Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Plucker via Foter.com / CC BY-NC-ND, zdroj

Psí týden: Všichni do Číny, Babiš ven z vlády a policie na lovu Modré velryby

V Praze tlačil premiér Bohuslav Sobotka ministra financí Andreje Babiše co nejdále od jeho mocného úřadu. Třetí z klíčových aktérů spektáklu jménem vládní krize – Miloš Zeman – vyrazil do země z nejoblíbenějších, do Číny. A HlídacíPes.org celý končící týden analyzoval, co všechno se za Velkou čínskou zdí odehrávalo.

Český prezident je milovníkem gigantických projektů. Zatímco ve své domovině se musí spokojit s plány na kanál Dunaj–Odra–Labe, na světové scéně nadšeně prosazuje projekt novodobé Hedvábné stezky. O souvislostech se rozepsal Aleš Rozehnal.

Českým prezidentem opěvovaný projekt Hedvábné stezky může změnit geopolitické uspořádání světa

Na Dálný východ Miloš Zeman vyrazil po boku první ligy tuzemského byznysu v čele s Petrem Kellnerem. Doprovázeli ho samozřejmě i jeho nejbližší z Pražského hradu…

Kdo letěl se Zemanem do Číny? Podnikatelé mají cestu za 75 tisíc, soukromník Nejedlý zdarma

Spanilou jízdu do Číny skvěle shrnuli kolegové ze Sinopsis – projektu Ústavu Dálného východu FF UK v Praze a AcaMedia z.ú.

Zemanovy trampoty v Číně. Uhranutí projektem Hedvábné stezky a zmizelá bedna s vínem

HlídacíPes.org jako první ve středu informoval, že na příkaz lucemburského vrchního exekutorského úřadu byly již v pátek 12. května jménem společnosti Diag Human zmrazeny účty České republiky ve 24 různých bankovních domech v Lucembursku. Ve prospěch firmy Čechošvýcara Josefa Šťávy může být zajištěna finanční hotovost až do výše 484,2 milionu eur.

Se zajímavým postřehem v této souvislosti přišel publicista Jan Urban.

Jan Urban: Klíč k pochopení vládní krize – miliardy pro Diag Human

V rámci projektu PAVUČINY BYZNYSU Eliška Hradilková Bártová zjistila, že senátor a byznysmen Ivo Valenta se chce připojit k podnikatelům, kteří vedle jiného byznysu vlastní i soukromou školu. Ta Valentova má i s družinou a jídelnou vzniknout ve Zlíně. Valenta letos za tímto účelem založil novou firmu.

Senátor a hazardní magnát Valenta expanduje. Chystá se otevřít soukromou školu a školku

V minulých dnech se objevila řada spekulací o pravosti či nepravosti followerů, tedy lidí sledujících twitterový účet českého ministra financí Andreje Babiše. Argumentem je podivná skladba účtů, které Andreje Babiše sledují. Prý vypadají podezřele. Chlubí se Andrej Babiš na Twitteru falešnými followery?, položil si otázku Josef Šlerka?

Vrátili jsme se i k fenoménu MODRÁ VELRYBA.

Pravda o Modré velrybě. Uškodila českým dětem více nebezpečná hra, nebo nepřesná policie

 

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno