý spatřen zmatený muž, který trpí utkvělou představou, že je ministrem zdravotnictví. Podle pátrací zprávy Policie ČR se jmenuje Jan Blatný a měl by být po dopadení expedován zpět do Brna. Jako důkaz mužovy nekompatibility s realitou policie uvedla následující tweet Blatného úřadu:

Vypadat by to mělo prý nějak takhle:

Zdroj: ČT24

Ať už sobotní tweet ministerstva znamená cokoli, finální podoba metodiky očkování už je naopak známa a zohlednila především připomínky z Průhonic. Ano, tušíte správně, řízení akce, na které závisí osud republiky, se ujímá osobně předseda vlády Andrej Babiš, který si tak odnáší sošku ujka Vtipkára v soutěži Vtipnější vyhrává. Připomeňme si, jak šel čas s tímto zralým rozhodnutím.

To bylo před Vánoci. Pak přišlo toto:

Zdroj: Echo24.cz, 27. prosince

No ale nakonec jsme se dočkali:

„Takovou logistickou akci nemůže řídit epidemiolog nebo lékař. Nechci se přeceňovat, mám ale za sebou x krizových situací. Člověk v byznysu získá jiné instinkty, jiný tah na branku, jiné myšlenky a zkušenosti.“
(Andrej Babiš přebírá velení, Novinky.cz, 9. ledna)

Je neděle dopoledne, kdo má možnost zajít do kostela, měl by se skočit pomodlit. Pro nás ostatní je tu Lexaurin.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Jak takové přímé řízení krizových situací vypadá ve skutečnosti, popsaly Seznam Zprávy:

 

Zdroj: Seznam Zprávy, 9. ledna

To jako opravdu? Když pomineme, proč by měl vůbec předseda vlády osobně řešit spotřebu vakcín – jak přesně to probíhá v praxi? Babiš obvolá ředitele nemocnic, výsledky si zapíše na papírek a ten pak pošle poštovním holubem na ministerstvo? Nebo si do něj zabalí svačinu? To všechno v době internetu, počítačů, mailů, sdílených dokumentů? Opět se ukazuje, že jsme nejen best in covid, ale i country for the future. 

  • Situace v Česku se vymkla kontrole. Což je fakt, který nekritizujeme, pouze konstatujeme. Spolu s v úvodu zmíněným Janem Blatným.

„Po vánočním období dochází pochopitelně k nárůstu počtu nakažených. Je to odraz masivního setkávání rodin v průběhu Vánoc. Já to nekritizuji, jenom to konstatuji.“
(Jan Blatný hodnotí vývoj epidemie, iRozhlas.cz, 6. ledna)

Tak si trochu osvěžíme paměť:

Zdroj: iRozhlas.cz, 22. prosince

To bylo v době, kdy již bylo zcela zřejmé, že čísla strmě rostou a virus se v populaci šíří nekontrolovaně. Vláda ovšem CHTĚLA, aby se lidé setkávali. Nekritizujeme, jen konstatujeme. Pro zájemce zde pak máme škálu řešení, která samozřejmě začínají u demise a postupně se zvyšují – to podle míry cti, kterou k sobě člověk chová.

  • Na závěr zde máme oblíbenou kvízovou otázku:

Autorem citátu je:
a) Miloš Zeman, Ropák roku 2013
b) Andrej Babiš, jehož Precheza má přímý zájem na dostavbě obchvatu
c) Babišův ex-skoro-ministr vnitra David Ondráčka, dnes na vlně populismu v dresu Lidé PRO
d) všichni jmenovaní
Správné výsledky posílejte na adresu vrátnice Agrofert, Chodov, vylosovaný výherce obdrží dvě balení salámu Kmotr.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

  1. petrph napsal:

    Nějak tak, on ten procesní graf upomíná na podobný záběr z  filmu Kulový blesk, takže si to teď budou všichni moci vyzkoušet na vlastní kůži.

Přidávání komentářů není povoleno