Dohra propuštění exsenátora Nováka. Policie obvinila z korupce soudce, který jej pustil z vězení

Napsal/a Robert Břešťan 16. března 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Kvůli případům souvisejícím s podmínečným propuštěním vězňů policie zadržela chomutovského soudce Ivana Nováka. Jako první o tom informoval server Aktuálně.cz.

Soudce Novák z vězení po uplynutí poloviny čtyřletého trestu propustil mimo jiné i bývalého senátora Alexandra Nováka. Argumentoval i tím, že se za jeho nápravu zaručil motorkářský spolek Gryphons. Nyní si soudce Novák vyslechl obvinění z korupce spojené se zatím blíže nespecifikovanými případy podmínečného propuštění vězňů.

„Žiju stejně jako předtím,“ konstatoval Alexandr Novák, bývalý senátor za ODS a někdejší starosta Chomutova, v rozhovoru s Eliškou Hradilkovou Bártovou, dnes reportérkou HlídacíPes.org.

„Šel jsem ven po víc jak půlce, a když se podívám, koho pouštěj, tak jsem přesvědčen, že jsem tam byl moc dlouho,“ řekl dále. Z obsáhlého rozhovoru HlídacíPes.org po citoval v tomto textu: Pavučiny byznysu: “Jsem údržbář”, říká o svém podnikání exsenátor Alexandr Novák

Alexandr Novák si původně odpykával čtyřletý trest za přijetí čtyřicetimilionového úplatku. Jen čtyři měsíce po loňském květnovém návratu z vězení získal dva hotely v centru Chomutova.

Za funkční a zrenovované hotely nemusel Novák přitom zaplatit ani korunu. Jak je to možné? Před nástupem do vězení Novák s manželkou půjčil 6,5 milionů korun svému známému a jmenovci Štefanu Novákovi, který o dva měsíce později zmíněné hotely koupil. Detaily k této transakci HlídacíPes.org nabídl v tomto textu: Exsenátor Novák je zpět. Krátce po propuštění z vězení si koupil dva hotely


Čtěte dále: Tady je Novákovo. Odsouzený exsenátor o peníze z úplatků nepřišel, je z něj pozemkový magnát


Poté, co soudce Ivan Novák rozhodl o podmínečném propuštění Alexandra Nováka, provedl Krajský soud prověrku jeho soudcovské práce. Jak informovalo Aktuálně.cz, právě na základě výsledků této kontroly bylo také podáno trestní oznámení.

Letos počátkem března také kárný senát Nejvyššího správního soudu rozhodl o tom, že chomutovskému okresnímu žalobci Ladislavu Kosánovi sníží na dobu devíti měsíců plat o deset právě kvůli tomu, že se proti podmínečnému propuštění Alexandra Nováka nepostavil.

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)