Ovčáčku, opravdu ten Hampl nejde odvolat?

Napsal/a Robert Břešťan 14. června 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

„A tak jsem si pane předsedo vzpomněl na jednu hlášku z Postřižin – ‚pane správče, máte ještě rezervy‘,“ pronesl svým nezaměnitelným hlasem prezident Miloš Zeman při jmenování šéfa ÚOHS Petra Rafaje na druhé funkční období.

Psisko si zase vzpomnělo na „Nudíte se? Kupte si medvídka  mývala!“ Ale my se s panem prezidentem rozhodně nenudíme. Nám stačí Ovčáček.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu. Pozoruhodným výrokům se pravidelně věnuje stálá rubrika České UFO.


  • Hlavně to nezatíží rozpočty dlouhodobě, ale jednorázově, jen v roce 2015,“ smířil se s rozhodnutím vlády přilepšit jednorázově důchodcům sumou 600 Kč ministr financí Andrej Babiš.

Na jízdenku do Pelhřimova by to mělo stačit. Ať penzisté díky vládě vědí, do čeho jdou… Nebo víte, jak to Babiš s tím „dlouhodobým nezatížením“ myslel?

 

  • Psisko ale ani nechce domýšlet, co by na to řekl řecký Nejvyšší správní soud. Ten prohlásil za protiústavní všechny škrty v důchodech bývalých zaměstnanců v soukromém sektoru a někdejších živnostníků, které vláda provedla v hluboce zadlužené zemi od roku 2012, a označil je za neplatné. Každopádně skvělý příspěvek do tuzemské debaty o přijetí eura. Přispěl do ní i viceguvernér Mojmír Hampl: „Pro mnohé z eurorealistického křídla debaty musí být vlastně požehnáním, že jedním z hlavních euromilců se nyní stal prezident Miloš Zeman, který moc rozhodnout o euru na rozdíl od vlády nemá. Jeho neobyčejný dar diskreditovat průběžně sám sebe a svým jedinečným způsobem nepřesné a nekorektní argumentace zprostředkovaně i pozice, které zastává, může totiž paradoxně spíše zabetonovat mnohé Čechy v jejich obezřetné a konzervativní europozici. A ta zemi ani v nejmenším neškodí.“

Ovčáčku, opravdu ten Hampl nejde odvolat?

 

  • „Z profesního, koncepčního, ideového hlediska se velmi shodujeme, předseda vlády mi jen naznačí a já pochopím a realizuji,“ odpověděla presuptivní ministryně školství Kateřina Valachová na dotaz „Dá se tedy říci, že si s premiérem lidsky rozumíte?“

Psisko se obává, zda nám tu nenápadně nezačínají vládnout Jiřím Paroubkem proslavení Marťani.

 

  • „Nezpochybňuji snahu omezit korupční chování. Jako Pražák ale nemohu nevidět, že poslední velké a důležité stavby byly v Praze prosazeny a finančně zajištěny, když byl primátorem Pavel Bém a jeho náměstkem pro finance Jiří Paroubek. Oba jsou dnes již v politickém důchodu, přičemž na tom prvním navždy ulpí pach mimořádných skandálů. Na druhé straně, za nich se schválilo alespoň něco,“ rozebral téma komunální korupce Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory v debatě Leader’s Voice Hospodářských novin.

Vlastně je škoda, že Romeš s Kolibříkem jsou už minulostí. Tunel Blanka by už vedl nejmíň do Brna.

 

  • „Na podzim jsem se naštval, jak si někteří lidé, co mají moc, myslí, že si mohou dovolit vše. To, že to spadlo na předsedkyni ERÚ Alenu Vitáskovou, to už je její smůla.  Dělám v energetice, a proto jsem trochu citlivější, když se děje něco v oboru. Právě proto jsem to oznámení podal. Kdyby se to týkalo zemědělství nebo zdravotnictví, tak se mě to zas tak nedotkne. Cítil jsem takovou stavovskou povinnost,“ vysvětlil Lidovým novinám Tomáš Prokeš, zaměstanec ČEZ (jeden z asi 20 tisíc, jak zdůraznil mluvčí společnosti) a muž, který podal trestní oznámení na to, že Alena Vitásková zaměstnala na ERÚ Renatu Veseckou.

Nová doba! Svého hlídače by měl mít rovnou každý ministr. Martina Stropnického by mohl hlídat vrátný Národního divadla, Mariána Jurečku nějaký schopný zaměstnanec Agrofertu (pokud se tak již neděje) a agilní pán z ČEZ by si mohl do portfolia přibrat rovnou ministra financí.

 

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)