FOTO: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Ovčáčkův slovníček: Poštěkávající opozice, novodobí cenzoři a jejich ideologické žvásty

Napsal/a Robert Břešťan 31. prosince 2020
FacebookTwitterPocketE-mail

Je sice poslední den v roce, ale stále pracovní den a v jedné z kanceláří Pražského hradu se dost možná stále pilně pracuje. Třeba se tam na náročný rok osmý připravuje prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Ano – ústy pana prezidenta je již sedm let a jeden měsíc.

Za tu dobu si Jiří Ovčáček vytvořil svébytný komunikační model, zejména na Twitteru, kde se inspiroval stylem, s nímž s touto sociální síti nakládal dnes již bývalý americký prezident Donald Trump. Ostatně v lecčems si (po použití Google Translator) vypůjčil i jeho slovník (kupříkladu swamp – bažina).

Sebrané twitterové spisy Jiřího Ovčáčka by mohly dosti autenticky vypadat takto (text vychází z reálných postů prezidentova mluvčího):

Pražský hrad, právě teď! Pan prezident opět v plné práci. Práce pro skutečnou osobnost vyžaduje kromě loajality i vzájemné porozumění. Takové, jehož druhorepubliková spodina, falešní proroci a fašizující čecháčci nejsou schopni. Hlídači ideologické čistoty a ČST Praha opět natáčeli pana prezidenta, jak vystupuje z vozu! Je to lidská zrůda, nahnědlý jed, patologická sedlina společnosti a prolhaná žumpa. Ovšem souručenství českých médií a opozice si v tom libuje. Sama se diskredituje tím tyátrem.

Základní pravidlo politiky: Nerozhodovat se pod tlakem sociálních sítí a médií. Chce to odvahu a trpělivost. Ale je to jediná cesta, jak navrátit politice její étos. Říkám ne ptydepe ve stylu akčních výborů, ne modelu Národní fronty, ne Mičurinské právní vědě!

Opozice dokazuje, že jejím jediným skutečným programem je sobectví a touha po moci doslova za každou cenu. Pamatujme si to! Pozoruhodné je, s jakou lehkostí tzv. demokratická opozice přejala rétoriku poúnorových komunistů, kteří také bez předložení jasných důkazů své názorové odpůrce označovali za agenty cizí moci.

A vedle poštěkávající opozice zase ti novodobí cenzoři a jejich ideologické žvásty. Čtyřicet let jsme takových tlachů měli plné noviny, časopisy, rozhlas a televizi. A je to tu zase: denunciační dopisy, odsuzující usnesení. Beru se za člověka proti novodobému Molochovi!

Kolik jedu, nenávisti a sprostoty tu v reakcích plodí opoziční nóbl lidi. Další zdrcující důkazy, ale ubohé a nízké výmluvy. Dnes už je opět temnota vydávána za ten nejvyšší pokrok. Ve skutečnosti je to nová totalita, syntéza bolševismu a nacismu. Proudy nenávisti se slily v mohutnou řeku, která začíná strhávat mosty a časem zaplaví i celá území.

Novináři a opoziční politici plivají jedovaté sliny. Zajímá je jen moc a bič nad lidmi. Už to začíná připomínat agresivní tažení bolševiků za milionářskou daň. V hodině těžké, kdy jen společně dokážeme projít temnou roklí, koruna sobectví definitivně dosedla na hlavu těch, pro které osud republiky neznamená nic. Nenávist se začíná šířit stejnou rychlostí jako koronavirus.

Historie bude nesmlouvavá: pravda a láska totiž nakonec vždy zvítězí nad lží a nenávistí. Ale nakonec – zloba není dobrý rádce. Příroda nám ukazuje nejlepší lék na truchlivou dobu. Září a usmívá se na nás. Buďme takoví v srdci a vše překonáme! Krásný den, milí přátelé!

Že tomu vůbec nerozumíte? Z toho si nic nedělejte. Vše dobré do nového roku.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)