Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook: Andrej Babiš, zdroj

Pravda o Babišovi. Nechte si konečně vysvětlit, že to myslí upřímně

Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem. Při vstupu do politiky Babiš tvrdil, že se obětuje, aby vyčistil „Augiášův chlév“ v českém státě. Obraz pana Čistého dostal ale od té doby řadu šrámů (Čapí hnízdo, korunové dluhopisy nebo údajná spolupráce s StB).

Série textů z publikace HlídacíPes.org „Babiš. Vůdce pro 21. století“ v příštích dnech připomene, kdo že to teď vlastně z rukou prezidenta znovu dostává pověření vládnout.

Psáno v září 2021 v Praze – Průhonicích

CHCETE VĚDĚT VÍC?

Čau lidi. Asi je vám to všem úplně jasné, ale i tak se sluší připomenout, že Andrej Babiš to měl v životě těžké. V minulosti o něm média psala mnoho polopravd a lží. A jak je všeobecně známo, boj proti médiím se nedá vyhrát. A to ani tehdy, když si některá koupíte.

Navíc – s vymahatelností práva to bylo v České republice všelijak. Přestože Babiš už jednou soud na ochranu osobnosti vyhrál, předmětný nejmenovaný Bakalův týdeník se mu tehdy stejně neomluvil!

Velký dík patří panu Andrejovi za to, že se vymahatelnost práva – alespoň v dalších případech spojených s Andrejem Babišem – zlepšila.

Andrej Babiš (ročník 1954) si svůj cit pro spravedlnost pěstoval od malička. Tatínek celý život pracoval v zahraničním obchodu a nikdy nebyl žádný komunistický prominent, jak neustále psal deník Aha!

O Marxův fous

Díky otci Babiš okusil, jak chutná Západ. V roce 1961 začal chodit do školy v Paříži. Později na gymnázium v Ženevě, kde tak zapůsobil na své spolužáky, že ti mu nějakých třicet let poté půjčili na rozjezd jeho byznysu s hnojivy.

O tom, že by mu přispěl i personál nemocnice, v níž Babiš skončil záhy po začátku školního roku kvůli onemocnění trombocytopenií, není nic známo. Jisté je, že v nemocnici strávil rok a naučil se tam francouzsky.


Publikace Babiš. Vůdce pro 21. století přináší přehled byznysových aktivit a vazeb Andreje Babiše, mapuje kořeny jeho podnikání i politického vlivu, včetně unikátních grafických prvků, tzv. pavučin.


Po uzdravení sice chvíli pokračoval ve studiu na College Rosseu (byla to státní škola, ne prominentní, jak s oblibou psala česká média), jenže brzy musel coby záruka, že rodiče neemigrují, zpět do Československa. Vystudoval pak obchodní fakultu Vysoké školy ekonomické, směr zahraniční obchod. Novináři psali, že to byla škola pro prominenty, což je úplný nesmysl!

V té době měl dvě priority: stát se delegátem v cizině jako jeho otec a vydělat si peníze. Po ukončení VŠE v roce 1978 získal místo v PZO Chemapol Bratislava. Mnoho zlých útoků na Andreje Babiše se točilo kolem dezinformace, že byl agentem StB. Ale nechte si to přece vysvětlit:  každý styk s cizincem bylo nutno hlásit, sepsat zápis, příslušníci StB fungovali úplně stejně, jako dnešní BIS!

Synův úspěch si přála i jeho matka. Nechala se proto dokonce zaměstnat v Ústavu marxismu-leninismu a docílila toho, že Babiše vzali do komunistické strany. Ale bylo to vážně jen o Marxův fous.

Nesmysly. Kampaň. Účelovka

A pak konečně – na podzim 1985 byl Babiš vyslán jako delegát Petrimexu do Maroka. Prodával řezivo, pneumatiky, pračky, kancelářské potřeby, ale hlavně nakupoval fosfáty

Plat měl asi 600 dolarů, vyžil slušně, doma i dům postavil, výborné kontakty získal. V Maroku byl i v listopadu 1989. V roce 1991 se vrátil do PZO Petrimex, pracoval s maximálním nasazením a před rozpadem Československa prosadil vznik kanceláře v Praze; 25. 1. 1993 tak vznikl Agrofert.

