twitter, Ivo Rittig

Psí týden: Novinářka na stopě Ivo Rittiga, trable s asimilací muslimů a diagnóza ZLO

Napsal/a Ondřej Neumann 6. srpna 2016

Končí první srpnový týden a my vám opět přinášíme přehled toho nejlepšího z HlídacíPes.org.

 • Ivo Rittig, Tomáš Hrdlička, pozemky v lukrativní části Prahy, státní úředníci, restituce. Zakladatelka Centra nezávislé investigace a současná reportérka HlídacíPes.org Eliška Hradilková Bártová popisuje pátrání v kauze, ve které jde o stamiliony korun. Materiál vznikl v rámci projektu Informací proti korupci, na jehož realizaci se podílel i HlídacíPes.org. Publikovali jsme ho pod titulkem Staří známí boha Dia aneb Podezřelé restituce v Praze.
 • Někteří lidé jsou prostě zlí, což není žádná psychická choroba. Je to morální charakter, který nemá s psychickým zdravím nic společného. Aristoteles popsal zlé lidi jako lidi, kteří neustále konají zlé věci. Zlí lidé netrpí žádnou psychózou nebo poruchou vnímání, píše v textu Případ vražedkyně ze Smíchova: Diagnóza ZLO? v souvislosti s nedávnou vraždou v obchodním centru v Praze na Smíchově právník Aleš Rozehnal.
 • lety-deti

  ©©

  Po letech vyjednávání s německou stranou došlo nyní k zlomovému rozhodnutí, že za útrapy způsobené pobytem v německých koncentračních táborech dostanou odškodnění i čeští Romové, zjistil ve čtvrtek HlídacíPes.org. Vzhledem k tomu, jak dlouhá doba od temných událostí nacismu uplynula, se odškodnění dostane pouze k deseti posledním přeživším Romům, kteří holocaustem prošli. V nejbližší době každému z nich bude vyplacena jednorázová částka 2 500 Eur (67,5 tisíce Kč). Peníze budou vyčleněny z německého Fondu pro nežidovské oběti. Původní informaci jsme v pátek doplnili rozhovorem s prezidentem Výboru pro odškodnění romského holocaustu Čeňkem Růžičkou: Odškodnění Romů za holocaust. Peníze použijí na vlastní pohřeb.

 • Bývalý ředitel bývalého Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta dostal oficiální nabídku, aby se stal náměstkem generálního ředitele Celní správy. To, o čem se dosud spekulovalo, potvrdila náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. Pokud Šlachta nabídku přijme, dostane k ruce silný pátrací tým s pravomocemi policejního orgánu a třeba i vlastní zásahovou jednotkou, o jaké se mu jako šéfovi ÚOOZ mohlo jen zdát. Více v analýze Celní správa – mocný ozbrojený útvar zodpovídající se Andreji Babišovi. K tématu se reportér HlídacíPes.org Robert Malecký vrátil v glose Robert Šlachta – hodný pejsek u zlých lidí?
 • islám

  ©©

  Modely asimilace muslimů jsou špatné. Islám není kultura, říká v rozhovoru pro Aspen Review CEE politolog, akademický vědec Olivier Roy. Expert na islám Roy v minulosti mimo jiné napsal knihy Généalogie de l’islamisme, The Failure of Political Islam, Secularism Confronts Islam, Holy Ignorance a When Religion and Culture Part Ways. Český překlad rozhovoru vyšel exkluzivně na HlídacíPes.org.

 • České reportérky v syrské bojové linii. Výbuch střídá výbuch, rána ránu. Reportérky Lenka Klicperová a Markéta Kutilová se po půl roce vrátily do míst zasažených tvrdými boji s Islámským státem na severu Sýrie a ve městě Kobaní. Z únorové cesty napsaly pokračování své úspěšné prvotiny “Islámskému státu na dostřel II.” Kniha líčí dramatické zážitky i život obyčejných lidí na dosah fronty. Se svolením autorek jsme publikovali vybrané pasáže knihy.
 • Státní zástupce nemůže dělit policisty na své oblíbené a ty ostatní. To může praktikovat, když chodí do holičství a má tam svého bradýře, říká k praxi, kdy si státní zástupci k vyšetřování trestné činnosti vybírají policejní útvary podle svého, president Unie obhájců Tomáš Sokol.
 • Donald Trump

  ©©

  Anexe Krymu Ruskem byla jasným porušením mezinárodního práva. To ostatně v nedávné minulosti několikrát porušily i Spojené státy americké. Případné uznání anexe Krymu by však bylo potenciálně velmi nebezpečným krokem i pro samotné Spojené státy, upozorňuje v textu pro HlídacíPes.org v souvislosti s nejnovějším nápadem Donalda Trumpa právník Aleš Rozehnal.

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies