Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Projev Miloše Zemana v parlamentu v deseti větách

Prezident Miloš Zeman jako již tradičně i letos zaskočil do Poslanecké sněmovny pohovořit o svém názoru na návrh zákona o státním rozpočtu. Pro ty, kdo nemají chuť či čas podobná vystoupení sledovat, přinášíme již tradičně stručné shrnutí.

Tentokrát to bude shrnutí opravdu stručné, protože stručné a ne příliš obsažné bylo i vystoupení pana prezidenta.

Ten byl mimochodem na tento čas pozván do Japonska na slavnostní uvedení na trůn nového japonského císaře Naruhita, ale při dlouhé cestě jej zastoupil premiér Andrej Babiš, který tak při projednávání zásadního zákona své vlády chybí.

1. „Musím vysoce ocenit jak ekonomickou erudici paní ministryně Schillerové, tak i její diplomatické mistrovstvím, s nímž jednala s jednotlivými ministry.“

2. „Ve světe zuří celní válka: mezi USA a Čínou, USA a EU, ale je tu ještě faktor, který není z důvodů politické korektnosti příliš zmiňován: zastavení ekonomického růstu Německa.“

Za to může podle Miloše Zemana sázka Německa na obnovitelné zdroje a s tím spojený růst cen elektřiny.

3. „Přál bych si, aby naši zemi nezachvátilo podobné klimatické šílenství.“

4. „Naši závislost na Německu můžeme částečně nahrazovat diverzifikací exportu do zemí, kde klimatičtí alarmisté nemají tak na růžích ustláno.“

Zeman připomněl i své oblíbené téma solárních baronů a dotací na obnovitelné zdroje:

5. „Kvůli Topolánkově vládě s sebou neseme batoh dotací na solární zdroje; ceny solárních panelů klesly na desetinu a dotace jdou do kapes solárním baronům, kteří mají radost z jednoho z tunelů v naší ekonomice.“

6. Zeman pochválil ministryni Maláčovou za propuštění 600 lidí z Fondu dalšího vzdělávání a vyzval k rušení dalších „podobných fondů.

7. Zazněl i další Zemanův evergreen: „Kdo odmítne nabízenou práci, by neměl dostávat žádní dávky.“

8. „Česká ekonomika má rezervy ve výši 318 miliardy korun; zdroje jsou, ale byly by dosažitelné pouze v případě, že by byly zrušeny všechny daňové výjimky.“

9. „Jako by měl mít každý energetický zdroj rovné podmínky a neměl by být dotován, i na daňové výjimky doplácí lidé, kteří své daně řádně platí.“

10. „Souhlasím s bojem kurdského národa proti turecké okupaci jeho území.“

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

16 komentářů

 1. Dušan napsal:

  Tenhle ten tiatr si prezident mohl odpustit. Kluci (Zeman vs Babiš) si popletli funkce. Prezident měl být v Japonsku a Premiér ve sněmovně. Nebo né?

 2. Jandík Bohumil napsal:

  Zeman má jednu přednost,že má velice dobrou paměť a nepotřebuje žádné zápisky předem napsané a dokáže hovořit z hlavy aniž by se opakoval!

  • 2Košile napsal:

   Ano, náš pan prezident fabuluje naprosto bravurně z hlavy…

  • Pavel napsal:

   Ano ma velice dobrou pamet a proto si nepamatoval, ze misto sebe poslal Babise do Japonska a pak ho tam hledal…jojo vyborna pamet…

  • Marek napsal:

   …ano, to je valmi důležité, pokud jste prezidentem

 3. Fuchsa R. napsal:

  Proti tomuhle projevu nemohu nic namítat, všechno vyřčené přece platí. Přeji hezké podzimní dny a dobrou náladu – i v mlze.

