Facebook TV Barrandov,

Ondřej Neumann: Příběhy obyčejného šílenství. Model 2019

Napsal/a Ondřej Neumann 21. ledna 2019

IN MEDIAS RES. Vymknuta z kloubů doba šílí, že jsem se zrodil, abych napravil ji, stýská si Hamlet ve slavném dramatu Williama Shakespeara. Multimoderátor Jaromír Soukup zjevně tuzemskou realitu – a vlastní roli v ní – vnímá obdobným způsobem, jakým literární dánský kralevic prožíval svoji dobu.

Z toho úhlu pohledu je tedy celkem logické, že expolitik a mediální oligarcha Soukup ohlásil svůj návrat do politiky. A jako první vyhlásil nelítostný boj – už poněkud méně logicky – oligarchům a politikům.

Kolotoč miliard

Soukupův návrat je ale logický i z důvodu daleko méně vznešeného, než je obava o stav věcí veřejných. Jeho vydavatelský byznys jde strmě dolů a „velcí kluci“ (čti oligarchové) si již podle informací z trhu pořizují pohledávky.

Dalším krokem má být insolvence a ovládnutí nejen Soukupova vydavatelství s televizí Barrandov v čele, ale i jeho klíčového byznysu – firmy Médea, která prodává reklamu za miliardy do všech mediálních domů.

 

 

Žádný div, že pohledávky za Soukupem poptávají i konkurenti z vydavatelského průmyslu – Daniel Křetínský, Marek Dospiva či po návratu do mediálního byznysu pošilhávající PPF Petra Kellnera. Všichni zmiňovaní přitom s násilným převzetím firem v potížích mají bohaté zkušenosti a všem v portfoliu chybí celoplošná televize.

Soukupa by mohl ještě zachránit příchod silného investora. Tato varianta se ovšem nejeví příliš pravděpodobně. Obzvláště poté, co sebestředný multimoderátor a nyní i „znovupečený“ politik dokázal provést s čínskou půlmiliardou od Tvrdíka a spol.

Na Hrad! Nebo do blázince?

Po účinkování v jedenácti estrádách vydávaných za publicistiku či dokonce zpravodajství si Soukup přibral další roli, tentokráte v politické show.

V dávných dobách se politici hrůzou ani neodvažovali pomyslet na možnost, že by populární ředitel TV Nova Vladimír Železný vplul do jejich rybníčku.

Soukupův tah je více méně nechává klidnými, obzvláště poté, co se multimoderátor už už vidí v nejdůležitějším křesle na Pražském hradě.

Hamlet pro dosažení nápravy věcí veřejných i soukromých předstíral šílenství, což byla racionální volba. Jaromír Soukup postupuje se vší vážností. Přesto mnozí začínají pochybovat o jeho duševní pohodě…


Text vznikl ve spolupráci HlídacíPes.org s týdeníkem Marketing&Média. Více o médiích a marketingu najdete v aktuálním vydání M&M, které vychází každé pondělí.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Reklama

34 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Včera trefně ohodnotila Soukupa Česká televize v pořadu 168 hodin ….. to bude zase z čínsko české soukromé televize z  Barrandova řevu….stejně tak od Zemanových příznivců!

  • pedro napsal:

   tyvole jízdu na černo metrem stíhaj a miliardy ne?

   • nováček napsal:

    To je klíčový princip české nezávislé justice a českých orgánů činných v trestním řízení vůbec stíhat jízdu na černo, nebo krádež rohlíku, místo krádeženebo neplacení dluhů v řádu milionů či miliard, (viz na př. „cirkus“ kolem cirkusových chcíplých (nebo v posledním tažení ránou z milosti utracených) tygrů pana Berouska.

    • Tondach napsal:

     To si opravdu (oba) pánové myslíte, že Soukup ty stamiliony dluží státu? Dokud ho věřitelé nezažalují, není do toho justici vůbec nic….