Babiš sledoval, jak nečestně a nesportovně probíhá na Slovensku privatizace, Mečiarovci chtěli ovládnout Petrimex, a tak začátkem roku 1995 navýšil kapitál v Agrofertu. Pomohli kamarádi ze švýcarského lycea. Správné přátelství prostě překlene věky i režimy.

V médiích se přitom neustále objevovala polemika, jak je možné vybudovat takovou firmu, jako je Agrofert, a jak je možné tak zbohatnout?! Ale vždyť je to celé virtuální majetek, veškerá tvrzení o Babišově majetku jsou jen spekulace. Zdaleka nedisponuje miliardovými částkami v hotovosti, jako někteří pražští kmotři.

Když Babiš začal tepat korupci a jiné nešvary české společnosti, dostali někteří novináři, napojení na různé mediální struktury, úkol znovu psát různé lži z minulosti. (I autor těchto řádek patřil mezi pomýlené, ale včas prozřel!)

Je jasné, že spekulací a zlých slůvek přibylo po Babišově vstupu do politiky. Vždyť i jeho nejbližší kolegové měli za to, že se šéf zbláznil. Někteří novináři dokonce spekulovali o tom, že chce snad ještě více zbohatnout, nebo že do politiky šel proto, že chce dělat se státem „kšefty“. Nesmysly. Kampaň. Účelovka.

Babiš to myslí upřímně. Jeho ANO sjednotilo všechna hnutí a všechny lidi, kteří chtěli v našem nefunkčním státě změnit poměry. Měl velký sen: aby než zemře, mohl svým dětem říct, že to alespoň zkusil. Díky jeho příslovečné píli to dopadlo nad očekávání.


(Poznámka autora: text je zkrácenou a jen místy doplněnou verzí oficiálního životopisu, který Andrej Babiš prezentoval na stránkách svého hnutí ANO 2011 při vstupu do politiky).

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

43 komentářů

 1. PM napsal:

  Děkuji konečně mám jasno ?

 2. Tondach napsal:

  Včera se tvářil, jako když kouše do citronu, když procházel před hesly protestujících a před ním běhala ta holka s megafonem a pak vlezl do sálu, kde ho vypískali a pak půlka lidí ze sálu odešla ….. zase z toho udělá Kalouskovo spiknutí nebo kampaň?

 3. agent Bureš napsal:

  ten pán Babiš nemá kousek slušnosti aby rezignoval.. takhle velký demonstrace nebyli od listopadu 89. a Von furt mele něco o kampani. zloděj a podvodníček bez morálky. další volby stejně nevyhraje.

  • Kain Václav napsal:

   Jako ministr financí dokázal (jistě vlastní pílí) svůj majetek znásobit 2x.Ze cca 40miliard na 80 miliard.Ani nechci vědět o kolik se rozmnoží jeho majetek když je předseda vlády.A on umí odklánět tím si jsem jistý.Jenom na dotacích čerpá nejvíce.Drobní zemědělci se k dotacím ani nedostanou a když tak se jedná o usmolených pár tisíc.Babiš miluje majetek a hlavně Money.Nějakou rebubliku má tak akorát v paži.Bohužel on umí oslovit takové voliče kteří mají problém s malou násobilkou a těch je dost aby ho podrželi.

   • jan rich napsal:

    Ano,už delší čas nás okrádá.Stát má ale na to páky.Jak to,že nekonal a nekoná?Až takový je strach z Babiše?Až na voliče by přeci všichni chtěli „zadupat “ Babiše.

  • Admirál napsal:

   Mele o kampani a má pravdu.

   Pokud známí zloději ukazují na někoho a křičí chyťte zloděje, má to jen malou odezvu.

   Máte šanci se pochlapit ve volbách. Beru i předčasné. Určitě by jste se s Ježibabišem na nich dohodli.

   • Tondach napsal:

    Které ty „známé zloděje“ máte na mysli? Podělte se se mnou, nevědoucím….ale Kalouska vynechte, ten je zodpovědný i za letošní sucha…..

