Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Ondřej Neumann: O Babišově velkém podrazu, hroší kůži Miloše Zemana a Parlamentních listech

IN MEDIAS RES. Na svobodná média je v posledních letech v Česku veden koordinovaný útok. Přesto není vše ztraceno. Nezávislá, nebo chcete-li poctivá žurnalistika přežije všude tam, kde se najde dostatek odvážných žen a mužů – novinářek a novinářů.

O realitě současné tuzemské mediální krajiny jsem si povídal s Barborou Tachecí v půlhodinovém rozhovoru pro Český rozhlas Plus. Řeč přišla na oligarchy, šéfy veřejnoprávních médií, Noru Fridrichovou, Marka Wollnera, Sabinu Slonkovou, ale třeba i Radima Panenku. Že posledně jmenovaného neznáte? Jeho oficiální pracovní zařazení zní: 1. zástupce šéfredaktora Parlamentních listů a často cestuje jako VIP „mediální doprovod“ prezidenta Miloše Zemana.


Křtíme novou knihu. Všichni jsou zváni!

Přijďte si popovídat s redaktory HlídacíPes.org!


O Panenkovi a Parlamentních listech – respektive o tom, co je vlastně novinařina, a co už nikoliv – píšeme v nové knize, kterou jsme pokřtili 17. listopadu přímo na Národní třídě. I na ni se Barbora Tachecí ptala. Konkrétně pak třeba na to, co mě nejvíce při kompletování knihy o českých médiích od roku 1989 překvapilo. Zde má odpověď, více ve videu: „To, kam to jde a jak je logika vývoje neúprosná. Bohužel ten vývoj teď z našeho pohledu nejde dobrým směrem. Z toho jsem při psaní cítil jistý smutek.“

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

  1. Nemec napsal:

    Tento hnus snahy likvidování odvážných novinářů mají na svědomí Babiš se prezidentem Zemanem svoji lživou a lstivou politikou. Například prezident Zeman plácá nesmysly o nám vzdálených teroristech a Talibanu . A přitom domácí nepřítel ho nezajímá , případně mu vytváří podmínky pro působení za zbabělého přihlížení naši uplacené generality a policie.

Přidávání komentářů není povoleno