Velezrada české vlády: tajně darovala Brdy americké armádě, píší „dobře informované“ weby

Napsal/a Robert Břešťan 29. července 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Aprílový žert časopisu Týden si žije dál svým vlastním životem. Na sociálních sítích i propagandistických webech. Je tu proto další „šok, hrůza, děs“ a navíc ještě velezrada českých politiků.

V Česku totiž údajně vznikne první americká vojenská základna. A to na české poměry opravdu obří. Z Německa a přímo z USA sem bude převeleno na 12 tisíc vojáků, objevil svět „zaručených internetových zpráv“ s několikaměsíčním zpožděním „investigativní zjištění časopisu Týden.“

„Jak zjistili reportéři časopisu TÝDEN, obě země podepsaly tajnou dohodu, která Američanům de facto darovala výcvikový prostor Brdy. Na území, které česká armáda pro nadbytečnost opustila, vybudují Američané plnohodnotnou vojenskou základnu. Jejím centrem se stane podstatně rozšířená obec Jince,“ odhaluje mimo jiné web Prvopodstata (odkazující dále na weby jako je Hlas Ruska, Sputnik, AC24 a další) či v rubrice nazvané 4. odboj jiný obskurní web ERS.

„Vláda ČR koná protiústavně, přímo velezrádně. A jak je výše uvedeno, ministr Stropnický „je tomu rád“. Takže část území je v rozporu s Ústavou České republiky předána cizímu státu a navíc zde rovněž ve stejném rozporu a proti vůli většiny občanů bude cizí vojsko. Kde jsou ty časy, kdy za velezradu byl trest smrti?!?“ táže se dramaticky web pod titulkem „Sobotkova vláda tajně darovala Brdy Američanům!!“

Web Prvopodstata dokonce na konci svého textu korektně odkazuje na původní zdroj – internetové stránky časopisu Týden. Pravděpodobně na důkaz relevance.

Jde ale spíš o další ukázku funkční negramotnosti části české společnosti, neschopnost kritického myšlení, dočtení textu do konce či nad rámec titulku… Nebo o záměr.

Co tedy v Týdnu najdeme? V první řadě datum vzniku textu: 1.4. 2015. A pro ty méně chápavé pro jistotu i závěrečnou větu.

Citujeme pro pořádek celý poslední odstavec. „Američané totiž už první jednotky do Jinců vyslali. V době kdy Českem projížděly tři kolony od východu na západ, vydala se čtvrtá kolona opačným směrem z Německa do Brd.

„Říkal jsem si, že jsou tady nějak brzo. V televizi hlásili, že jsou teprve někde u Ostravy, a tady už projížděli,“ žasl například nad nenadálým výskytem americké bojové techniky ve středočeských Hořovicích místní pekař.

A dodal ještě jednu zajímavou okolnost: „Na celém tom divadle bylo divný, že všechny ty auta couvaly.“ Zřejmě šlo o promyšlené maskování faktu, že jedou vozidla druhým směrem, než by měla. Zkrátka podivností je už na celé věci až přespříliš.

Takže pro čtenáře, kteří dočetli až sem, nezbývá než dodat: Apríl!


Jak už dříve upozornil HlídacíPes.org, díky sociálním médiím se daří i poměrně naivním falešným zprávám, takzvaným hoaxům, jakým byl před časem například „Zvací dopis 2014“ adresovaný „lidu Spojených států“. Vznikl též v souvislosti s „americkým radarem v Brdech“: Ktož sú brdští bojovníci aneb Lež, která začala radarem v Brdech

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)