 2. petrph napsal:

  To si snad pan Soukup spočítat umí, že blízkou insolvenci případnou budoucí politickou kariérou nezachrání. (protože, volby budou za dlouho)
  K tomu aby zvladl obé, by skutečně potřeboval a to rychle, silného ekonomického i politického partnera. Takže spíše spekulujme, zda nějakého takého někde schovaného nemá…

  • anobudelíp napsal:

   Lépe a prostěji řečeno – další nášup stamilionových půjček a kapitálu z polostátních firem z ČLR. KSČ a SPD jdou do kytek za SPOZ a Babiš žádný velký vítač kapitálu a agentů z ČLR není…….. co jiného tedy Čínanům zbývá,než vytáhnout na scenu a FINANCOVAT další loutku……

 3. PM napsal:

  Když se Soukupovi podaří pročesat a naředit elektorát voličů SPD, Komoušů a ANO, to by mohla být od Soukupa první věc s pozitivním výsledkem pro další vývoj v této frustrované a morálně zdevastované zemi. Čím více potencionálních vůdců tím lépe.
  Vzniká tím naděje, že to v příštích volbách nemusí dopadnout úplně fatálně.
  Soukupe do toho, jen to těm oligarchům nandej.
  „Všichni kradou“, to heslo můžete Soukupe znovu použít. Zabírá spolehlivě a vztáhne-li se k Babišovi, bude navíc konečně i pravdivým výrokem.
  Slunce v duši.

  • Tondach napsal:

   Propánajána, to je ale blábol-…

   • PM napsal:

    Tondachu to není blábol.
    To je zoufalství, nad voličstvem v této zemi.
    A zamyslíte-li se malinko hlouběji, pokud jste toho schopen, možná i pochopíte smysl mé úvahy.
    Pro upřesnění raději použiji Soukupovo způsob vyjadřování pomocí tabule.
    Soukup = zlo, je to populistický magor s diagnózou podobnou jako má Zeman (psychopatický narcis), oslovující skupinu lidí, kterým já nerozumím.
    A pokud toto voličstvo opustí SPD, Komunisty, nebo ANO,
    tak vznikne větší šance, že při příštích volbách nebude skládat vládu estébák Bureš. To, že ji nebude skládat Soukup, o tom snad nikdo normální nepochybuje. Pokud tomu nyní nerozumíte, dejte vědět.
    Pokusím se upřesnit.
    Slunce v duši :-).

    • Frenky napsal:

     Máte pravdu. Teď jen fandit Soukupovi, aby to náhodou nevzdal. Pokud zvolí údernější rétoriku, než nabízí Mára Prchal, či kterou razí Okamura s komunisty, tak je šance, že jim přetáhne část naivních voličů.

    • Tondach napsal:

     „Soukupe do toho, jen to těm oligarchům nandej.“ blábol prostě je! A ten zbytek taky!

     • PM napsal:

      Tondachu no tak….., humor a nadsázka, tak jsem to myslel.
      Potřebujete ještě podrobněji?
      Použiji vaše ach jo.
      A doplním své slunce v duši, není to tak úplně mé, pouze jsem to přijal za své, ze zpráv o počasí p. Zákopčaník byl prvním, a mě se to velmi líbí a tak jen doufám, že to není trestné.
      Mějte se dobře pane. 🙂

   • Petr napsal:

    To tedy žádný blábol není, je to obyčejná velmi správná logická úvaha se kterou nelze než souhlasit. Takže i já volám – do toho pane Soukupe, jen víc tabulek a nástěnek ! Jo a buďte rád, že kolega použil slunce v duši, mohl také zvolat že nejtepleji bylo v Oslu, obojí má stejného autora 🙂

  • atram napsal:

   to je ale blázen lidé ho volit nikdy nebudou je to sebestředej nafoukanej primitiv

   • PM napsal:

    Souhlasím s vámi 🙂
    Jsem vnitřně přesvědčen, že ve volbách nemůže překonat 5%.

   • skeptik napsal:

    Sebestřednými nafoukanci jsou i Václav Klaus (nyní mám na mysli staršího i když mladšího by se to týkalo také) a Miloš Zeman. Přesto je lidé volili. Ovšem ti dva jmenovaní jistě primitivy a blázny nejsou. Ale jejich voliči???

 4. Přemysl Louda napsal:

  Myslím si že každý má dnes možnost svobodně mluvit. A zde se mluví o velký ch zlodějnách,které propukli v Česku pomalu bez povšimnutí a nebo se probírají pomalu deset let,až se řekne nic neudělal a nebo dostane amnestii.A z peněz,které ukradl žije jak lord a nikdo na něj nemůže.Mě se naopak líbí že ten člověk jednak má tu možnost seznámit veřejnost s grázlama,kteří Vás okradli.A pokud někdo má na něj připomínky tak má také možnost ale bohužel malou seznámit s tím veřejnost na tomto plátku.Ahoj

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   A Vy si doopravdy myslíte, že „genius“ Soukup, stejně jako Babiš si ty majetky pořídili poctivou úsilovnou prací, nebo že jim spadly z nebe?

