Psí týden: Unie Řecko nepustí. Moderní lovci v hypermarketech. Jsme ve válce s islámem?

Napsal/a -pes- 18. července 2015

Zadlužení Řekové se jako první vzepřeli „bruselskému diktátu“. Současný řecký dluh 320 miliard euro představuje zcela nesplatitelnou částku, a všichni se proto ptají: „Vystoupí Řecko z Evropské unie?“

Ekonom Milan Zelený tvrdí, že EU to nikdy nedopustí. Bojí se totiž, že to spustilo lavinu dalších rebelií. Proč se Evropa dobrovolně podřizuje Německu? Proč EU poskytuje Řecku další půjčky?


V politických kuloárech se vede tvrdá bitva o novelu zákona o významné tržní síle. HlídacíPes.org o věci hovořil s Hynkem Bromem, prvním místopředsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, řeč šla hlavně o připravovaném „biči na řetězce“.

Jaké nekalé praktiky obchodní řetězce používají? Pomůže opravdu novela dodavatelům? Více si přečtěte zde v rozhovoru Ondřeje Neumanna.


Útoky na západní civilisty, brutální propaganda Islámského státu a příliv z uprchlíků z islámských zemí: V mnoha lidech roste pocit, že „západní civilizace“ a „islámský východ“ jsou v nějakém permanentním konfliktu. Stojíme před nevyhnutelným střetem dvou odlišných kultur? Odpovědi hledala islamoložka Zora Hesová.


O budoucnosti české energetiky by měl rozhodovat stát, ne management společnosti ČEZ. V rozhovoru pro HlídacíPes.org to řekl náměstek ministra průmyslu a obchodu Pavel Šolc.


Zajímavé ekonomické pozadí má i příběh exministra dopravy Aleše Řebíčka. Muž s bohatou minulostí, o kterou se zajímala i policie, se od podnikání v dopravním stavebnictví se zastávkou v politice dostal až do čela pražského fotbalového klubu SK Slavia.

Server HlídacíPes.org zmapoval stopu, kterou Aleš Řebíček, spolehlivě nejnevysvětlitelnější úkaz ve vládách Mirka Topolánka, zanechal v pavučinách zdejšího byznysu.


Jsme většinou víceméně civilizovaní lidé, existují ale podněty, které v nás spolehlivě probudí pravěké lovce či sběrače. Staví na tom i architekti slevových akcí obchodních řetězců, třeba té, na niž pod názvem „Modrá noc“ lákal zákazníky Kaufland.

Psal o tom Milan Petrák.

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies