www.knihcentrum-revue.cz, Obal knihy Žítkovské čarování

Psí týden: Vláda darovala Brdy Američanům. Vystřižené bohyně. Ministr bojuje se sedláky

Napsal/a Barbora Maxová 1. srpna 2015

Do Česka míří 12 tisíc amerických vojáků. Za vším stojí Sobotkův kabinet, který se dopustil velezrady. Spojeným státům daroval výcvikový areál Brdy a Američané tak u nás mohou vybudovat vojenskou základnu proti vůli českých občanů.

  • A jak je to ve skutečnosti? O aprílovém žertu časopisu Týden, který si žije dál svým životem se dočtete zde.
  • Křesťanská TV NOE vystřihla ze záznamu festivalu ve Strážnici číslo souboru Čečera, inspirované fenoménem žítkovských bohyň. Slováckem tak otřásl skandál. Opravdu katolické církvi vadí žítkovské bohyně, i když poslední z nich zemřela před patnácti lety? Podrobnosti najdete v článku Roberta Maleckého.
  • Podnikatel Eli Fischer uprchl s rodiči před druhou světovou válku z Československa do Tel Avivu. Podnikat začal s vypůjčenými pěti tisíci dolary v kapse a nakonec se mu podařilo vybudovat úspěšnou farmaceutickou společnost, která před nedávnem oslavila 50 výročí. Nyní chce uspět i na českém trhu. Přečtěte si rozhovor s „izraelským Baťou“.
  • Ministerstvo financí připravuje novelu zákona, která zavede povinnost uvádět v obchodním rejstříku jména skutečných vlastníků firem. Jenže Ministerstvo spravedlnosti chce resortu financí předložit variantu novely, podle které informace o skutečných majitelích dostanou jen vyvolení. Komu bude seznam zpřístupněn? A jak by se měla novela upravit? Více informací najdete zde.
  • Mezi ministrem zemědělství Marianem Jurečkou a sedláky padají ostrá slova. Pod záštitou ministerstva zemědělství se v červnu konaly oslavy založení JZD v Oprostovicích na Hané, kterých se Jurečka zúčastnil. Asociace soukromého zemědělství to považuje za podporu kolektivizace zemědělství a volá po rezignaci ministra. Více o sporu se dočtete zde.
  • Při inventuře sbírky Národní galerie se nenalezlo 31 kreseb, mezi kterými byla i díla Josefa Lady, Františka Kupky či Jana Zrzavého. Jedná se o krádež nebo selhání inventarizace? Zmizela už nějaká díla z Národní galerie dříve? Přečtěte si rozhovor s bývalým ředitelem Národní galerie Vladimírem Röselem.

 

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies