Facebook: Andrej Babiš, zdroj

Protikorupční Babišova vláda nemaká na protikorupčních zákonech

Napsal/a Robert Břešťan 13. prosince 2018

GLOSA. Andrej Babiš toho má na práci v poslední době opravdu hodně. Tolik, že nedokáže své ministry a ministryně přimět k tomu, aby do plánu legislativních prací zapracovali aspoň něco z protikorupčních opatření, co vláda naslibovala.

Abychom byli konkrétní – jak upozornil projekt Rekonstrukce státu, v plánu legislativních prací vlády pro rok 2019, který kabinet schválil tento týden, není z důležitých protikorupčních zákonů (o nichž mluví sama vláda) vůbec nic.

A to si na tažení proti prohnilým a zkorumpovaným postavil Andrej Babiš počátky své politické kariéry.

V návrhu nejsou tedy ani ty zákony, které původně kabinet zamýšlel navrhnout a prosadit ještě letos, a které slibuje ve svém programovém prohlášení.

Jde například o zákon o regulaci lobbingu, zákon o ochraně oznamovatelů korupce, novelu informačního zákona či zavedení veřejné evidence skutečných majitelů firem, které čerpají veřejné peníze.

Výjimkou, které v legislativním plánu pro příští rok jsou, je novela zákona o státním zastupitelství a novela rozpočtových pravidel.

I ty lze ovšem využít různě, zdaleka ne k vyšší nezávislosti státních zástupců na politicích nebo pro transparentnější rozdělování dotací. Jestli nakonec někdy není méně více…

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Reklama

8 komentářů

 1. Jarek napsal:

  A hele, Babiš nám na fotce i ukazuje kolik miliard si poslal tento rok z rozpočtu do Agrofertu. Měli bychom nechat udělat referendum o tom aby to zaplatili jeho voliči. Už by bylo po 30ti letech konečně na čase aby měli i voliči okamžitnou „hmotnou zodpovědnost“ a začali používat hlavu než tam ten lísteček hodí.

 2. petrph napsal:

  No,, ale zase na omluvu ANO je nutný uvést, že to je vláda (dokonce i s ČSSD) menšinová. Takže – nějaké radikálnější zákony navrhovat nebude /i když to slibuje/, protože jí je parlament neodhlasuje..
  Krom toho, jak známo, na počátku léta převzala část ministerských křesel ČSSD. takže i tam se začíná prakticky od nuly..
  Ale neberte to tak že hájím Babišovo ANO – oni to fakt v řadě případů flákaj. Jenže zrovna v těhle případech lepší nic než nějakej nedomyšlenej paskvil kterým budou hlavně buzerovat poctivý lidi…

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Co to zase člověče nešťastná, „petrph“ plácáte? Před babišovci žádné zákony nexistovaly, korupce byla státem podporovaná atd., atd., „všetkí kradnúli, všekti čakali na Svatého Babiše a nič nerobili“ ani nedělali a on chudinka malá musí se vším začínat od začátku? Přestaňte s tím už, už to všechno známe zpaměti.

   • petrph napsal:

    Jestli jsem správně pochopil Vaší námitku, tak upozorňuju že do exekutivy boje proti korupci nemůže zasahovat vláda skoro vůbec , to je čistě v rukou justice.
    Na tom už pohořel za vlády Nečase pan Radek (Big) John co si dokonce vynutil post ministra vnitra , leč ani to mu nebylo nic platný…

  • vynikal napsal:

   Jako že má Bureš menšinovou vládu když má k dispozici 101 křesel? Má nebo nemá. Pokud ano, tak má navrch ANO.

 3. Lenka napsal:

  Babiš by měl být vyhostěn z ČR. Migranty tady nechce protože by chtěli jenom výhody. On dělá celou dobu totéž a ještě poškozuje ČR. Bohužel kromě Prahy si lidi myslí, že on je chudák, že se proti němu spikla Praha. On přitom rozdává z peněz nás všech a někteří si myslí, že to dává ze svého. Smutné!!!!!!

 4. jaroslav napsal:

  babisovo hnuti nemuze makat na protikorupcnim zakone kdyz ho vyuziva a dal ho zdarne posiluje a rozsiruje ,takovy lidi by si hazely klady pod nohy a nemakaly na svych financnich hodnotach , chteji velikou moc a triliony penez

Přidávání komentářů není povoleno
Reklama