Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
twitter, Ivo Rittig

Psí týden: Novinářka na stopě Ivo Rittiga, trable s asimilací muslimů a diagnóza ZLO

Končí první srpnový týden a my vám opět přinášíme přehled toho nejlepšího z HlídacíPes.org.

 • Ivo Rittig, Tomáš Hrdlička, pozemky v lukrativní části Prahy, státní úředníci, restituce. Zakladatelka Centra nezávislé investigace a současná reportérka HlídacíPes.org Eliška Hradilková Bártová popisuje pátrání v kauze, ve které jde o stamiliony korun. Materiál vznikl v rámci projektu Informací proti korupci, na jehož realizaci se podílel i HlídacíPes.org. Publikovali jsme ho pod titulkem Staří známí boha Dia aneb Podezřelé restituce v Praze.
 • Někteří lidé jsou prostě zlí, což není žádná psychická choroba. Je to morální charakter, který nemá s psychickým zdravím nic společného. Aristoteles popsal zlé lidi jako lidi, kteří neustále konají zlé věci. Zlí lidé netrpí žádnou psychózou nebo poruchou vnímání, píše v textu Případ vražedkyně ze Smíchova: Diagnóza ZLO? v souvislosti s nedávnou vraždou v obchodním centru v Praze na Smíchově právník Aleš Rozehnal.
 • lety-deti

  ©©

  Po letech vyjednávání s německou stranou došlo nyní k zlomovému rozhodnutí, že za útrapy způsobené pobytem v německých koncentračních táborech dostanou odškodnění i čeští Romové, zjistil ve čtvrtek HlídacíPes.org. Vzhledem k tomu, jak dlouhá doba od temných událostí nacismu uplynula, se odškodnění dostane pouze k deseti posledním přeživším Romům, kteří holocaustem prošli. V nejbližší době každému z nich bude vyplacena jednorázová částka 2 500 Eur (67,5 tisíce Kč). Peníze budou vyčleněny z německého Fondu pro nežidovské oběti. Původní informaci jsme v pátek doplnili rozhovorem s prezidentem Výboru pro odškodnění romského holocaustu Čeňkem Růžičkou: Odškodnění Romů za holocaust. Peníze použijí na vlastní pohřeb.

 • Bývalý ředitel bývalého Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta dostal oficiální nabídku, aby se stal náměstkem generálního ředitele Celní správy. To, o čem se dosud spekulovalo, potvrdila náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. Pokud Šlachta nabídku přijme, dostane k ruce silný pátrací tým s pravomocemi policejního orgánu a třeba i vlastní zásahovou jednotkou, o jaké se mu jako šéfovi ÚOOZ mohlo jen zdát. Více v analýze Celní správa – mocný ozbrojený útvar zodpovídající se Andreji Babišovi. K tématu se reportér HlídacíPes.org Robert Malecký vrátil v glose Robert Šlachta – hodný pejsek u zlých lidí?
 • islám

  ©©

  Modely asimilace muslimů jsou špatné. Islám není kultura, říká v rozhovoru pro Aspen Review CEE politolog, akademický vědec Olivier Roy. Expert na islám Roy v minulosti mimo jiné napsal knihy Généalogie de l’islamisme, The Failure of Political Islam, Secularism Confronts Islam, Holy Ignorance a When Religion and Culture Part Ways. Český překlad rozhovoru vyšel exkluzivně na HlídacíPes.org.

 • České reportérky v syrské bojové linii. Výbuch střídá výbuch, rána ránu. Reportérky Lenka Klicperová a Markéta Kutilová se po půl roce vrátily do míst zasažených tvrdými boji s Islámským státem na severu Sýrie a ve městě Kobaní. Z únorové cesty napsaly pokračování své úspěšné prvotiny “Islámskému státu na dostřel II.” Kniha líčí dramatické zážitky i život obyčejných lidí na dosah fronty. Se svolením autorek jsme publikovali vybrané pasáže knihy.
 • Státní zástupce nemůže dělit policisty na své oblíbené a ty ostatní. To může praktikovat, když chodí do holičství a má tam svého bradýře, říká k praxi, kdy si státní zástupci k vyšetřování trestné činnosti vybírají policejní útvary podle svého, president Unie obhájců Tomáš Sokol.
 • Donald Trump

  ©©

  Anexe Krymu Ruskem byla jasným porušením mezinárodního práva. To ostatně v nedávné minulosti několikrát porušily i Spojené státy americké. Případné uznání anexe Krymu by však bylo potenciálně velmi nebezpečným krokem i pro samotné Spojené státy, upozorňuje v textu pro HlídacíPes.org v souvislosti s nejnovějším nápadem Donalda Trumpa právník Aleš Rozehnal.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno