Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
, zdroj

Ondřej Neumann: Nebuď tak chytrej, nebo si v Český televizi neškrtneš

IN MEDIAS RES. Náš příběh odstartoval ve čtvrtek 27. prosince ráno. Miroslav Korecký, komentátor Babišovy Mladé fronty Dnes přivydělávající si již dlouhá léta spoluprací s pořadem České televize 168 hodin, si právě čistil zuby. Na ranní zážitek zavzpomínal po poledni ve statusu na Facebooku…

„Taky jste si dneska ráno, v normální pracovní den, pustili ČT24 – a pak při čištění zubů překvapeně poslouchali debatu historiků o tom, jak se ve středověku těžila sůl? Pak v práci jsem před polednem zjistil, že už 24 fachá – to jako že už se redaktoři probudili? Trochu to připomíná rok 2005, kdy se ČT24 slavně spustila – ale na Štědrý den v sedm večer už v ní vystavili jen logo, neb i zpravodajci rádi kapříčka a dárečky…“

První se ozvala moderátorka 168 hodin Nora Fridrichová. O hlavu Koreckému omlátila rovněž neaktuální otvírák sesterského iDnes.cz, rozhovor s prezidentovým fanouškem, režisérem Zdeňkem Troškou. („Zeman je sečtělý, a má všechny křiklouny na háku, říká Troška Za scénou“.)

Výhrůžky a chucpe

Tím víceméně přátelské pošťuchování skončilo a ke slovu přišla ostrá munice. Šrapnel odpálil ředitel korporátních vztahů a komunikace České televize Vít Kolář (zachováváme původní znění bez diakritiky): „Doporucuju si nebrat priste honorare od te pitome Ceske televize. Jestli chcete, zaridim to, abyste nemel starosti..“

Jak jinak předchozí slova číst, než: jestli nezmlkneš, tak v ČT končíš? Však také Fridrichová brzy ujišťuje: „Na dotaz, zda Mirek i v roce 2019 bude ve 168h – my s ním počítáme a těšíme se na něj.“

 

 

Ředitel komunikace Kolář přesto ještě Koreckému vzkázal „at neni zbytecne chytrej;-)“.

„No jestli je chytrost v ČT na překážku (a z některých reakcí to tak i vypadá…), tak se s tím samozřejmě a poníženě pokusím něco udělat…,“ nenechal si nahrávku ujít Korecký. A když se do debaty vložil životní partner Fridrichové, sportovní moderátor ČT Robert Záruba, facebookový boj se opět rozhořel naplno.

Nakonec se neudržela ani Nora Fridrichová: „Abychom tu donekonečna z holdingu dostávali lekce novinařiny, no, tak to je chucpe“.

Zákopová válka

A proč ten podrobný popis jednoho virtuálního souboje? To, co začalo Koreckého úletem – tedy kritikou „svátečního“ vysílání, pochopitelného v čase mezi Vánocemi a prodlouženým silvestrovským víkendem, skončilo smutnou zprávou o zákopové válce. Válčí v ní česká společnost, hluboký příkop dělí i tuzemské novináře.

Mirek a Nora byli (a já doufám, že stále jsou) ojedinělým dokladem toho, že spolupráce je možná. Přes rozdílné náhledy, především na na morální standardy profese. I přes dlouhodobý tlak na Koreckého „vyhazov“ (politiku na ČT přece nemůže komentovat zaměstnanec Babišova Agrofertu).

(Autor je spoluautorem konceptu pořadu 168 hodin a jeho prvním dramaturgem, pozn. red.)


Text vznikl ve spolupráci HlídacíPes.org s týdeníkem Marketing&Média. Více o médiích a marketingu najdete v aktuálním vydání M&M, které vychází každé pondělí.

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

48 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Potom, co Babiš včera v ČT u Moravce předváděl se ovšem divím, proč politiku na ČT komentuje zaměstnanec Babišova Agrofertu…..a přestože včera neděla byla, tak Fridrichová nebyla! Náhoda?

  • peko napsal:

   Moravec byl včera taky trapný, když např. nedovedl, anebo nechtěl pochopit, proč v době malé nezaměstnanosti není třeba podporovat zaměstnávání vysokoškoláků.

   • Vladimír Vojcík napsal:

    …vážený pane,trapný jste vy.Nejenom,že jste asi sledoval jiný pořad než-li ostatní.Vy jste nepochopil to zásadní:s Babišem se diskutovat nedá,ten člověk je absolutně mimo racionální debaty.Je prolhaný,ješitný,neustále měnící názory a zejména ve vleku darebného Zemana.A vy jste z toho vytáhl něco nepodloženého a z vaší strany nepochopeného vůči Moravcovi.Ubohost.

   • Tondach napsal:

    Moravec nebyl trapný, ale trapný jste vy, když nechápete O CO ŠLO! Ale to už je u voličů ANO běžné, že nic nechápou ….

    • Alan napsal:

     Babiš neodpoví na žádnou otázku ani interpelacích ani u pana Moravce. On si ji ani po minutě nepamatuje, jak několikrát uvedl při debatě. Čobolák!

   • Bubeníček napsal:

    Pokud ,jako vždy,chce soudruh oligarcha vést monolog ,některým divákům se to líbí ,potom ať chodí na Barandov.Na čt je moderátor tazatelem oponentem všechno dohromady a pan soudruh oligarcha musí být připraven!Zásadně má věcně odpovídat na otázku ne odbíhat a stále dokola opakovat to oni v r.2012 už se píše r.19 a on je u moci od r.13.Pokud začně hovořit československy a špatně je vidět,že situaci nezvládá,samozřejmě holding MAFRA mu dělá logicky advokáte,vždyť si je platí nu Berlusconizace a babišismus v jednom!

  • Žatečková napsal:

   Paní Fridrichová to doufám nechce zabalit, pořad 168 si nikdy nenechám ujít. Na Koreckého se také vždycky těším, i když vím, že stále pracuje pro Babiše, poslouchám pozorně co říká s vědomím, že nikdy neřekne nic proti svému chlebodárci.
   A co se týká Babiše včera u Moravce, byl to děsivě komický výstup a nedokážu odhadnout, jak to jeho vystupování hodnotí jeho skalní voliči a obdivovatelé.

   • pepa napsal:

    jednoduché , protože ses zaměřil na babiše (závist a nenávist???), kdyby ses zaměril na oba dva, viděl bys, že tem moderátor je daleko větší komik, ale to zase ty jako skalní příznivec demagobloku taky nevidiš-asi tak

    • Tondach napsal:

     Protože jsi Babišův volič, tak ani nepoznáš, že to psala PANÍ Žatečková!

   • Aleš napsal:

    A co říkal špatného.
    Je ještě Česká televize nebo Moravcova. Moravec se choval jak prokurátor z let padesátých Hrůza. Koncesionář PLATÍ a musí PLATIT tuto špatnou Českou televizi….Kdy jí bude v této podobě Konec

   • Vladimír Vojcík napsal:

    …jednoduš,paní Žatečková.Zaslepení obhájci Babiše jsou hloupí a snesou od něho vše,viz nějaký ubožák Pepa.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Nedivil bych se, kdyby Fridrichová dopadla nakonec jako Murín, trojánek, Smékal, nebo jak pravděpodobně dopadne vyšetřovatel kauzy Čapí Hnízdo Nevtípil a těch 168 hodin převezme Babišův zaměstnanec, co se stane zaměstnancem ČT. To Vás pane Ondřeji Neumanne zatím nenapadlo?
   Nebo už došly první penízky od skupiny AGROFERT na účet 2600667991/2010 (HlídacíPes.org).

   • Ondřej Neumann napsal:

    Přečtěte si to, prosím, ještě jednou. Díky.

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     Přečetl jsem a pořád si nejsem jist, že na to nedoplatí Fridrichová, jen co Babiš dosadí své lidi do ČT. A že to chce zkusit a jen tak nepřestane, o tom štebetají vrabci na střeše (snad i ten na MŽP). Jste skálopevně přesvědčen, že to tak nebude?

  • golda napsal:

   Pořad se jmenuje 168 hodin a víceméně komentuje politické dění za uplynulý týden. No a vzhledem k vánočním svátkům nebylo co komentovat – jasný?

   • Tondach napsal:

    Bylo!
    Zrovna třeba nedělní Otázky V.M. Nebo čínskou návštěvu v Průhoncích!
    Tmavý, co?

 2. petrph napsal:

  Situace je ještě absurdnější v tom, že právě zpravodajská CT24 by měla mít jakés legitimní opodstatnění jako veřejnoprávní televize, kterou si ovčané musí platit.
  ZAtímco veškeré další ČT kanály by mohly privatizovat, a nic by se nestalo. DOkonce i tu zmíněnou “ debatu historiků o tom, jak se ve středověku těžila sůl“ by mohli přesunout na komerční Viasat History a nic by se nestalo – tedy pokud by tam o ní stáli..:)

  • Tondach napsal:

   To jsou ale nesmysly …. tušíte, že třeba německá veřejnoprávní televize má osm kanálů? Francie asi šest? A vy byste vysílal přes Viasat? Dochází vám, co to melete za pitomosti?

 3. teufel3424 napsal:

  168 hodin sleduji dlouho a pozorně. Vždycky čekám, jestli p. Korecký bude stejně drsný k Anderšovi, jako k ostatním politikům, a téměř nikdy tomu tak není. Andrej pronese za týden 10 volovin a Korecký vybere max. 1 kousek a to ten nejmíň pitomý, aby se vlk nažral … Zato Kalouskovi dá sežrat i nejmenší přeřeknutí.

  • Admirál napsal:

   Nestačí, že jsou k Ježibabišovi drsní všichni ostatní? Proč by musel i Korecký?

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Nejen že nemusí být k Babišovi drsný, ale on nesmí …

 4. Eva Ottová napsal:

  Dnes jsme se zrovna s manželem divili, jak může tento novinář být kritický na ČT a léze do ……. Babišovi.

  • Admirál napsal:

   Ono už je to ouředně zakázané, kritizovat ČT?

 5. LWO napsal:

  Sorry jako, česká novinařina pláče! 🙁

 6. Pavel Liška napsal:

  Člověk se alespoň pobaví, když si takhle hezky nadávají dva propagandisti . Ani jednoho nelze brát vážně. Korecký je alespoň na rozdíl od Fridrichové občas vtipný. Ale asi zase bude větší padouch .
  Média je dobré sledovat a hodnotit s vědomím, čí jsou a za koho kopou. Jinak se v tom už člověk ztratí.
  Ale to je normální všude ( viz CNN vs. Fox news nebo PL vs. HP nebo Aeronet vs. Forum24 atd. ). Nakonec je to hezky přehledné a každý si najde to co chce slyšet…
  O tom, že pracovníci ČT24 jsou na můj vkus líní svědčí i „bleskové“ aktualizace zpráv dole na liště . Zejména v neděli ráno jsou na ní první aktuality z toho dne většinou až po OVM ( včetně sportovních výsledků ) . Za to , když se v OVM plácne nějaká marginálie, tak je z toho hned Zpráva dne. Všimnul si toho i někdo jiný nebo se mi to jen zdá … ?

  • skyrla napsal:

   OVM,by měla ČT zrušit.Pan Moravec začíná být trapný.Asi má na něj vliv, jeho životní partner,předseda TOP O9.Tí se ztrácí objektivita.

 7. Tondach napsal:

  To jsou ale kecy! Co má vliv na tvoji dutou hlavu? Tvoje manželka?

 8. Tondach napsal:

  Začíná být tragické, jak je společnost rozdělena na lidi normální a voliče Babiše (a Zemana)!

  • antonin prochazka napsal:

   padluj do bohnic.

   • František napsal:

    Hrát si na psychiatra bez adekvátního vzdělání a vsugerovat neznámým lidem nemoci, to je manipulace s realitou. Něco, co by vzdělaný psychiatr nikdy nedělal. Ať jste uražený jak chcete, pořád to není normální, ale je to manipulace.

 9. F.Turek napsal:

  NIKOHO Z POLITIKŮ NEZAJÍMÁ DĚNÍ V ČR. PROČ TAKY, JEJICH NÁRUST PLATŮ JIM STAQČÍ NA VEŠKERÉ ZVÝŠENÉ NÁKLADY. A TO JEŠTĚ ZAMĚSTNÁNÍ RODINNÝCH PŘÍSLUŠNÍKŮ – PODADCŮ A UŽ VŮBEC NEMLUVME O FIRMÁCH NAPSANÝCH NA PŘÍBUZNÉ. ZKRÁTKA JE POŘÁD CO KRÁST, POKUD NE ZVEDNEME DANĚ – NA COKOLI A POŘŘEŽEME DŮCHODCE, AŤ NÁS NEOKRÁDAJÍ.

 10. Jirka tráva napsal:

  Tihle lidé se evidentně strašlivě přeceňují. Nevím, jestli si to uvědomují, nejspíš ne, ale jsou neuvěřitelně směšní.