    • Admirál napsal:

     Tady zmizeli z 3 biliony majetku a tihle a jejich předchůdci, co ukazují, tomu asistovali, přihlíželi či se toho účastnili.

     Nějaké drobné (čapí hnízdo) už dneska nikoho nedojmou.

     Na to ta vaše kampaň dojede. Nejste schopni si ani udělat pořádnou analýzu. Proto ta vaše kampaň zasáhne tak nanejvýš ty přesvědčené.

     • PM napsal:

      O jaké kampani to píšete?
      O té permanentní, co do nás valí Babiš? Co znamenajī ty billboardy, informující nås jak maká. Já už opravdu nemůžu, tenhle národ si asi nic jiného než estébáka nezaslouží. Dejte si koblížek.

     • Admirál napsal:

      PM – Vy jste si té kampaně nevšiml? Vezměte si třeba jen Hlídacího Psa a Aktuálně. Ty by se mohli klidně přejmenovat na „Portály pro boj s Babišem a Zemanem“ To samé platí pro všechna Bakalosdělovadla.
      To je teda hanba všech konstruktérů kampaní, co jich pravdaaláska má. Měli by se plánovači světlých zítřků zamyslet, jestli to nejsou břídilové, jako že asi jsou.
      Že Babiš inzeruje na bilbordech že maká? Útočí tím na někoho? Tomu říkáte kampaň? A víte, že je to jedna z mála věcí, co mu věřím?

     • PM napsal:

      Hlídací pes a Aktuálně.cz snad rozvěšuje billboardy po celé republice. A to že maká o tom opravdu nepochybuji. Kolik vám platí? Zdarma ze sebe dělat, ….. tomu nevěřím.

   • Tondach napsal:

    Které ty známé zloděje máte na mysli? Podělte se s nevědoucím…

  • jan rich napsal:

   Požádejte soudy,aby konečně rozhodly.

  • jan rich napsal:

   Příznivci zlodějen,on ty volby vyhraje s ještě větším náskokem.

   • PM napsal:

    Úplně nechápu koho informujete, kdo jsou to ti příznivci zlodějen? Ti co volí Babiše? Trochu se ztrácím, v logice, vašī informace. ?

 4. Petr Kaminsky napsal:

  Jak tady napsal Frenki, pravda je jen jedna. Tu o Babisovi se dozvime, jen kdyz on bude chtit. A podle toho, ze odmita vysvetlit cokoliv negativniho ze sve minulosti, asi nechce.

 5. JOJO napsal:

  Pryč s Babišem, chci zpět hrdiny antikomunistického odboje a poctivce jako jsou Topolánek, Bém, Kalousek. Chci tvrdé a neoblomné politiky jako je Nečas. Chci poctivé senátory a podnikatele jako je bývalý senátor Novák a chci ta poctivé soudce a státní zástupce kteří zabránili tomu, aby tento nevinný člověk proseděl život v base. Nechci oprávněně trestně stíhaného Babiše, chci neoprávněně obžalovaného Půtu.

  • Grat napsal:

   Díky za vaši trefnou ironii do „Čecháčků“, pobavila 😀

  • misomus napsal:

   Proč se tu oháníte jmény mrtvol, které už nemají na život lidí vliv?! A když už jste u toho proč nepokračujete ve vyjmenovávání dál?!
   Možná máte nějaké nevyřešené záležitosti ze své minulosti jež vás provází a tíží dodnes, ale věřte, je lepší si zajít k doktorovi teď, než žít v nereálných představách s nereálnými protivníky, kteří již dávno opustili ring.

   • Admirál napsal:

    Výborně. Chtějte předčasné volby. Tam se ukáže, kdo je a kdo není mrtvola.

 6. Ela Princová napsal:

  Topolánek, Bém, Kalousek a další nejsou žádní andělé, svatí mezi námi, bohužel, nejsou, ale ani jeden z jmenovaných nekšeftoval výhradně se státem, miliardy nenakradl, kdyby ano, tak by dávno Burešovi kumpáni z StB na ně zaklekly a alespoň je zažalovali. Ovšem soudruh Bureš v tom umí chodit, jeho kritici jsou zase „zaprodanci a ztroskotanci“, vše je to kampaň a účelovka a jeho zázračné zbohatnutí je výsledek poctivé mravnečí práce. Co se v mládí naučil, ve stáří jakoby našel. A Češi mu to za koblihu žerou i s navijákem.

