Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Joe Biden při návštěvě Moskvy (2011), Foto: Profimedia
,

Ondřej Neumann: Proruské weby mají jasno – Česko jede podle scénáře „polodementního Bidena“

IN MEDIAS RES. Výbuch ve Vrběticích a tzv. „ruská stopa“? Prokremelské weby mají jasno: USA pod vedením polodementního pomatence „Bideta“ (jak také proruská scéna aktuálně přezdívá americkému prezidentovi) chtějí vyvolat válku s mírumilovným putinovským Ruskem. Babiš a Hamáček jen plní příkazy z Bílého domu. A Zeman zklamal – je jen americkou loutkou.

V sobotu krátce před osmou večerní odpálili premiér Andrej Babiš a první místopředseda vlády, ministr vnitra pověřený vedením ministerstva zahraničí Jan Hamáček informační bombu.

Oznámili, že podle informací tajných služeb a elitních policistů stojí za výbuchy v muničním skladu ve Vrběticích v roce 2014 agenti ruské supertajné zpravodajské jednotky 29155, která spadá pod vojenskou rozvědku GRU. A že Česká republika proto vypoví 18 ruských „diplomatů“.

Tuzemská média se okamžitě probudila ze sobotní podvečerní letargie. Týdeník Respekt pár minut poté vydal článek s podrobným popisem toho, co česká strana zjistila o ruském angažmá (zjevně připravený předem), o pár desítek minut později vydal svá zjištění i server SeznamZprávy.

Na veřejnost se tím mimo jiné dostala i informace, že ve Vrběticích měli být v akci ti samí agenti, které britské úřady podezřívají v souvislosti s otravou bývalého ruského tajného agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julie v britském Salisbury z roku 2018.

ČT24 rozjela speciální vysílání ke kauze, informaci o prohlášení dua Babiš – Hamáček začala zveřejňovat světová média. Rozjíždět se začaly i webové projekty označované za proruské, či dezinformační.

Dlouhé drápy starce z USA!

Právě na ty posledně jmenované a na způsob, jakým k nečekané kauze přistoupily, jsem upřel svoji pozornost. Zajímaly mě první hodiny „poté“. Ty, ve kterých ještě Kreml neřekl jednoznačné resumé, a neurčil tak směr, kterým se tuzemští sympatizanti (placení i amatérští) Moskvy budou dále ubírat. (Předem upozorňuji, že na výstupy zkoumaných webů úmyslně nedávám aktivní prokliky. Případní zájemci si je mohou přečíst po vložení titulků „článků“ do některého z vyhledávačů.)


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Ruským státem placená českojazyčná verze projektu Sputniknews se na první „názorovou“ reakci na prohlášení Babiš – Hamáček vzmohla až po 23. hodině sobotní. A nebylo to zrovna vrchol analytický či komentátorský. Šlo o přepis facebookových postů Štěpána Kotrby vydaných pod titulkem „To je tak blbý, že tomu může věřit jen Langšádlová.“ Analytik Kotrba spustil kanonádu kvůli muničáku ve Vrběticích. 

V neděli pak byl „povolán do zbraně“ oblíbenec proruských projektů Jan Schneider. Otázky mu byly zjevně zaslány písemně. Padá i jasný dotaz: Je ve hře Sputnik V a Nord Stream 2, Dukovany…?

S tímto argumentem – že vystoupení AB + JH je součástí celosvětově koordinovaného útoku na ruskou vakcínu proti covidu a na velké energetické projekty – ostatně operují téměř všechny materiály, jejichž čtení jsem musel podstoupit v rámci zamýšlené analýzy.

Výsledkem psaného „povídání“ Sputnik – Schneider je rozhovor Analytik o vyhoštění ruských diplomatů: Nevylučuji mocenský proud, který shledal Hamáčkovu cestu do Moskvy nebezpečnou. A můžeme se zde dočíst i následující větu:

 • Bylo by to asi lepší řešení (existence železné opony, poznámka redakce), než být přímo a bez ochrany vystaven důsledkům rozmarů nějakého polodementního pomatence a jeho mezinárodní svity, rekrutující se z těch nejhorších válečných štváčů a nejhamižnějších farmaceutů, co každý stát má.

„Polodementním pomatencem“ přitom zjevně není Schneiderem míněn Miloš Zeman, nýbrž úřadující prezident USA Joe Biden.