  • Pavel napsal:

   K bodu 1) ano strasne ji chvalil a potom rikal, jak je rozpocet spatny, co by vsechno slo zlepsit a ze by nasel jeste vic rezerv atd. Zda se to jen me, ze si odporuje?!
   k bodu 8) zrusil by danove vyjimky na vsechno – podle tech 318 miliard to znamena, ze vse by melo stejne DPH, nebyla by zadna sleva na deti, slevy na pojistem, slevy na dani pri placeni hypoteky, osvobozeni pro darce krve a organu…. duchodci neodvadeji dane z duchodu? Zrusit, jen at hezky plati z tech par kacek co dostavaji. Zeman ma s prezidentskym platem dost. DPH neplati banky, pojistovny a podnikatele s prijmem do 1M. Proc to?Zrusit at jsou vsichni nastejno….atd atd. Skvely plan proti tomuto projevu se opravdu neda nic namitat 😀 😀

 4. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Děkuji za informaci. Přečetl jsem si tady ten projev, neshledávám že by prezident řekl něco nepravdivého, nebo špatného.
  Dovolím si ale poznámku k bodu 3. To, že termín „klimatické šílenství“ je výstižný, nemůže být pochyb. On totiž ten CO2 a další skleníkové plyny, brání nejen tepelnému vyzařování z povrchu Země do vesmíru, čímž se zvyšuje teplota, ale i naopak – brání zahřívání Země tepelným zářením ze Slunce, což způsobuje menší ohřívání povrchu Země. A to tak, že stejně účinně. Je to analogie zákona o akci a reakci z mechaniky.
  Tolik aspoň fysika a fysika je tak zvaná exaktní věda, což znamená, že její tvrzení – fysikální zákony, se dají měřením opakovaně dokázat a matematicky spočítat.

  • Ota Salyk napsal:

   Jako fyzik odpovídám, že nemáte pravdu. Záření ze slunce oxid uhličitý neabsorbuje, protože je v jiné, převážně viditelné, spektrální oblasti, naopak vyzařování ze Země absorbuje, protože je v daleké infračervené oblasti spektra. Rovnováha absorpce a emise tak nastává při vyšší teplotě Země.
   Podobně je to i s tvrzeními presidenta, ale to je na jiný výklad.

  • Zdenek napsal:

   To je jednoduche lehko pochopitelne lec nespravne vysvetleni ucinku CO2.

  • Marek napsal:

   To je nesmysl, zkuste si to na modelu

  • PM napsal:

   Klimaticky šílet se mělo začít již před 50-ti lety.
   Pravě proto že, je fyzika exaktní věda.
   Neuvěřitelné je číslo kolik tun fosilních paliv je spáleno každou vteřinou na celém světě. Miliony let ukládaný uhlík je vychrlen za pár desetiletí zpět do atmosféry.
   Na to není potřeba být vědec. Navíc grafy vytvořené exaktním měřením potvrzují neuvěřitelný a stále se zrychlující nárůst koncentrace CO2 za velmi krátkou dobu od počátku industrializace. A to je nepopiratelný fakt.

 5. Tondach napsal:

  Sněmovna je opravdu zrcadlem společnosti! Urážky, napadání ale hlavně NEVĚDOMOST jsou už mezi poslanci běžným jevem!
  A prezident? To už je norma! Stejně, jako Okamura, ten je navíc hysterik! Ale oba jsou už k smíchu…..

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Co řekl prezident Zeman tentokrát špatně? Citujte, prosím. Jste-li ovšem schopen v tom projevu něco špatného najít. Zemana na funkci prezidenta, jsem nevolil a to z důvodů, kterým se říkávalo morálně-volní vlastnosti.

 6. Tondach napsal:

  Při jednom projevu k rozpočtu ve sněmovně Zeman veřejně neomaleně „peskoval“ tehdejšího premiéra Sobotku, že jeho vláda, respektive jeho ministr financí Andrej Babiš v době hospodářského růstu, předkládá schodkový rozpočet! Paní ministryni Schillerovou, za totéž, veřejně několikrát pochválil…..
  P.S. peskoval je příliš slušně řečeno, ale nic jiného jsem nenašel:-)

 7. Karel Novotný napsal:

  Vzhledem k tomu, jak si tu všichni notují, tka má Zeman ve všem pravdu, tak bych rád podokl, že:
  ad 2) o recesi v německu se mluví několik měsíců (někteří jako Pikora & šichtářová už několik let
  ad 3) za ni rozhodně nemůže nějaké šílenství, ale Německu s jejich Dieselgat prostě ujel vlak. Prostě dnes si Norové kupují Nisssany Leafy a Tesly místo VW …
  ad 4) jo, ve Škodovce jsou ze stráty západních trhů úplně odvázení a nelmi se těší na snahu prosadit se proti Ladám …
  ad 6) 600 lidí ovlivní rozpočet přiližně ve výši 0,00něco %

Přidávání komentářů není povoleno