Ruské polovojenské organizace si hrají na přepad USA. Pobočky mají i na Slovensku. A co v Česku?

Napsal/a Jan Urban 15. ledna 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

V neděli 18.ledna 2015 proběhne mezi 11 a 18 hodinou na území Národního parku Losí ostrov v Jaroslavském rajonu města Moskvy vojensko–taktická hra „Přepad“. Organizátory jsou ruské polovojenské organizace Naša Armija, Hnutí Nová Hranice a společnost ENOT, zabývající se organizací dodávek vojenského i nevojenského materiálu povstalcům na Ukrajině. (Detaily v ruštině ZDE)

Jak zabavit jaderný arzenál

Minimální věk účastníků je čtrnáct let. Organizátoři po celou dobu hry zajišťují za účastnický poplatek tisíc rublů nejenom velení, spojové prostředky a výstroj – světelné zbraně a vesty, zaznamenávající každý „zásah“, ale i horký čaj a šašlik.

Za povšimnutí stojí scénář této „hry“: Je rok 2020. USA jsou těsně před rozpadem v důsledku dlouhé politické a ekonomické krize. Zbytky jejich jaderného arzenálu představují hrozbu pro celý svět. Jednotka ruských sil zvláštního určení Specnaz „Osvobození“ je vyslána k jejich neutralizaci, neboť – a teď, čtenáři, pozor – „tato území se nám budou ještě hodit“ – v originále „veď eti zemlji nam ješčo panadobjatsja“.

Ve stejnou chvíli se však k raketám pokouší dostat skupina islámských náboženských fanatiků „Odplata“, jejichž cílem je odpálit jaderné zbraně na území USA „v odplatu za léta útlaku národů světa“.

A aby to nebylo tak jednoduché, máme tu ještě Vojensko-průmyslový komplex USA, který v posledním tažení zrodí „svoje finální dítko“, nazvané „Skynet“, a vysílá první prototypy svých bojových kyborgů „na ochranu tohoto zlověstného systému“. Pokud se nepodaří jaderné zbraně neutralizovat, Skynet je využije k rozpoutání jaderné války proti Rusku….

Bojovým úkolem útočníků je odhalit ukrytou základnu pro odpalování raket, dobýt ji a rakety neutralizovat (Osvobození) nebo odpálit na cíle v USA (Odplata). Pokud se jim to nepodaří, zvítězí Skynet…

Tolik scénář. Nejde ale zdaleka jen o hru.

Dotažený koncept Hitlerjugend

Za posledních deset let se v Rusku rozrostla síť stovek podobných „vojensko-vlasteneckých organizací“, propojených s armádou a jednotkami ministerstva vnitra, a sdružující desítky tisíc členů.

Řídí je překvapivě podrobná legislativa, určující metodiku i výstroj do nejmenších detailů, a podřizujících je vedení státu – rozuměj prezidentu Putinovi.

Protože nejsou formální součástí ozbrojených sil, nevztahují se na ně žádná omezení mezinárodních smluv či případná inspekce. Jako nástroj indoktrinace mladé generace je to nepřekonatelné. Stejně nepřekonatelné jako nástroj agrese a dobyvačných tažení „dobrovolníků“, ke kterým se stát nemusí hlásit.

Z pohledu fungování Putinovy posttotalitní diktatury jde o doopravdy působivé dopracování konceptu známého kdysi jako Hitlerjugend a SS.

Svatá matička Rus

Nadřazenost Ruské říše v hranicích bývalého Sovětského svazu nad zbytkem světa je, spolu s paranoidním obrazem zkaženého a k zániku předurčeného Západu, nejmenším společným jmenovatelem ideového zařazení těchto skupin.

Hrdě ho prezentují na stovkách webových stránek a fór, kde se mísí úsměvná přeřeknutí bývalých politruků o potřebě obrany a budování „socialistické vlasti“, zbožňování masového vraha Stalina, s kozáckými závazky hájit prezidenta Vladimira Vladimiroviče do posledního dechu či tmářskými obrazy světa, ovládaného Satanem a čekajícího na osvobození jediným mravným národem na světě „svatou matičkou Rusí“.

Ale všechno je prý v nejlepším pořádku, protože ve skutečnosti jde pouze o zvyšování fyzické připravenosti mládeže, utužování kolektivu, pobyt v přírodě – a navazování na krásné tradice obrany vlasti.

Pobočky na Slovensku, možná v Česku?

Takže ani z poboček ruské organizace Stjag založených na Slovensku, v Makedonii nebo v Srbsku nemusí mít nikdo strach.

Jenom na Slovensku, podle jednoho z videí, působí už dvanáct klubů vlastenecko-vojenské organizace „Slovenskí branci“. Na jejich webových stránkách, kupodivu, o spolupráci s ruskými vojensko-patriotickými „kluby“ nenajdete ani slovo, ale jeden citát z programu SB stojí za to:

„Členstvo v proteroristickej agresívnej organizácii NATO pod imperiálnym vplyvom USA, alebo členstvo v prebyrokratizovanej Európskej únii postupne sa meniacej na všeeurópsky superštát nie je v tomto smere absolútne žiadnou garanciou istoty ani zábezpekou slobody a zachovania suverenity SR.“

V Moskvě musejí mít radost. A co teprve až se podobná bojůvka objeví i v Praze!

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)