Zeman zklamal, jen loutka Bílého domu

Tvrzení, že AB + JH jednali na příkaz či pod taktovkou amerických tajných služeb či přímo jejich „polodementního prezidenta“, bylo ostatně často používaným „argumentem“ i v dalších zkoumaných materiálech.

Třeba takový Aeronet poměrně rychle nabídl „věc“ s obsáhlým názvem VIDEO: Ve středu večer USA, ve čtvrtek Polsko a v sobotu Česko! Vazalské státy USA následují Ameriku v mamutí zpravodajské hře proti Rusku s cílem zastavení dostavby Nord Stream 2 za každou cenu! Babišova vláda hodila Vrbětickou maskírovku s nelegálními dodávkami zbraní v roce 2014 do Sýrie přes Ukrajinu na údajné ruské agenty ze Skripalovy kauzy! Praha vyhostí 18 ruských diplomatů a česká opozice už volá po škrtnutí Sputniku a po vyloučení Rosatomu z dostavby Dukovan! Šokující video zachycuje desítky amerických transportních letounů přivážejících těžkou vojenskou techniku na Ukrajinu!

Zde některé teze publikované „věci“:

 • Česká republika znovu potvrdila, že není suverénním státem, ale naprosto otřesným způsobem ovládanou loutkou v rukách zahraničních mocností a jejich tajných služeb.
 • V první řadě je potřeba říct, že znovu se ukazuje, jak nebezpečně americké ministerstvo zahraničí a americká CIA ovládá české tajné služby, jakou hrozbu to představuje pro bezpečnost občanů České republiky, kdy nyní česká vláda rozjíždí novou a vůbec nejnebezpečnější zpravodajskou hru v historii. Česká vláda totiž de facto v sobotu večer obvinila nepřímo Ruskou federaci minimálně z teroristického činu, ale pozor, jelikož muniční sklad ve Vrběticích byl vojenským skladem, mohl by takový čin být pokládán i za akt války!
 • Američané stupňují teror a píchají klackem do ruského medvěda tak moc a tak bolestivě, aby se rozběhl a vtrhl na Ukrajinu. A měl by na to medvěd svaté právo. Jenže medvěd má mozek génia a ví, že to nesmí udělat. Američané proto posílají každý den na Ukrajinu mamutí transportní letadla a posílají tam vojenskou techniku a bůhví, co dalšího. A poslušní vazalové Američanů přikládají pod kotel bezpečnostní eskalace.

V obdobném duchu „informuje“ i Zvědavec: My vás do toho konfliktu vtáhnem, i kdyby na chleba nebylo. Cituji pro představu o úrovni „analýzy“:

 • Nástupem Bidenovy administrativy se v Americe dostaly k moci ty nejhorší a nejtemnější síly usilující o konečný přímý konflikt s Ruskem. Američané koncentrují své síly a stupňují provokace. Do toho spadá i eskalace konfliktu na Ukrajině, kde přistávají americká letadla s vojenskou technikou a roste protiruská rétorika.
 • Zbývá jen doufat, že americká armáda už přijala dostatečný počet žen, buzerantů, transgenderů a dalších úchyláků, takže se sesype při prvních výstřelech. Anebo jim někdo vezme baterky z těch jejich high-tech hraček a oni nedokážou určit ani sever.

 

 

Ještě o několik pater níže jsou schopny jít například InfoKurýr či CzechFreePress, které otiskly shodný „komentář“ s nadpisem Válka za dveřmi?

 • Po několika mírových letech s Donaldem senilní Bidet (sic!!!)  začíná války v Sýrii, na Ukrajině a proti Rusku. Tento stařec zralý do hrobu odvolává vojska z Afganistánu, aby mohla směřovat k ruským hranicím, týká se i vojsk NATO v Německu. Nepochybně tam bude směřovat i naše armáda. Desítky obřích letadel USA přiváží na Ukrajinu zbrojní materiál. O roztržení ruského dítěte dronem se nesmí mluvit. USA budou provokovat tak dlouho, až ruské atomovky poletí na USA, ale i na ostatní státy NATO, které budou na hranicích Ruska.
 • Dle slov Šedivého generála je čin Rusů ve Vrběticích vojenským napadením! Uvědomuje si tento šílený zelený mozek, že tímto prohlášením může rozpoutat třetí světovou?

