Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Ondřej Neumann: O Babišově velkém podrazu, hroší kůži Miloše Zemana a Parlamentních listech

IN MEDIAS RES. Na svobodná média je v posledních letech v Česku veden koordinovaný útok. Přesto není vše ztraceno. Nezávislá, nebo chcete-li poctivá žurnalistika přežije všude tam, kde se najde dostatek odvážných žen a mužů – novinářek a novinářů.

O realitě současné tuzemské mediální krajiny jsem si povídal s Barborou Tachecí v půlhodinovém rozhovoru pro Český rozhlas Plus. Řeč přišla na oligarchy, šéfy veřejnoprávních médií, Noru Fridrichovou, Marka Wollnera, Sabinu Slonkovou, ale třeba i Radima Panenku. Že posledně jmenovaného neznáte? Jeho oficiální pracovní zařazení zní: 1. zástupce šéfredaktora Parlamentních listů a často cestuje jako VIP „mediální doprovod“ prezidenta Miloše Zemana.


Křtíme novou knihu. Všichni jsou zváni!

Přijďte si popovídat s redaktory HlídacíPes.org!


O Panenkovi a Parlamentních listech – respektive o tom, co je vlastně novinařina, a co už nikoliv – píšeme v nové knize, kterou jsme pokřtili 17. listopadu přímo na Národní třídě. I na ni se Barbora Tachecí ptala. Konkrétně pak třeba na to, co mě nejvíce při kompletování knihy o českých médiích od roku 1989 překvapilo. Zde má odpověď, více ve videu: „To, kam to jde a jak je logika vývoje neúprosná. Bohužel ten vývoj teď z našeho pohledu nejde dobrým směrem. Z toho jsem při psaní cítil jistý smutek.“

 

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

  1. Nemec napsal:

    Tento hnus snahy likvidování odvážných novinářů mají na svědomí Babiš se prezidentem Zemanem svoji lživou a lstivou politikou. Například prezident Zeman plácá nesmysly o nám vzdálených teroristech a Talibanu . A přitom domácí nepřítel ho nezajímá , případně mu vytváří podmínky pro působení za zbabělého přihlížení naši uplacené generality a policie.

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko