Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
FB městského obvodu Severní Terasa,

Prostě se vyfotíme. Politici pózovali v domově pro seniory bez roušek. Teď je tam nákaza

V domově pro seniory v Doběticích v Ústí nad Labem se prokázala nákaza koronavirem. Jak vážná situace je, není zřejmé – ředitel Jiří Vronský nechtěl počet nakažených blíže specifikovat. V zařízení každopádně platí od úterý zpřísněná hygienická opatření, mimo jiné zákaz návštěv.

Přísná opatření jsou platná do odvolání, jedná se o tom, zda spolu s klienty půjdou do karantény i někteří zaměstnanci.

Zdroj: FB Domova pro seniory Dobětice

Přísná pravidla přitom v domově platila už dřív. Konkrétně od konce května byl v platnosti režim, kdy musely mít všechny návštěvy roušky, projít při vstupu měřením teploty, dezinfikovat si ruce a podepsat prohlášení o tom, že nepřišly do styku s infikovanou osobou.

Zdroj: pravidla pro návštěvy DS Dobětice platná od 25. května 2020

Před dvěma týdny, konkrétně ve středu 2. září, slavili v domově pro seniory v Doběticích 25 let od jeho založení. Hrála teplická dechovka Doubravanka, přišli se podívat i místní politici. Na fotografiích, které na sociálních sítích sdílel jak samotný domov, tak radnice Severní Terasy, vidíme starostu městského obvodu Jaroslava Šimanovského (ANO), náměstka primátora Ústí nad Labem Tomáše Vlacha (ANO) a bývalou městskou radní Květoslavu Čelišovou (KSČM). Všichni jsou bez roušek.

„Při hudbě se klienti krásně bavili a mlsali připravené občerstvení,“ stojí k akci na stránkách městského obvodu Severní Terasa. Na sociálních sítích byla účast politiků na akci patřičně vyzdvižena.

Zdroj: FB městského obvodu Severní Terasa

Připomeňme, že šlo o dobu, kdy již platila přísnější opatření pro nošení roušek v úřadech, nemluvě o stále platném nařízení pro domov seniorů. Politici toto nařízení porušili, nyní to ovšem zlehčují.

„Při vstupu nám byla zaměřena teplota, desinfekce. Pouze při opravdu krátké zdravici nás požádal pan ředitel, abychom si je sundali, aby hůře slyšící slyšeli,“ uvedl pro HlídacíPes.org starosta Šimanovský. Podobně mluví i náměstek Vlach: „Bylo to na doporučení pana ředitele.“

Starosta Šimanovský zdraví klienty domova pro seniory. Přihlíží náměstek Vlach a exradní Čelišová. Zdroj: FB DS Dobětice.

Z fotografií je ale zřejmé, že roušky nemají ani ti z politiků, kteří zrovna nemluvili. Sál byl navíc ozvučen, což staví do poněkud jiného světla argument o horší slyšitelnosti.

Zdroj: FB DS Dobětice

Oba politici shodně uvádějí, že je k sundání roušek vyzval ředitel domova Jiří Vronský. Ten na zaslané dotazy nereagoval.

Karanténní opatření v domově budou platit až do odvolání a o dalším postupu jedná ředitel domova s ústeckou hygienou. Je možné, že do karantény půjdou i někteří ze zaměstnanců domova. „Zatím jsme vytipovali osoby, které budeme testovat, ale o délce karantény zatím nepadlo ani slovo,“ uvedl Vronský pro ČTK.


Projekt HlídacíPes.org – Ústí nad Labem byl podpořen základním grantem Active Citizens Fund.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

4 komentáře

 1. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  „… vidíme starostu městského obvodu Jaroslava Šimanovského (ANO), náměstka primátora Ústí nad Labem Tomáše Vlacha (ANO) a bývalou městskou radní Květoslavu Čelišovou (KSČM). Všichni jsou bez roušek“.
  To je jednoznačný důvod k odstoupení vlády a to celé, že ano?

 2. luděk napsal:

  To jsou diletanti-možno říci pitomci

 3. Petr Kaminsky napsal:

  1) Tak to je jasne, ze reditel umoznil politikum sundat rousky. Vzdyt o jeho zivote/smrti v domove rozhoduji prave oni. Tak se lisa, jak jen to jde. Ti soucasni ho tam dosadili. Udela tedy vsechno proto, aby se tam udrzeli i oni. S novou garniturou by sel k certu. 2) Co hudebnici z dechovky? Taky jim behem produkce reditel „umoznil“ sundani rousek? 3) No jasne, to bylo prece kvuli tomu mlsani! Prece si to nebudou do huby cpat pod rouskou, jak kdysi radila pravni expertka Marie Benesova.

 4. Koronasaurus napsal:

  Jednou se s těch roušek poděláte.Vypadá to že kdo najde mrtvolu je okamžitě vrah.

Přidávání komentářů není povoleno