V zápalu „argumentů“ autor nešetří ani věrného spojence Putinovského Ruska Miloše Zemana:

 • Už delší dobu připravuje velvyslanectví USA převrat na prezidenta, proto už Miloš nezlobí a najednou je proti tomu zlému Rusku. (…) Odkdy stačí všem politikům včetně prezidenta pouhé “důvodné podezření”? Nežádá-li to ani Zeman, pak tady něco moc páchne. Už i on se stal loutkou USA!

Komplot proti Rusku

Skutečnou novinářskou lahůdku nabízí projekt Prvnízprávy. Pod titulkem Kromě těch Vrbětic neotrávili Rusové ještě Bečvu a nezapálili Notre-Dame? realizuje vskutku unikátní koncept rozhovoru „s nejmenovaným studentem politologie“! Zde jedno z mouder neznámého studenta, včetně původních chyb:

 • Osobně na mě všechno působí jako nepovedená nevalná nebo když tady probíráme to Rusko tak Nevalnyja inscenace. Nenarodila se tato kauza proto, aby se zapomnělo na tu průserovou pandemií s tisící neustále připomínajícími mrtvolami? A to není všechno. Možná se dozvíme, že Rusové mají prsty i v té stále nevyřešené otrávené Bečvě a že Rusové zapálili proč ne i Notre-Dame.

Ještě rychlý přehled dalších tvrzení, která jsem nasbíral na nejroztodivnějších webech během neradostného nedělního čtení:

 • To, že s tím přišli teď, kdy se rozhoduje o dostavbě Dukovan a značná část veřejnosti si přeje očkovat Spunikem, což vyvolávalo zuřivost protiruských sil, je průzračné. Načasování je až trapné. Ale jde i o něco jiného. Blíží se doba, kdy bude chtít obnovit své jmenování nechvalně známý šéf BIS plk. Koudelka. Nikdo se nyní neodváží zpochybnit jeho jmenování. (Rukojmí: Nedělejte z nás hlupáky)
 • Takže po sedmi létech a zrovinka v době výhrůžek Nord Stream II a dostavby jaderné elektrárny, kdy Česká republika chtěla navíc nakoupit vakcínu Sputnik se zjistilo, že Rusové (možná) nechali vybouchnout soukromou firmu se starými krámy! (…) NATO spustilo mamutí cvičení Defender Europe 2021 a počátkem května se bude v Estonsku odehrávat vzdušný výsadek oddílů rychlého nasazení, to samé v Bulharsku a v Rumunsku! NATO uvedlo do pohotovosti skoro 30 000 mužů z celkem 27 zemí a cvičení probíhá v Pobaltí na hranici Ruska a na pobřeží Černého moře! (…) A šéf NATO přitom z agrese obviňuje Rusko, že si dovolilo v reakci provést cvičení vlastní armády na svých hranicích! Proč česká armáda narychlo reaktivovala zakonzervované stroje BVP ve skladech? (SkrytáPravda: USA vyhostily 10 diplomatů, Polsko preventivně tři, my z podezření 18!)
 • Měl to být skandál, který měl Čechy otočit proti Rusku. Ale nakonec to bude skandál o tom, jak Češi dodávali zbraně a munici islámským teroristům v Sýrií na pokyn z USA a ruští agenti to zhatili. (Eurabia: Skandál! Češi dodávali zbraně islámským teroristům v Sýrií a ruští agenti tomu zabránili)

Tak pravil Kreml

Putinovské Rusko svoji interpretaci událostí nabídlo světu v neděli po poledni. Cituji pasáže, které považoval za klíčové hlavní tuzemský „hlas Moskvy“, ruským státem placená českojazyčná verze projektu Sputniknews.

 • České úřady přijaly bezprecedentní rozhodnutí a vyhostily 18 zaměstnanců ruského velvyslanectví na základě nepodložených a přitažených za vlasy záminek o zapojení ruských tajných služeb do výbuchu ve vojenských skladech ve Vrběticích v roce 2014. Je to o to absurdnější, že české úřady již dříve z explozí vinily firmy, které tyto sklady vlastní. 
 • Tento nepřátelský krok byl pokračováním řady protiruských akcí, které Česká republika podnikla v posledních letech. Nelze nevidět také americkou stopu. Ve snaze potěšit Spojené státy na pozadí nedávných amerických sankcí proti Rusku české úřady dokonce překonaly své zámořské pány.
 • Vyjadřujeme silný protest českým úřadům. Přijmeme odvetná opatření, která autorům této provokace umožní uvědomit si plnou odpovědnost za zničení základů normálního rozvoje vztahů mezi našimi zeměmi.