  • Admirál napsal:

   Výborné argumenty! Skvělá hesla do předčasných voleb. Tam se ukáže,

 7. Pamětník - bohužel napsal:

  Tak mě napadá hříšné porovnání dosavadního polistopadového vývoje, Podle mých zkušeností ani jediná ze změn ve vládách, řízení demokratického státu nepřinesla nic dobrého, Bohužel, a tak si dovoluji slušné publicisty požádat, zda by dokázali některou z minulých změn označit za úspěšnou, – ať spotřebitelé těch změn mohou vývoj se znalostí věci dobře posoudit. Děkuji

  • Agent bureš napsal:

   pro pamětníka: polistopadovy vyvoj je jednoznacne lepsi nez kdyby samet nebyl. většina lidi se ma daleko! lepe. bez problemu koupim auto, TV, PC, zahranicni zboží, cestovat mohu kam chci a také na to mam. stejne jako většina cechu co jezdi na dovolene viz. ma mamka (70let) a praci mam taky. takze pokud citite ze se mate hure, nejspis jste byl vysoko postaveny komunista ci policajt. kecy ze tu jsou bezdomovci si nechte, většina z nich si za to muze sama a nechteji pracovat. a ano, kradlo se všude a vždy, jen nekteri trochu min a ne tak okatě jako bureš. mel by jit z kola ven.

  • PM napsal:

   Sklerotikovi (pamětník)
   Banány mandarinky, pomeranče kupuji celoročně i sobě, ne jen dětem na Miikuláše.
   Toaletní papír a hygienické vložky nemusím zásobit na půl roku. Pro maso se nemusí chodit jen ve středu, s hodinovou frontou. Ale je pravda že nakupování bylo mnohem jednodušší. Co bylo to se koupilo. Čau sklerotici.

   • jan rich napsal:

    Naše třešně a jablka se nakupuji v násobcích cen pomerančů.Hovězí maso se nakupuje za neskutečnou cenu.Vepřový bůček je dražší než krkovička.Co Vy na to značko PM?Čau,sklerotiku.

    • PM napsal:

     Zajisté pouze žertujete, nebo jste byl, za komančů velmi nadprůměrně placen.

 8. Pavel Liška napsal:

  To snad ani nemá cenu komentovat . 30 let po revoluci je premiérem Stb-ák, bývalý člen KSČ. Prezident – býv. člen KSČ, předseda Senátu – býv. člen KSČ . Rektor UK – býv. člen KSČ. Rektor MU – býv. kandidát na člena KSČ . Vláda s podporou KSČ. Předseda EU odhaluje pomník Marxovi, min. zahraničí EU – býv. členka mladých komunistů atd. atd. KSČM začíná být považována za standardní stranu, …. Proboha kam jsme to došli !!! A nikomu to nevadí ? Je tohle normální ? Rád bych znal pozadí dealu Havel vs. Čalfa v r. 89 . Proč historici Čalfu „nevytěží ? “ Státní tajemství ? Dozvíme se to někdy ? Proč je komunismus tolerován a pravice ostrakizována ? V jakém zájmu ? Ale to je na jinou diskuzi . Babiš je jen toho všeho SYMBOL….

  • Admirál napsal:

   Prosím o příklad, kdy byla pravice ostrakizována. Možná že jsem málo pozorný a ušlo mi to.

   • Pavel Liška napsal:

    No například nikdy nevím proč se v souvislosti s pravicí téměř vždy přidává nějaký pejorativní přídavek. Třeba „krajní“ nebo „ultra“ nebo „extrémně“ nebo „populistická“ atd. atd. Naopak, někdy se na obranu a zjemnění výrazu pravice u dnes už vlastně středových stran používá spojení „umírněná“ nebo „konstruktivní“ apod. Třeba v Německu už je výraz pravice vyhrazen zásadně pro problematické strany a označit v SRN někoho za pravicově smýšlejícího se rovná postavit jej na roveň s nějakými problematickými neonacisty apod. Tomu se říká ostrakizace. Všimněte si, že i „pravicová“ CDU používá slogan „Mitte“ apod.

