Psí týden: Vláda darovala Brdy Američanům. Vystřižené bohyně. Ministr bojuje se sedláky

Napsal/a Barbora Maxová 1. srpna 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Do Česka míří 12 tisíc amerických vojáků. Za vším stojí Sobotkův kabinet, který se dopustil velezrady. Spojeným státům daroval výcvikový areál Brdy a Američané tak u nás mohou vybudovat vojenskou základnu proti vůli českých občanů.

  • A jak je to ve skutečnosti? O aprílovém žertu časopisu Týden, který si žije dál svým životem se dočtete zde.
  • Křesťanská TV NOE vystřihla ze záznamu festivalu ve Strážnici číslo souboru Čečera, inspirované fenoménem žítkovských bohyň. Slováckem tak otřásl skandál. Opravdu katolické církvi vadí žítkovské bohyně, i když poslední z nich zemřela před patnácti lety? Podrobnosti najdete v článku Roberta Maleckého.
  • Podnikatel Eli Fischer uprchl s rodiči před druhou světovou válku z Československa do Tel Avivu. Podnikat začal s vypůjčenými pěti tisíci dolary v kapse a nakonec se mu podařilo vybudovat úspěšnou farmaceutickou společnost, která před nedávnem oslavila 50 výročí. Nyní chce uspět i na českém trhu. Přečtěte si rozhovor s „izraelským Baťou“.
  • Ministerstvo financí připravuje novelu zákona, která zavede povinnost uvádět v obchodním rejstříku jména skutečných vlastníků firem. Jenže Ministerstvo spravedlnosti chce resortu financí předložit variantu novely, podle které informace o skutečných majitelích dostanou jen vyvolení. Komu bude seznam zpřístupněn? A jak by se měla novela upravit? Více informací najdete zde.
  • Mezi ministrem zemědělství Marianem Jurečkou a sedláky padají ostrá slova. Pod záštitou ministerstva zemědělství se v červnu konaly oslavy založení JZD v Oprostovicích na Hané, kterých se Jurečka zúčastnil. Asociace soukromého zemědělství to považuje za podporu kolektivizace zemědělství a volá po rezignaci ministra. Více o sporu se dočtete zde.
  • Při inventuře sbírky Národní galerie se nenalezlo 31 kreseb, mezi kterými byla i díla Josefa Lady, Františka Kupky či Jana Zrzavého. Jedná se o krádež nebo selhání inventarizace? Zmizela už nějaká díla z Národní galerie dříve? Přečtěte si rozhovor s bývalým ředitelem Národní galerie Vladimírem Röselem.

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)