Prostým porovnáním výstupů na proruských webech s oficiálním prohlášením Kremlu je zjevné, kudy se bude informační masáž ubírat nadále. Prý je to účinné, tvrdí mnozí. A mají jistě pravdu.

Osobně jsem při čtení některých webů řazených mezi proruské či dezinformační měl dojem, že jde o výplody autorů, jejichž duše je těžce raněna – ať už domnělou či reálnou křivdou, v některých případech pak i duševní chorobou.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

20 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Tak dětinsky ubohá zahraniční politika rusáků nebyla snad ani za Brežněva!

 2. Marek Loucký napsal:

  Je mi líto pane Neumanne, že jste se musel ponořit do té stoky konspirací, nesmyslů, lží a totálních hovadin. Myslím ale, že by z toho mohl nakonec Čtvrtníček vyrobit slušné parodické pásmo 🙂 Že tomu bude spousta lidí věřit je téměř jisté, protože lidská hloupost je nekonečná…

 3. kerim napsal:

  40let jsem žil pod vlivem bolševicko komunistické hysterické propagandy : KDO NEJDE S NÁMI JDE PROTI NÁM !!!! a dneska je to tu ZNOVU

 4. petrph napsal:

  Což o to, on bulvár je bulvár, takže od něj taky nic jiného, než směsici nepodložených spekulací, s doprovodem citovaných vulgarit ani nečekám.. I když – do takového bulváru čtvrté cenové, ani nelezu.
  Což je ovšem pozoruhodné, že se nějaké zásady o publikovaných faktech nedrží ta seriózní média, Ono totiž, v tom původním projevu Babiš, Hamáček bylo jasně řečeno „.. existuje důvodné podezření ze zapojení důstojníků ruské tajné služby GRU do výbuchů muničních skladů ve Vrběticích.“. Což tedy předpokládám že prokáží i tajné služby – pouze důvodné podezření, nic víc..
  Zatímco v pozdějších vyjádřeních našich médií komentátorů, ale dokonce i většiny politiků už se to spojení „důvodné podezření“ povětšinou neobjevuje, tam už se operuje s jistotou ruského útoku, na který je třeba reagovat tvrdě.
  To tedy jen tedy aby člověk rozpoznal, podle čeho se má v médiích orientovat a čemu tam věřit.
  Nicméně, dá se skutečně souhlasit s tím , že Biden s tím nemá nic společného, a Američané kvůli tomu (a nám) do války s Ruskem nepůjdou. To je záležitost čistě našeho vnitřního rybníčku, politického, diplomatického bezpečnostního, i mediálního.

 5. Irena napsal:

  Pane Neumanne, soucítím s vámi. Nasoukat tohle do hlavy, nepřežiju. A šoupat si rohovku na takových hovadinách je dřina jak na šachtě.

 6. Milan Vaněk napsal:

  O to přece šlo vyřadit Rosatom z Dukovan musíme přece zachránit krachující Westinghaus a je ještě potřeba aby něco vymysleli Němci a zastavili Nordstream 2 abychom mohli kupovat předražený břidličný plyn od Velkého bratra:)) A Sputnik V se k tomu jenom přidal:))

  • A. S. Pergill napsal:

   1. Němci Nord Stream II nezastaví, bez něj by byli v souvislosti s Green Dealem v prvoústech.
   2. Břidličný plyn bychom si mohli (alespoň pár let až pár desítek let) těžit na našem území. Bylo by ovšem nutno jednak eliminovat ruské a islámistické agenty (zelené). Výhodou by byla daleko silnější pozice při vyjednávání o cenách „Nechcete prodávat za tuhle cenu? Sorry, ale to je hranice, od níž nahoru se nám vyplatí si to těžit sami. A na svém území“
   3. Poláci a Pobaltské státy mají tolik břidličného plynu, že by mohli saturovat EU minimálně desítky let (možná až za rok 2200) a mají i velká ložiska břidličné nafty (v podstatě na stovky let potřeby ropných uhlovodíků v EU). Ropných uhlovodíků v Kanadě je víc, než kolik se jich vytěžilo a ještě jich podle odhadů zbývá v Zálivu.