    • Admirál napsal:

     A neplatí to, co píšete i pro levici?

     Strana začne být extrémní, populistická, když začne vadit majitelům pravdy. (těm, co jim patří média).

     Dobré (hájící zájmy svých voličů) rozhodně nejsou ty „konstruktivní“.
     Z toho, co píše mainstrém, by jste si neměl dělat hlavu.

  • jan rich napsal:

   Měl byste se odpšknout,pane.Osoby vysoce levicového až komunistického názoru jsou kořením politické atmosféry.Proto v ní přes Vaši nepřízeň jsou.A budou.Pro připomínku doby,kdy nám bylo líp.Vaše ostrakizmy tomu nezabrání.

   • Pavel Liska napsal:

    Dekuji za potvrzeni meho nazoru. Asi jsem fakt divnej. Jenom ja ?

   • PM napsal:

    Komu bylo líp, nepište prosím nám. Líp bylo pouze některým komunistům.
    A všehoschopným estébákům.
    Jinak bych všem mladším lidem, kteří si ten skvělý totalitní režim neodskoušeli na vlastní kůži, a dnes ho chválí. Dal povinně alespoň půlroční soustředění v KLDR.

    • Pavel Liška napsal:

     Děkuji za zastání pane PM. Bez ironie . To si cením . Mimochodem jsem Vám napsal sáhodlouhou vysvětlující zpověď či odpověď na Váš komentář k mému příspěvku ohledně života za socialismu a z toho plynoucích životních zkušeností, ale byl tak dlouhý , že se asi neodeslal a už jsem neměl sil to psát znovu a asi bych to už tak dobře taky nezformuloval…. Tak třeba jindy.

 9. Jaroslav Novotný napsal:

  Sluší se doplnit,že v posledních 28letech je kolem toho slováka mnoho mrtvých ,kteří mu v jeho cestě překáželi,nebo na něj něco velmi konkrétního věděli(Franta Mrázek,Kovarčík atd)Je naprosto nepřípustné,aby tento člověk zastával v Čr jakoukoliv ústavní funkci!!Jsou u něj splněny všechny podmínky pro vazební stíhani odtavec A,B,C,Ovlivnuje dnes a denně svědky jeho kauz,pokračuje v trestné činnosti tím,že si v Bruselu vyjednává další dotace pro své zadlužené podniky a samozřejmě cestuje tedy může uprchnout i se svou stíhanou rodinou.

  • PM napsal:

   Pane nechtěl jsem to zmiňovat, ale těch mrtvých bude mnohem více, kromě jak je velmi pravděpodobné, přímo likvidovaných, vím minimálně o jednom člověku, který z něj dostal mrtvici a zemřel. A.B. nezná nic jiného než prachy. Nějaká slušnost nebo morální zásady, jsou pro něj pouze zpomalovače jeho bohatnutí. Paradoxnī je ovšem to, že nejvíce na to doplatí lidé kteří mu věří.

 10. Nemec napsal:

  Je zajímavé, že když žil mafián Franta Mrázek tak se Babiš nehnul bez početné ochranky. Jen co Mrázek zmizel, tak už se nebojí jít sám do hospody. Dnes možná pro Babiše pracuje víc bývalých policistů a rozvědčíků než má sama Česká republika. Tak se dělá úspěšně populistická politika v Rusku a USA. Podle Babišova rádce Randáka, jsou politické strany k smíchu.

 11. daniel hofman napsal:

  Jak dopadly volby?Chcete je zpochybnit?Od toho je soud a ne řvouni na náměstích,hlavně v Praze!Jak vypadají preference?Mají řvouni naději?!Předčasné volby a po nich nechť poražení drží ústa!

  • Robert Břešťan napsal:

   To jste zjevně nepochopil, co je svoboda projevu. Navzdory tomu, že ji sám využíváte.

  • PM napsal:

   Prosīm neurážejte, slušné občany, kteří pouze lépe, vyhodnotili situaci. Věřím, že jsou mezi nimi i někteřī, kteří i Babiše volili, a došel jim omyl, kterého se dopustili.

Přidávání komentářů není povoleno