  • Tondach napsal:

   Já to věděl, že má Soukup šanci, že jeho případní voliči netuší, která vlastně bije! A bude to jako s Bursíkem, Bártou a Johnem i s Babišem! Další spasitel na obzoru, co?

   • PM napsal:

    Tondachu, opravdu máte pocit, že má Soukup šanci?
    Komu tedy ty voliče posbírá podle vás?
    Sledovanost Barrandova stále klesá a vstupem do politiky, jde sám proti sobě.
    Není pravděpodobné, že vstupem do politiky popularitu získá. Pevně věřím, že neprojde do parlamentu (přes 5%).
    A pokud by se to náhodou stalo, tak to celkový součet „tmářů a lžinenávisníků“ v této zemi to nijak nezmění.
    Slunce v duši.

    • Tondach napsal:

     jako Zeman a jako Babiš najde hlasy u blbců! A těch tu je dostatek! Řekl bych, že víc, než kritické množství….

     • PM napsal:

      Tondachu, tak mi vlastně dáváte za pravdu že.
      To se mi ale opravdu ulevilo :-).
      jen jste zapomenul na ty největší, kteří volí SPD.
      Stranu Padajícího Dřeva.

  • PM napsal:

   Pane Loudo,
   každý má právo i svobodně oblbovat, tím se Soukupovi podařilo získat celých 7%
   sledovanosti. A dávejte prosím v psaném textu za tečku mezeru, mám problém to číst, jsem pravděpodobně trochu dislektik.
   PS:
   A nevím, že bych byl zrovna já nějakým grázlem okraden, asi jsem měl doposud štěstí. Omluva ztratilo se mi asi před 15-ti lety kolo, tak pardon, ale pojišťovna to zaplatila tak zase dobrý.

 5. Ján Urban napsal:

  Prátelé,nesmíme zapomínat, že s.Soukup je již dlouho napojen na životně důležitou žílu penězovodu.z východu holt k nám neproudí pouze ropa a plyn.Kdyby mu dali jeho sponzoři ještě jednu šanci,můžeme zažít vichr propagandy,jako před poslední prezidentskou volbou.Abychom se ještě nedivili,jak je možné, že mu budou růst preference – ostatně příklad soukromé politické strany ANO je výmluvný.Jednu příležitost, jak vykázat podvodníka a zloděje do patřičných mezi, jsme už promarnili.Tak ať se pro příště poučíme!

  • skeptik napsal:

   Tak ať se pro příště poučíme! Konec citátu. Přál bych vám i sobě, aby se vaše výzva setkala s co nejširší odezvou. Jenže jsem bohužel „skeptik“.

 6. Petr Marel napsal:

  Mám v rodině lékařku..Nejen podle ní trpí pan Soukup pestrou paletou duševních onemocnění.Vyzkoušel jsem a opravdu jeho pořady nelze sledovat déle než 10 minut bez újmy na zdraví.Dokáží to snad jen podobně postižení jedinci.

 7. atram napsal:

  Soukup je sebestředný nafoukaný jedinec sebral všechnu moudrost světa ,myslí že ho nikdo nebere vážně

 8. JanJohan napsal:

  Z ofiko televizních stanic je ten Soukup nejlepší,se podívejte každý den na zprávy jinde – bouračka,hoření,vraždy-Oto už nikdo nestojí a ještě povinnost platit?Když už novináři na hovno,tak aspoň zábava a ta se Soukupem je a jak už říkal Železný-je tam takové tlačítko,tak komu se to ne e..tož tak svět se zase mění a všichni spí…

  • skeptik napsal:

   podívejte každý den na zprávy jinde – bouračka,hoření,vraždy Konec citátu. Sledujete JaneJohane zprávy i na jiných TV stanicích, než na TV Nova nebo Prima? Zkuste někdy projet kanály, máte jich tam mnoho. Pokud máte satelit nebo kabelovou TV, pak ještě mnohem více.

 9. Zikmud Kasik napsal:

  Pan Soukup je každopádně velmi pracovitý a činorodý člověk.

  Pan Soukup, resp. jeho televize supluje roli veřejnoprávního media například tím, že poskytuje reprezentativní mediální prostor demokraticky zvolenému prezidentu ČR.
  A také tím, že do svých pořadů zve (narozdíl od politicky korektní a názorově vyhraněné ČT) nejrůznější politické i jiné osobnosti, byť s některými leckdy nesouhlasí. Zve je proto, že účinně a jako správný novinář prosazuje základní princip demokracie – svobodu projevu, pro KAŽDÉHO (kdo má co říci).

