,

Olomoucký týden: Auta pro kraj za dva miliony, ticho na prostějovské radnici a jak verbuje ISIS ženy

Napsal/a Tomáš Pika 12. srpna 2017

Ani v tomto týdnu naši redaktoři nezaháleli a připravili několik zajímavých textů. Přinášíme vám opět souhrn všeho, co jsme v tomto týdnu publikovali. Vše z originální produkce HlídacíPes.org.

  • Česko-slovensko-čínská komora, která se pokouší o propojení byznysu mezi Čínou a firmami na Olomoucku má nové webové stránky. Oproti starší verzi zmizely zmínky o politické podpoře některých kontroverzních osobností a jako partner přibyla firma Tesco SW Josefa Tesaříka. Šéf komory tvrdí, že i bez zmínky na webu má komora politickou podporu i nadále.

Česko-slovensko-čínská komora změnila svůj web. Zmizela z něj kontroverzní politická podpora

  • Izraelská pedagožka Galit Ben-Israel v posledních několika týdnech opakovaně navštívila Olomouc. Galit se zabývá mimo jiné tématy, jako je světová politika a globalizace, digitální kultura, sociální sítě, ženské rekrutky IS a Disaster management skrze sociální sítě. V rozhovoru jsme se zaměřili právě na její hlavní předmět zájmu – ženské rekrutky Islámského státu a techniky jejich verbování skrze sociální sítě.

Koťátka, koně, dobrodružný život. Jak verbuje Islámský stát západoevropské dívky

  • Olomoucký kraj nakoupil pět nových osobních automobilů v celkové hodnotě 2 339 097 korun. Zakázku vysoutěžila prostějovská společnost Automechanika, a.s., která nabídla dřívější termín dodávky vozů než druhá firma Auto Hégr, a.s. Nejdražší auto kraj příjde na téměř 900 tisíc korun a bude sloužit hejtmanu Ladislavu Oklešťkovi (ANO). Podle mluvčí kraje jde o rutinní výměnu automobilů krajského vozového parku.

Výměna vozového parku na kraji za 2,3 milionů. Hejtman dostane nový Superb

  • Primátorka města Prostějov Alena Rašková vydala oficiální prohlášení, ve kterém odmítá veškerou spolupráci s Hanáckým Večerníkem. Důvodem jsou články redaktora Jakuba Čecha, který v nich opakovaně informoval o kontroverzích na radnici a ve vedení města. Město však zcela přerušit komunikaci s libovolným médiem nemůže, aniž by neporušovalo zákon o svobodném přístupu k informacím. Redakce HlídacíPes.org/Olomouc v této věci několikrát kontaktovala kancelář primátorky Raškové. Ta se ale vyjádření k nastalé situaci vyhýbá.

Vedení města Prostějov si vybírá, s kým se bude bavit. Ti, kteří ho kritizují, mají smůlu

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies