Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
FOTO: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia
Michal Růžička / MAFRA / Profimedia,

Ovčáčkův slovníček: Poštěkávající opozice, novodobí cenzoři a jejich ideologické žvásty

Je sice poslední den v roce, ale stále pracovní den a v jedné z kanceláří Pražského hradu se dost možná stále pilně pracuje. Třeba se tam na náročný rok osmý připravuje prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Ano – ústy pana prezidenta je již sedm let a jeden měsíc.

Za tu dobu si Jiří Ovčáček vytvořil svébytný komunikační model, zejména na Twitteru, kde se inspiroval stylem, s nímž s touto sociální síti nakládal dnes již bývalý americký prezident Donald Trump. Ostatně v lecčems si (po použití Google Translator) vypůjčil i jeho slovník (kupříkladu swamp – bažina).

Sebrané twitterové spisy Jiřího Ovčáčka by mohly dosti autenticky vypadat takto (text vychází z reálných postů prezidentova mluvčího):

Pražský hrad, právě teď! Pan prezident opět v plné práci. Práce pro skutečnou osobnost vyžaduje kromě loajality i vzájemné porozumění. Takové, jehož druhorepubliková spodina, falešní proroci a fašizující čecháčci nejsou schopni. Hlídači ideologické čistoty a ČST Praha opět natáčeli pana prezidenta, jak vystupuje z vozu! Je to lidská zrůda, nahnědlý jed, patologická sedlina společnosti a prolhaná žumpa. Ovšem souručenství českých médií a opozice si v tom libuje. Sama se diskredituje tím tyátrem.

Základní pravidlo politiky: Nerozhodovat se pod tlakem sociálních sítí a médií. Chce to odvahu a trpělivost. Ale je to jediná cesta, jak navrátit politice její étos. Říkám ne ptydepe ve stylu akčních výborů, ne modelu Národní fronty, ne Mičurinské právní vědě!

Opozice dokazuje, že jejím jediným skutečným programem je sobectví a touha po moci doslova za každou cenu. Pamatujme si to! Pozoruhodné je, s jakou lehkostí tzv. demokratická opozice přejala rétoriku poúnorových komunistů, kteří také bez předložení jasných důkazů své názorové odpůrce označovali za agenty cizí moci.

A vedle poštěkávající opozice zase ti novodobí cenzoři a jejich ideologické žvásty. Čtyřicet let jsme takových tlachů měli plné noviny, časopisy, rozhlas a televizi. A je to tu zase: denunciační dopisy, odsuzující usnesení. Beru se za člověka proti novodobému Molochovi!

Kolik jedu, nenávisti a sprostoty tu v reakcích plodí opoziční nóbl lidi. Další zdrcující důkazy, ale ubohé a nízké výmluvy. Dnes už je opět temnota vydávána za ten nejvyšší pokrok. Ve skutečnosti je to nová totalita, syntéza bolševismu a nacismu. Proudy nenávisti se slily v mohutnou řeku, která začíná strhávat mosty a časem zaplaví i celá území.

Novináři a opoziční politici plivají jedovaté sliny. Zajímá je jen moc a bič nad lidmi. Už to začíná připomínat agresivní tažení bolševiků za milionářskou daň. V hodině těžké, kdy jen společně dokážeme projít temnou roklí, koruna sobectví definitivně dosedla na hlavu těch, pro které osud republiky neznamená nic. Nenávist se začíná šířit stejnou rychlostí jako koronavirus.

Historie bude nesmlouvavá: pravda a láska totiž nakonec vždy zvítězí nad lží a nenávistí. Ale nakonec – zloba není dobrý rádce. Příroda nám ukazuje nejlepší lék na truchlivou dobu. Září a usmívá se na nás. Buďme takoví v srdci a vše překonáme! Krásný den, milí přátelé!

Že tomu vůbec nerozumíte? Z toho si nic nedělejte. Vše dobré do nového roku.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

27 komentářů

 1. Petr napsal:

  Ovečka vždy dovede tak skvěle pojmenovat sebe a tu bolševickou skvadru kolem sebe. Myslí si, že když umí mluvit, že oblbne lidi. No jasně některé ano. Své lži manipulace, dezinformace umí skvěle, jako Bureš. Pokud chcete však reálné odpovědi, nedočkáte se. O to víc když má co vysvětlovat. Mluví, ale nic neříká. Prázdná slova a manifest moci.

 2. pepa napsal:

  proč autor článku Robert Břešťan vkládá svůj vlastní životopis a myšlení do někoho jiného? to je nová forma sebezviditelnění?

 3. Rudolf napsal:

  Zase se potvrdilo, žák předčil své ho učitele. Další komentář zbytečný.

 4. oldřich hein napsal:

  Typický slovník komunistických redaktorů padesátých let.

  • pamětník napsal:

   Malý ovčak se zřejmě zhlédl a inspiroval moralizováním komunistů, viz Interní spis ÚV KSČ který konstatoval: „ …do významných a odpovědných funkcí, ve kterých se rozhodovalo o osudech člověka, o jeho bytí a nebytí, se dostali lidé často velice mladí, bez jakéhokoli vzdělání, bez jakýchkoliv praktických zkušeností, s naprostým nedostatkem právní kultury. Tyto nedostatky byly nahrazovány třídním intelektem, který byl považován za zdravý, sociálně spravedlivý a pro výkon této funkce primární…“ ( Archiv ÚV KSČ, Komise III, Informace č. 29.) – dávno před Trumpem.

 5. Lukáš Stechr napsal:

  Budu stručný, je to blb.

 6. Mašinka napsal:

  Orwell pojmenoval takovouto kreaturu „Pištík“. Jinak než pištění se nedá Mluvčáčkova tvorba označit. Ale Kojzarův slovník on, i jeho pán ovládli skvěle!

 7. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Ovčáčkovi dobře rozumím. On totiž nekecá, o novinářích si z vlastní zkušenosti, znal jsem jich několik i osobně, si také nedělám iluze. zejména o těch současných, mainstreamových.

  • špaček napsal:

   Co tím asi chtěl básník říci???!!!!

   • skeptik napsal:

    Vyhledejte si pane Špačku pod staršími články na Hlídacím psu příspěvky od Oskara (hanáka z Hané) a bude vám to celkem jasné. Pod jedním článkem jej 30. 12. nick martin nazval pohádkářem. Myslím, že jej dokonale vystihl.

 8. pablo41 napsal:

  Ovčáček je jen obraz svého pána.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Voltaire: Nesouhlasím s jediným slovem, které říkáte, ale navždy budu bránit, abyste je říkat mohl.
   Ovšem, kdeže loňské sněhy jsou? Nesouhlasné názory jsou hlavním důvodem k rozpoutávání nenávist (doslovně) médii, která jsou většinou na straně opozice, nenávisti vůči vládě a prezidentovi Zemanovi. (Lze snad popřít, že jde o nenávist, při čtení článků opzižně naladěných novinářů a diskuzím k nim?)
   Největší vadou pomyslných „Sebraných twitterových spisů Jiřího Ovčáčka“ by byla pravdivost mnohých jeho tvrzení, jak jsou nám sdělována, či citována (co platí ponechávám na autorovi), prostřednictvím diskutovaného článku.
   Na příklad: „Pozoruhodné je, s jakou lehkostí tzv. demokratická opozice přejala rétoriku poúnorových komunistů, kteří také bez předložení jasných důkazů své názorové odpůrce označovali za agenty cizí moci“, v čemž je jistě narážka na výtky opozice a mnohá upozornění BIS (tuto službu lze brát v současnosti jako agenturu v opozici bůči prezidentovi) na to, že: „Intenzita čínských zpravodajských aktivit podle BIS nezaostává za ruskými. Aktivity těchto dvou zemí monitorovala loni BIS prioritně, věnovala se ale všem zpravodajským službám, které v Česku působí proti zájmům země“. Ovšem jak to asi ve skutečnosti je s tou činností „proti zájmům země“ svědčí třeba poslední zpráva o vztahu EU a Číny, která říká: “ Evropská unie a Čína dnes dojednaly úvodní dohodu o investicích, která usnadní investorům z obou regionů vzájemný přístup na trhy. Oznámila to předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová“, při čemž: „Obě strany o dohodě jednaly téměř sedm let“, takže snad i opoziční politici (a BIS) věděli, že styky s Čínou asi nejsou tak úplně „proti zájmům zeměů, která je členem oné EU. jen si dovolím ještě poznamenat, že podle informací evropských médií, činí denní objem obchodu států EU s Čínou přes 1 miliardu euro, což je asi 26,5 miliardy Kč denně, při čemž právě kvůli blokování vztahů s Čínou a kroky opozice (pražský magistrát pod vedením Pirátů, senát pod taktovkou ODS), je český podíl na tomto obchodu, víc než mizivý a týká se především asi jen automobilky Škoda, jejímž majitelem je Volkswagen a Kellnerova Home Creditu registrovaného v Nizozemí.

