Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Gryphons Most,

Dohra propuštění exsenátora Nováka. Policie obvinila z korupce soudce, který jej pustil z vězení

Kvůli případům souvisejícím s podmínečným propuštěním vězňů policie zadržela chomutovského soudce Ivana Nováka. Jako první o tom informoval server Aktuálně.cz.

Soudce Novák z vězení po uplynutí poloviny čtyřletého trestu propustil mimo jiné i bývalého senátora Alexandra Nováka. Argumentoval i tím, že se za jeho nápravu zaručil motorkářský spolek Gryphons. Nyní si soudce Novák vyslechl obvinění z korupce spojené se zatím blíže nespecifikovanými případy podmínečného propuštění vězňů.

„Žiju stejně jako předtím,“ konstatoval Alexandr Novák, bývalý senátor za ODS a někdejší starosta Chomutova, v rozhovoru s Eliškou Hradilkovou Bártovou, dnes reportérkou HlídacíPes.org.

„Šel jsem ven po víc jak půlce, a když se podívám, koho pouštěj, tak jsem přesvědčen, že jsem tam byl moc dlouho,“ řekl dále. Z obsáhlého rozhovoru HlídacíPes.org po citoval v tomto textu: Pavučiny byznysu: “Jsem údržbář”, říká o svém podnikání exsenátor Alexandr Novák

Alexandr Novák si původně odpykával čtyřletý trest za přijetí čtyřicetimilionového úplatku. Jen čtyři měsíce po loňském květnovém návratu z vězení získal dva hotely v centru Chomutova.

Za funkční a zrenovované hotely nemusel Novák přitom zaplatit ani korunu. Jak je to možné? Před nástupem do vězení Novák s manželkou půjčil 6,5 milionů korun svému známému a jmenovci Štefanu Novákovi, který o dva měsíce později zmíněné hotely koupil. Detaily k této transakci HlídacíPes.org nabídl v tomto textu: Exsenátor Novák je zpět. Krátce po propuštění z vězení si koupil dva hotely


Čtěte dále: Tady je Novákovo. Odsouzený exsenátor o peníze z úplatků nepřišel, je z něj pozemkový magnát


Poté, co soudce Ivan Novák rozhodl o podmínečném propuštění Alexandra Nováka, provedl Krajský soud prověrku jeho soudcovské práce. Jak informovalo Aktuálně.cz, právě na základě výsledků této kontroly bylo také podáno trestní oznámení.

Letos počátkem března také kárný senát Nejvyššího správního soudu rozhodl o tom, že chomutovskému okresnímu žalobci Ladislavu Kosánovi sníží na dobu devíti měsíců plat o deset právě kvůli tomu, že se proti podmínečnému propuštění Alexandra Nováka nepostavil.

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

5 komentářů

 1. Petys napsal:

  Potrestání soudce, co ho propustil předčasně přece není řešení toho zásadního problému, že pan exstarosta je magnát z úplatků. I kdyby byl ve vězení ještě ty 2 roky, na podstatě problému by se nic nezměnilo a úplatkářským magnátem by se stal stejně.
  Český právní systém se tu jen snaží vyrobit si alibi pro ten právní zmetek, který tady se vší pompou vytváří a provozuje aniž by se přibližoval evropským standardům.

 2. Jan Bárta napsal:

  Děje se u nás leccos. Pokud je ale v popisované míře zdegenerovaná spravedlnost, je to děsivé. A nemylme se, nejsou to jen „ojedinělá selhání jednotlivců“! Nedávno jsme na Hlídacím psu četli od Jana Urbana popis justičního „omylu“, kdy byl odsouzen RNDr. Radim Š. za to, že aktivně přerušil partajní penězovod vedoucí do bývalého vedení ČSSD, odpykává si trest, ačkoli měl být chválen. (Jednou bude nepochybně nejméně senátorem, tak to u nás bývá). Pro nás obyčejné lidi to může znamenat: občánku, bacha, panstvo Tě může kdykoli sebrat a obvinit a zavřít, spravedlnost v Česku je občas děvka prodejná, obcuje s politiky. Ta představa skutečně děsí.

 3. Mentalista napsal:

  Opět jenom plácnutí do vody. To se jenom zviditelňuje rychlokvaška Dragoun s kmotrou Bradáčovou.

 4. Taoiseach napsal:

  Pokud vím, dozorující státní zástupce prohlásil, že obvinění s případem Alexandra Nováka nesouvisí.

  • Robert Břešťan napsal:

   Ale „dohra“ případu to je, protože právě až po jeho propuštění začala policie prověřovat další případy.

Přidávání komentářů není povoleno