Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
FreedomHouse / Foter / CC BY,

Proč uprchlíky nepřijímají muslimské státy? Vysvětlení v přiložené mapě…

Otázku z titulku vznášejí čeští i evropští politici i občané zemí EU, kam uprchlící ze Sýrie a dalších zemí míří. Často s odpovědí, že muslimské země v podstatě žádné uprchlíky nepřijímají. Jaká je tedy realita?

Uprchlický tábor Zaatri v Jordánsku Podle dat Vysokého komisariátu pro uprchlíky OSN bylo k srpnu 2015 (u dat o vnitřní migraci k listopadu 2014) v zemích sousedících se Sýrií v součtu více než čtyři milióny uprchlíků.

Mapu zveřejnila Evropská komise.

Syrští uprchlíci v zemích sousedících se Sýrií:

– v Turecku: 1,8 miliónu

– v Libanonu 1,2 miliónu

– v Jordánsku 630 tisíc

– v Iráku 250 tisíc

– v Egyptě 156 tisíc

syřani

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

18 komentářů

 1. Petr Havelka napsal:

  No a znáte vysvětlení proč Saudská Arábie = 0?

  • Martin Tomášek napsal:

   Saúdská arábie afaik přijala uprchlíky taky, je jich tuším okolo 10 tisíc.

 2. Agnes napsal:

  Polopravda – otázka je, proč uprchlíky nepřijímají bohaté arabské země, jako je SAE nebo Kuvajt a raději nabízejí, že v Německu postaví pro své souvěrce mešity… Odpověď je, že jde o cílený útok na křesťanskou cilivilizaci, kdy arabské země vysílají své chudé jako „pěšáky“, jako předvoj jimi vedené „Trojské války“.

  • Michal napsal:

   Kéž by nám Hospodin ono křesťančení z huby do rukou vraziti ráčil…

  • Petr Homoláč napsal:

   Tak ta válka je vedena těmi muslimy úplně blbě. Například žádný nechce a nejde do Česka. A my jim pak až dobudou Německo vpadneme statečně do zad svou armádou statečných husitských bojovníků.

 3. Zilogat0r napsal:

  Mapka vubec nevysvetluje, proc nejvetsi a nejbohatsi zeme, jako je Saudska Arabie, neprijala NIKOHO.

  • Ondřej Neumann napsal:

   Ano. Mapka KONSTATUJE, kolik kdo přijal…

   • Evropská komise přece nebude šťourat do Saúdské Arábie, když jí teď pomohla k funkci v panelu Rady OSN pro lidská práva, že? 🙂

 4. Jan Renner napsal:

  According to the UNHCR’s representative for the Gulf region, there are 500,000 Syrians in Saudi Arabia, but in „official documentation they are referred to as “Arab brothers and sisters in distress”“ and not as Syrian nationals. https://en.wikipedia.org/wiki/Syrians_in_Saudi_Arabia

 5. Dr. AZ napsal:

  Bezvadná demagogie čiší už z titulku článku. Žádný politik nezpochybňuje Vaši mapku, i když bych se nedivil, i kdyby i ona byla nějak upravena tak, aby působila tak, jak potřebujete. Autor pravděpodobně nezaregistroval, že v případě „nepřijímání uprchlíků“ se vždy mluvilo o Spojených arabských emirátech, Saúdské Arábii, Kataru či Kuvajtu. Ty letos opravdu nepřijaly ani jednoho uprchlíka. Jinými slovy – počet uprchlíků v těchto zemích je nula! Takže vážený autore propagandistického článku, pokud jste férový, tak se k tomu postavte čelem. Obávám se, že u Vašeho výkřiku ale zůstane.

  • Ondřej Neumann napsal:

   Úpravami mapky jsme strávili poslední dva měsíce 🙂

 6. Aleš napsal:

  Turecko slouží jako cesta do Evropy, Libanon je bývalá křesťanská země. A lidi se ptají, proč uprchlíky neberou bohaté státy Perského zálivu. Takže odpovídáte na otázku, kterou nikdo nepoložil.

 7. Petr napsal:

  Správnou otázkou je, proč uprchlíci neprchají po bezpečné zemi do ropou a vírou oplývajících zemí a místo toho volí nebezpečnou cestu a možná i smrt při cestě do EU. Dávám novinářům den, maximálně dva na samostatnou investigativní činnost místo dvouměsíčního sezení nad slepou mapou 😉

 8. Arnošt napsal:

  1) z islámských zemí BV, jak naznačili někteří komentátoři, chybí mapka jak arabských zemí Perského zálivu a celého Arabského poloostrova, tak Íránu.
  Libye je rozvrácená, tam toho není třeba, ovšem i Pákistán, od Sýrie vzdálený zhruba stejně jako Německo, by mohl být zajímavým ukazatelem „islámské solidarity“ zakotvené v nedezinterpretovaném právu šaría (jeden z pěti pilířů: „zakát“). Podobně pak Ingušetie nebo Čečna, do kterých proudí kremelské rubly na vyzbrojování islámských bojovníků na Ukrajině.

  2) Jak z Eritreje tak Sýrie je to do nich
  a) mnohem blíže než do Evropy, (zejména vysněného Německa, které za účelem prosazení eurosocialistické ideologie zajišťující vždy dostatek natažených rukou a tedy i voličů, porušuje pravidla Schengenu)
  b) řada z nich má společný jazyk
  c) řada z nich žije z ropného bohatství
  d) většina z nich má velmi podobnou kulturu
  e) Eritrea je dokonce od Saúdské Arábie oddělena pouze Rudým mořem, které je předpokládám stejně splavné jako Egejské.

  3) je s podivem, že obyvatelé dár al-islám (území pokoje) hledají pomoc v dár al-harb (území války – „satanský“ Západ), zatímco zeměmi dár al-islám z oblasti Perského zálivu je jim odpírána – Saúdská Arábie raději postavila drahý supermoderní plot hlídaný 30.000 vojáky https://en.wikipedia.org/wiki/Saudi%E2%80%93Iraq_barrier

  4) je s podivem, že se imigrace děje v masovější míře až v okamžiku, kdy Rusko začalo se zásadnějšími viditelnými revizionistickými geopolitickými tahy (2014), zatímco válka v Sýrii vypukla už v roce 2011.
  Rusko samo jako evropská země také uprchlíky nepřijímá, ale naopak do IS lifruje svoje militantní Čečence a zbraně (aby následně podporou Assada „ukázalo jak umí problém vyřešit“ a vydělalo tím pár diplomatických bodů na mezinárodní scéně), a přes Polsko asijské národy z vlastního území i států bývalého SSSR (denně cca 300 lidí, prakticky v našich médiích nereferovaná druhá -východní- vlna imigrantů, za mlčení o tom, kolik jsme dosud za uplynulá léta přijali Ukrajinců, Rusů a jiných národů z východu), což se kryje s plány ruského ideologa Dugina na zalití Evropy „Číňany, muslimy, asijským kočovnictvím“ z roku 1998

 9. Petr Homoláč napsal:

  Zdá se, že jedna středněvýchodní země, která opravdu nepřijala ani jednoho uprchlíka exisuje. Izrael.

  • Jehowa napsal:

   Blbost, celý Izrael je složený z uprchlíků a naposledy přijímal Židy uprchlé z Etiopie

Přidávání komentářů není povoleno