   • Pavel napsal:

    A tu „pravdivost“ ovčáčkových žvástu sis vycucal z kterýho prstu?

    • skeptik napsal:

     A je to tak důležité Pavle? Má jich deset.

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     Přečetl a slyšel ve zprávách v tv o smoluvě mrzi EU a Čínou na CNN a porovnal se zprávou BIS. ještě jednou to zopakuji, třeba si to přečtete a ledacos Vám dojde: „Pozoruhodné je, s jakou lehkostí tzv. demokratická opozice přejala rétoriku poúnorových komunistů, kteří také bez předložení jasných důkazů své názorové odpůrce označovali za agenty cizí moci“, v čemž je jistě narážka na výtky opozice a mnohá upozornění BIS (tuto službu lze brát v současnosti jako agenturu v opozici bůči prezidentovi) na to, že: „Intenzita čínských zpravodajských aktivit podle BIS nezaostává za ruskými. Aktivity těchto dvou zemí monitorovala loni BIS prioritně, věnovala se ale všem zpravodajským službám, které v Česku působí proti zájmům země“. Ovšem jak to asi ve skutečnosti je s tou činností „proti zájmům země“ svědčí třeba poslední zpráva o vztahu EU a Číny, která říká: “ Evropská unie a Čína dnes dojednaly úvodní dohodu o investicích, která usnadní investorům z obou regionů vzájemný přístup na trhy. Oznámila to předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová“, při čemž: „Obě strany o dohodě jednaly téměř sedm let“, takže snad i opoziční politici (a BIS) věděli, že styky s Čínou asi nejsou tak úplně „proti zájmům zeměů, která je členem oné EU. jen si dovolím ještě poznamenat, že podle informací evropských médií, činí denní objem obchodu států EU s Čínou přes 1 miliardu euro, což je asi 26,5 miliardy Kč denně, při čemž právě kvůli blokování vztahů s Čínou a kroky opozice (pražský magistrát pod vedením Pirátů, senát pod taktovkou ODS), je český podíl na tomto obchodu, víc než mizivý a týká se především asi jen automobilky Škoda, jejímž majitelem je Volkswagen a Kellnerova Home Creditu registrovaného v Nizozemí.

     • skeptik napsal:

      Pořiďte si Oskare (hanáku z Hané) pořádné brýle, až budete opět číst zprávy BIS. BISka nikde nepopisuje jako škodlivé kontakty s Čínou nebo obchodování s touto zemí. Nikdy nikde BIS nevarovala před obchodem ale před jejími špionážními aktivitami. Ty možná vyhovují vám, ale rozhodně jsou jak proti zájmům EU, tak proti zájmům České republiky .

     • Oskar (hanák z Hané) napsal:

      Vy zřejmě se nedíváte ani na zpravodajství ČT24. Najděte si to sdělení o zprávě BIS za rok 2019 v archivu ČT24, ještě by totam mělo být, není to až tak dlouho.
      Ještě jednou Vám to ocituji:
      Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby za rok 2019
      #Výroční zpráva#BIS#2019
      Publikováno: 10.11.2020
      2.2 Zpravodajské služby a nepřátelské aktivity cizí moci v ČR
      Bezpečnostní informační služba se vrámci své zákonné působnosti i vroce 2019 věnovala všem zpravodajským službám (dále též „ZS“) působícím na našem území proti zájmům České republiky. Vsouladu se stanovenými prioritami, mírou ohrožení zájmů České republiky a vlastními kapacitami amožnostmi BIS byly vroce 2019 prioritními cíli zpravodajského rozpracování aktivity ruské a čínské státní moci ohrožující bezpečnost a další klíčové zájmy státu.

