Psí týden: Rovnostářské Česko. Komu slouží justice? Verdikt nad Nečasovou ohrožen.

Napsal/a -pes- 6. června 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Je česká justice jen služkou zločinu? Novinář Jan Urban podrobně zmapoval mnoho let trvající kauzu, na jejímž konci jdou – podle jeho zjištění – do kriminálu nevinní lidé. Upozornili na podivné nakládání s veřejnými financemi a za to byli na základě politického zadání potrestáni, míní autor.

Tento případ podle Urbana ilustruje prohnilost celého zdejšího justičního systému. Více si přečtete zde.

Připomeňme si, čemu dalšímu věnoval HlídacíPes.org pozornost v právě končícím týdnu.

  • Právník Aleš Rozehnal upozorňuje, že kvůli utajení důvodů, na jejichž základě vynesla soudkyně osvobozující rozsudek nad Janou Nečasovou a třemi zpravodajskými důstojníky, může být verdikt vyšší soudní instancí zrušen. Rozsudek totiž musí být podle zákona veřejný a utajení celého zdůvodnění je protiprávní . Podrobnosti najdete zde.
  • Právníci rozcupovali návrh zákona o elektronické evidenci tržeb, přesto jej ministři schválili. HlídacíPes.org zjistil, co přesně dvěma zpravodajům Legislativní rady vlády vadilo a proč normu, která výrazně zasáhne do podnikání statisíců lidí, doporučovali zcela přepracovat. Jejich důvody si přečtete zde.
  • Čím budeme v Česku topit či svítit za pětadvacet let? Vláda představila svou energetickou koncepci do roku 2040. Přibližně polovinu spotřeby elektrické energie by podle ní mělo pokrýt jádro. Ministr průmyslu Jan Mládek ovšem zároveň připouští, že nové elektrárny se v současné době nevyplatí stavět. Jakou budoucnost naplánovala vláda tuzemské energetice, se dozvíte zde.
  • Česko podle statistik OECD odpovídá představám o rovnostářském státě v mnoha ohledech více než třeba některé skandinávské země. Propast mezi chudými a bohatými je zde menší než prakticky ve všech ostatních rozvinutých ekonomikách světa. Přesvědčte se zde.
  • Bývalého tvůrce „slušovického zázraku“ a nyní senátora Františka Čubu není v Senátu ani při jednání rady zlínského kraje moc vidět. O to impozantnější jsou však jeho podnikatelské aktivity i plány do budoucna. Podívejte se, co chystají jeho firmy, v nichž zaměstnává i své široké příbuzenstvo.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)