Olomoucký týden: Auta pro kraj za dva miliony, ticho na prostějovské radnici a jak verbuje ISIS ženy

Napsal/a Tomáš Pika 12. srpna 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Ani v tomto týdnu naši redaktoři nezaháleli a připravili několik zajímavých textů. Přinášíme vám opět souhrn všeho, co jsme v tomto týdnu publikovali. Vše z originální produkce HlídacíPes.org.

  • Česko-slovensko-čínská komora, která se pokouší o propojení byznysu mezi Čínou a firmami na Olomoucku má nové webové stránky. Oproti starší verzi zmizely zmínky o politické podpoře některých kontroverzních osobností a jako partner přibyla firma Tesco SW Josefa Tesaříka. Šéf komory tvrdí, že i bez zmínky na webu má komora politickou podporu i nadále.

Česko-slovensko-čínská komora změnila svůj web. Zmizela z něj kontroverzní politická podpora

  • Izraelská pedagožka Galit Ben-Israel v posledních několika týdnech opakovaně navštívila Olomouc. Galit se zabývá mimo jiné tématy, jako je světová politika a globalizace, digitální kultura, sociální sítě, ženské rekrutky IS a Disaster management skrze sociální sítě. V rozhovoru jsme se zaměřili právě na její hlavní předmět zájmu – ženské rekrutky Islámského státu a techniky jejich verbování skrze sociální sítě.

Koťátka, koně, dobrodružný život. Jak verbuje Islámský stát západoevropské dívky

  • Olomoucký kraj nakoupil pět nových osobních automobilů v celkové hodnotě 2 339 097 korun. Zakázku vysoutěžila prostějovská společnost Automechanika, a.s., která nabídla dřívější termín dodávky vozů než druhá firma Auto Hégr, a.s. Nejdražší auto kraj příjde na téměř 900 tisíc korun a bude sloužit hejtmanu Ladislavu Oklešťkovi (ANO). Podle mluvčí kraje jde o rutinní výměnu automobilů krajského vozového parku.

Výměna vozového parku na kraji za 2,3 milionů. Hejtman dostane nový Superb

  • Primátorka města Prostějov Alena Rašková vydala oficiální prohlášení, ve kterém odmítá veškerou spolupráci s Hanáckým Večerníkem. Důvodem jsou články redaktora Jakuba Čecha, který v nich opakovaně informoval o kontroverzích na radnici a ve vedení města. Město však zcela přerušit komunikaci s libovolným médiem nemůže, aniž by neporušovalo zákon o svobodném přístupu k informacím. Redakce HlídacíPes.org/Olomouc v této věci několikrát kontaktovala kancelář primátorky Raškové. Ta se ale vyjádření k nastalé situaci vyhýbá.

Vedení města Prostějov si vybírá, s kým se bude bavit. Ti, kteří ho kritizují, mají smůlu

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)