     • Oskar (hanák z Hané) napsal:

      Ještě bych dodal, že BIS se nemůže vyjadřovat k obchodu, nemá to v popisu práce, ale kde jinde, než v oblasti obchodu asi tak může Čína působit proti klíčovým zájmům státu (ČR), což jsou hlavně exporty českých produktů v co největším objemu do co největšího počtu států?
      A co se týká bezpečnosti státu, tak Vy si asi vážně myslíte, že Čína nás chce obsadit, tedy vojensky dobýt? Co by tím jako měla získat? Snad Agrofert, nebo těch 759 635 celkem nakažených covidem, když sama má celkem 87 183 nakažených, či dokonce snad těch dnešních 12 860 Čechů nakažeých, protože ona ta Čína má dnes jen 33 čerstvě nakažených?

     • skeptik napsal:

      Už mám Oskare (hanáku z Hané) těch vašich pohádek pane Pohádkáři (martin 30. 12. 11:50) opravdu dost. Ať čtu z vašeho citátu jak čtu, nic tam BIS o obchodu s Čínou nepíše. Ledaže byste při citaci opět něco vynechal, to vy rád činíte, jako při citaci wikipedie ohledně Tomáše Halíka. Mezi obchodem a nepřátelskými aktivitami státu, včetně špionáže, je asi tak velký rozdíl, jako mezi vašimi příspěvky na Hlídacím psu a texty Tomáše Halíka, jak jsem vás nedávno upozornil.

 9. petrph napsal:

  A když si taky přečteme co prohlašují o Zemanovi a Ovčáčkovi jejich oponenti, musíme si pomyslet, že žijeme opravdu v hrůzné společnosti :)))

 10. novy napsal:

  Ovčáček má pravdu a ta se dnes nenosí a to i 30 let po zbabraném puči 89, jak smutné.

  • skeptik napsal:

   Nejmenoval se některý váš předek křestním jménem Vilém, pane Nový?

 11. skeptik napsal:

  Před několika málo dny jsem dočetl knihu od finské novinářky Jessikky Aro Putinovi trollové. Jessikka Aro uvádí ve své knize řadu příkladů výraziva ruských trollů. Jako kdyby pan Ovčáček absolvoval mezi těmito trolly nějaké školení. Rozhodně by mezi ně svým výrazivem zcela zapadl. Zatím se snad liší pouze tím, že ve svém vyjádření nepoužil vyloženě sprostých slov, které ruští trollové používat neváhají. Ale hrubostí, agresivitou a hulvátstvím se jim vyrovná.

  • novy napsal:

   Vy taky máte za sebou novodobý VUML-FF, že jste ne jen vševědem…..

   • skeptik napsal:

    Zeptám se vás ještě jednou: nejmenoval se některý váš předek křestním jménem Vilém, pane Nový?

 12. Dr. B napsal:

  Doporučuji vyhledat si alespoň několik Ovčáčkovo článků z dob počátků jeho „novinářské kariéry.“ Pro ty, kteří tato jeho „díla“ neznají, dostane jeho dnešní osočování oponentů z bolševických praktik, slovníku a stylu vyjadřování naprosto nový rozměr. Podotýkám, že ještě mnohem absurdnější.
  Ale nechal bych toho chlapce na pokoji, on již pravděpodobně úplně zešílel a jakkoliv poukazovat na bláznovo šílenství (pokud to není součástí terapie) je neslušné a pro jeho duševní stav kontraproduktivní.
  Upřímně mu přeji do nového roku výrazné zlepšení jeho duševního stavu, protože pokud se tak nestane, blížící se konec jeho kariéry na Hradě by psychicky nemusel unést.
  Chudák kluk … 🙁

  • josef napsal:

   … každý má právo na vývoj. Podívejte se např.na některé chartisty v létech po roce 1948, kteří poté „za Havla“ kázali morálku a mnoho lidí lidí jim to „baštilo“( a baští i dál…), aby pak třeba (ještě za „Havla) souhlasili např. s „obrannými válkami našich spojenců“ vč.naší spoluúčasti. Jiří Ovčáček zatím do válek nezve…

Přidávání komentářů není povoleno