 7. Neděkujem Vypadněte napsal:

  „Děkuji“ Vám za „podstoupení četby“ výše citovaných „materiálů“, pane Neumanne. Všechna čest. Ufff.

 8. Sámo napsal:

  My máme také jasno. Dementní většina ruského národa volí toho svého zlosyna Putina a ten se svými poskoky napadá téměř všechny své nejbližší sousedy a jak je vidět i ty vzdálenější státy, které byly v dobách Sovětského svazu ve sféře ruského zájmu a v té době je okupovala ruská armáda- viz Československo- to předchůdce Ruska Sovětský svaz okupoval plných 46 roků- od 2. světové války.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Nevím, jestli jde o ironii, nebo názor implantovaný dnešními historiky, kteří ze všech sil překucují historii, Proto jen poznámka: RA odešla z Československa k 15. listopadu 1945, současně s US Army z Plzně (jinde totiž Američané v té době nebyli), existuje o tom ještě i dnes neskonale mnoho dokladů i od rusofobů. K potvrzení cituji několik odstavců z https://plus.rozhlas.cz/odchod-rude-armady-z-ceskoslovenska-uzavira-cyklus-100-pribehu-z-protektoratu-8212977 :
   „Odchod Rudé armády z Československa uzavírá cyklus 100 příběhů z protektorátu
   29. květen 2020
   Dne 15. listopadu 1945 odcházeli z Prahy vojáci Rudé armády a reportéři rozhlasu byli samozřejmě u toho. Z jejich komentáře už se v podstatě vytratila objektivita a nastoupil ideologický diskurs příznačný pro období po únoru 1948.
   A protože dějiny píší vítězové, hodnocení Sovětského svazu i česko-ruských vztahů se klenulo od dávných obrozeneckých dob až k zářné budoucnosti spolupráce s východním spojencem, který byl údajně vždy záštitou míru a nikdy nikoho vojensky nenapadl. První tři válečné roky byly už zapomenuty.
   Ve srovnání s tím bylo loučení s armádou USA v listopadu 1945 v Plzni v podstatě regionální záležitostí, na které sice řečnil (pouze anglicky) ministr zahraničí Jan Masaryk, přítomen byl stejně jako v Praze i Ludvík Svoboda, ale prezident Beneš se na slavnost vůbec neobtěžoval.
   Je třeba přiznat, že odchod obou armád z Československa byl ze Stalinova hlediska relativně riskantní tah, protože se tím připravil o přítomnost své armády na obsazeném území, které chtěl politicky a ideologicky ovládnout.“

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Ještě poznámka: když válka skončila, bylo mně 12 let a věděl jsem, co obnášelo upozornění na štítku povinně zavěšeném na každém radiopříjímači v bytech: „Naslouchání cízího nepřátelského rozhlasu se trestá těžkým žalářem nebo smrtí!“

    • A. S. Pergill napsal:

     Dřív nebo později se objeví nějaká analogie na každém počítači, připojitelném na internet. Elfové a další fašistické grupy se o to postarají.

   • Josef II napsal:

    Oskar ve svém pokročilém věku zapomíná,že nám tu nějak nedopatřením nechali poradce,kteří po únoru řídili tuto zemi.

  • A. S. Pergill napsal:

   Putina volí (mj.) lidé, kteří chápou (nebo intuitivně tuší,. že pokus instalovat v Rusku s nulovými demokratickými tradicemi (v podstatě od února do listopadu 1917) by byl těžký průšvih, srovnatelný s krachem za jelcina.
   Já demokracii Rusku šíleně přeji, ale chápu, že naprostá většina obyvatel Ruska na ni není ani v nejmenším připravena (vím to, právě proto, že je znám).

 9. brambůrel napsal:

  a pak se divme, že jiné stádo táhlo za Hitlerem i když mlel podobné nesmysly jako dnes naši politici a mnozí diskutéři.

 10. HANA napsal:

  myslela jsem si…..že se opíráte o skutečná fakta….než nad někým zlomím hůl,studuji vše do detailu….ale zde vám píší všichni a pochlebují….jako by HP BYL PRACHSPROSTÝ BULVÁR….

Přidávání komentářů není povoleno