  Sleduji pravidelně zprávy pana Soukupa. Některé díly jsou slabší, některé zábavnější. Někdy mi je jeho pohled vlastní, někdy s ním nesouhlasím.
  Neznám jeho pravé motivy a ani mě nijak nezajímají. Nicméně je mi sympatické, že upozorňuje na řadu nedostatků a nepravostí, které nejsou náležitě řešeny. Každopádně to není člověk hloupý. Má bohaté různorodé zkušenosti. Je to všestranný bojovník. Jako profesionální boxer kdysi ze 17 zápasů vyhrál 16, z toho 13 KO. Je to vystudovaný právník. Moderuje parádně (s přesně náležitou pokorou a přitom s otevřenou myslí) rozhovory i s nejvyššími politickými představiteli, nejen tuzemskými. Je odvážný, má svůj názor, nebojí se nést svou kůži na trh. Za jeho válku s ČT jsem mu velice vděčný, protože ČT si absolutně neplní povinnosti vyplývající ze statutu veřejnoprávního média.

  • Vojtěch Berger napsal:

   Máte to trochu popletené. Prostor prezidentovi TV Barrandov poskytuje ne proto, ze by ho ve verejnopravnich mediich nedostal, ale protoze prezident ho tam dostavat nechce (viz odmitnuti rozhovoru pro CT z lonske kampane apod: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2361751-den-po-prvnim-kole-zeman-sazi-na-debaty-drahos-vyjede-do-kraju-a-rozsiri-billboardy). Kdyz pak MZ jednou za par let uprednostni Cesky rozhlas pred Parlamentnimi listy nebo denikem Blesk, mluvi tam sproste. Zajimave, ze na Barrandove se drzi zkratka… ze? 🙂

  • Tondach napsal:

   Kdyby ve veřejnoprávní televizi prezident naplno nemluvil o „kundách“ a „zmrdech“, tak by mu tam prostor byl zůstal! A nezaráží vás, že na Barrandově najednou prezident jako hulvát nemluví? Nezaráží, co? Po přečtení vašeho blábolu se ovšem nedivím….

   • Weber napsal:

    Je potřeba být objektivní a pokud možno demokraticky smýšlet. Každý má právo na to, ke komu bude hovořit, potažmo si určit, komu dá šanci jej poslouchat, jen některá média tyto hranice rády nectí, snad z konkurenčních pohnutek. Ze znalosti venkova vím, že i zvířata si vybírají, kde budou vegetovat a svého výběru se drží. Takový pes, pokud mu nabídnete více možností kde může bydlet (boudu), tak si vybere jednu, tu si ještě upraví dle svého a tam se usídlí, ty ostatní ignoruje. Podobně je to i s prasaty, ty jsou mimořádně inteligentní (sečtělé nejsou) a v případě více možností si vyberou obvykle tu, kde se jim jeví lepší koryto (plnější) a té se drží také, ostatní navštíví jen kvůli kontrole koryta. Myslím, že M. Zeman dává přednost Soukupovi také z pragmatických pohnutek, zdá se mu nabídka možností ( včetně nadávání) lukrativnější, než na ČT. Ta je dle mého příliš úzkoprsá, lidé jsou vulgární sice příliš a zbytečně, ale přímo volený prezident by mohl mít tu výsadu být přirozený i ve svém projevu k lidu a nemusel se přetvařovat.

    • Tondach napsal:

     Prezident republiky by měl užívat především veřejnoprávní televizi a rozhlas … a právě ve veřejnoprávní televizi v přímém přenosu se projevil jako sprosté prase a když ho z toho důvodu odmítla dál ČT vysílat „live“ tak se urazil a šel k Soukupovi…. nevím, jestli mu bylo řečeno jeho poradci, že RRTV z toho udlělala problém moderátorovi Pokornému! Taky nevím, jestli to víte i vy, že Pokorný měl dostat pokutu za to, že Zeman se projevil jako prase! Asi taky ne, protože blábolíte taky ódy na Soukupovy žvásty….a to přirovnání, že si pes vybere boudu a prase koryto taky hodně vysvětluje….ano, prase si vybralo!

Přidávání komentářů není povoleno
Reklama