Proč vláda ruší slevy na vlaky, kdy odstoupí Andrej Babiš a má Lucie Bílá klid na práci?

Napsal/a Robert Malecký 18. listopadu 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Nejprve několik rychlých zpráv legislativního charakteru. Vláda ČR okamžitě ruší slevy na vlaky, protože se ukázalo, že smějící se bestie jimi nejezdí na nákupy do Kotvy, jak bylo plánováno, ale na demonstrace proti Babišovi. To za prvé. Za druhé bude jako zbytečný zrušen Parlament, a to bez náhrady. Propříště bude ústavní odstavec o hlasování o důvěře vládě nahrazen větou: Prezident jmenuje premiérem Andreje Babiše, i kdyby trakaře padaly. Vítejte v Absurdistánu vz. 2018.

  • Podzimní českou oblohou se vedle namrzajícího smogu začal vznášet i přízrak abolice ve vysokém státním zájmu. Už jen dny nás dělí od okamžiku, kdy to prostě nepůjde jinak, než aby eskalující Babišovy problémy za něho vyřešil prezident Miloš Zeman, a nevtíravě si tak řekl o protislužbičku ve formě malé pomoci s Dukovany a Rosatomem. „Kde jsem, když mě potřebují?!“ bude pak pobíhat po Olomouci Ivo Ištvan, ale už bude pozdě.

V politice se nikdy neuchylujte k takto rezolutním prohlášením. My znali jednoho, co taky tvrdil, že nikdy neodstoupí. Jmenoval se Robert Mugabe, funkčně byl zařazen na postu zimbabwského diktátora a nakonec i na něj došlo. I když to v jeho případě od zmíněného prohlášení trvalo ještě devět let. A tak je možné, že až na to dojde, bude se ze sklepení Strakovy akademie ozývat ukňučený, ale odhodlaný hlas. „Jsme Slováci! Nikdy neodstoupíme, slyšíte? Nikdy!“


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Jen taková úvaha: Dokáže si někdo představit ten bugr, kdyby dejme tomu Ivo Rittig nebo Roman Janoušek dokázali o rok zdržet trestní řízení? Namátkou: mezinárodní zatykač, dehonestační kampaň v Lidových novinách, návrhy na vazbu, Lenka Bradáčová a její melody boys obden v televizi. My tu zatím řešíme, jak se někomu líbilo na rybách. A pak jsou tu členové sekty zvané Agrofert a jeho podřízeného politického hnutí.

„Tak na mě (jako těžký schizofrenik – pozn. red.) působí, jako chirurg to odhadnu, navíc mi to říkali přátelé rodiny.“
(senátor za hnutí ANO Ladislav Václavec, v civilu lékař, střílí od boku diagnózu Andreje Babiše juniora, DVTV.cz, 16. listopadu)

Budeme doufat, že Agrohnutí zůstane v zájmu pacientů ještě dlouho u moci a senátor Václavec ještě dlouho v Senátu. Jeho návrat k lékařské praxi by mohly provázet jisté nebezpečné jevy, pokud je schopen stanovit diagnózu na základě televizního vysílání, navíc pořízeného skrytou kamerou. U chlapa se skalpelem a pilkou v ruce se pohybujeme na hraně obecného ohrožení.

  • K možné „destrukci“, jak označil plán opozice na vyvolání standardní procedury hlasování o nedůvěře vládě, se vyjádřil i předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ano, ANO).

„Tyto snahy o nedůvěru znamenají destabilizaci. To je nějaký plán A a nikdo nemá plán B. A tato země potřebuje i trochu klid.“
(předseda Poslanecké divize Agrorepubliky Radek Vondráček, Info.cz, 13. listopadu)

A je to tady, klid na práci. Jak nezazní klid na práci, žádná revoluce v Česku není na obzoru. To už věděli mravní titáni jako Milouš Jakeš, Ladislav Adamec nebo kluci a holky z Anticharty.

  • Jistě to dobře ví i Lucie Bílá, která na poslední chvíli odmítla vystoupit na manažerské akci Řád Vavřínu, protože v sále zahlédla arcidémona Andreje Babiše.

„Lucie nikoho nesoudí, svým odchodem chtěla jen zabezpečit svůj klid na práci, nechtěla dát médiím příležitost, aby ji jakkoli s kýmkoli spojovala.“
(zpěvaččin manažer Jiří Kouble, Blesk.cz, 16. listopadu)

No vida, že to jde. V minulosti se Bílá jakkoli s kýmkoli nechala spojit třeba s Václavem Klausem i Milošem Zemanem, od toho vzala dokonce medaili, zazpívala s Alexandrovci, ale Babiše s odkazem na klid na práci nedává. Jestli tohle není ten obrat, tak už asi nic.

Klidnou mysl, bude líp.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)