 11. Pája napsal:

  Na český národ a i všeobecně platí, že když někdo prošel historicky etapami jako byl marast 1.rep, Protektorát, socík a současná džungle, může ho vyléčit pouze osvícený ,,diktátor,,. A těm ,,plačkám,, co fňukají nad úrovní ČTV, co vám brání hodit stroj na hnůj a neplatit to svinstvo??

  • Pavel Liška napsal:

   Milý Pájo, když chci sledovat na onom přístroji třeba TV Prima , tak za to musím zaplatit poplatek naší ČT. I kdybych ČT nesledoval.
   A vo tom to je !
   Zeptejte se Jáji …

 12. Boris Dressler napsal:

  Celé tyto žabomyší války jsou rychle řešitelné převodem celé ČT na placený kanál, ať si ho zaplatí ten, kterému vyhovuje a diváci, nevyužívající služeb ČT, nechť ušetří dobrých 1500,-/ročně. Je logické, že by se nikomu nelíbilo platit “ Golfový klub“, do kterého nechodíme, jen proto, že pár aktivistických lidí ten klub za každou cenu chce! Domnívám se, že z ČT, by velice rychle utekli všichni „Superredaktoři“, jako krysy z potápějící se lodi.

  • Josef Tábor napsal:

   Naprostý souhlas,ale je to bohužel víceméně,a spíše více než méně v Česku nerealizovatelné. ČT je moloch neporazitelný,a navíc naprosto neobjektivní ve svém,jak zahraničním,tak českém zpravodajství,stačí se podívat na tu sestavu zpravodajců. Roční rozpočet 7.5 mil.!!! O d toho se pak odvíjí platy zaměstnanců a rádoby „objektivní vyváženost veškerého vysílání.

 13. Poslouchal jsem nedělní polední diskuzi na OVM a divil jsem se, že pan Moravec pokládal p. Babiše za premiéra Sobotkovy vlády a kladl mu dotazy na plnění programu této vlády, když to byl právě on, kdo sekundoval p. Sobotkovi, když vyhazoval Babiše ze své vlády. Je snad prioritou této vlády ještě reorganizace ŘSD? To už blbější argumenty proti současné vládě p. Moravec nemá?

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Přeslechl jste jednu Moravcovu poznámku, že se ptá na to co dalo ANO 2011 ze svého volebního programu do koaliční smlouvy, když vstupovalo do Sobotkovy vlády. Je podivné, že Vám nedošlo, že program té vlády, byl prakticky z poloviny programem ANO 2011, Babiš měl ve vládě 6 ministrů (ČSSD 8 a KDU-ČSL 3), byl prvním místopřesedou vlády a ministrem financí a tudíž minimálně spoluodpovědný za plnění vládních slibů. Dobře si pamatuji ten pocit pokoření, když jsem obdržel oznámení o zvýšení mého důchodů od 1.1.2016 – tedy za Babiše, o „celých“ 40 Kč (dle vyhl. MPSV č. 244/2015 Sb.ze dne 24.9.2015), víc tehdy ministr financí Babiš, pro důchodce v rozpočtu nepovolil ani přes velký nátlak koaličních partnerů, které při jednání o této věci posílal po slovensku „do pí.i“ jak veřejně řekl předseda KDU-ČSL a ani sám Babiš mu to nevyvracel.
   Moravec se ptal na nesplněné ty body z progamového prohlášení, které si tam dalo Babišovo ANO 2011

 14. Čoupek napsal:

  Zrušit OVM by byl bohulibý počin. A paní anorektickou Noru jakbysmet. í

 15. rozum napsal:

  Konečně v čt prosadit zpravodajství a vyváženě informovat. Já chci pouze vědět, ne co si mám myslet nebo jak si to mám vyhodnotit!! Všechny propagandisty vyhodit, protože si usurpují právo, co si máme všichni ostatní myslet!!

 16. Mgr.Jiří Šmejkal napsal:

  ČT poučuje české občany o tom, jak by měli chápat politiku. Zbytečně za poplatky občanů zaměstnává lidi, kteří by se jinde neuživili, i při dnešní velké nezaměstnanosti.

 17. Jaroslav Kalous napsal:

  Lidičky, nebuďte na sebe zlí. Proč si kazíte neděli politickým pořadem? Pěkně se napapejte, dejte si pivko, pak šlofíka a jo to!
  Hodně štěstí, zdraví a osobní spokojenosti ne jen v roce 2019, ale i v následujících
  letech.:-))

 18. Ludvík napsal:

  Všimněte si úrovně argumentace obou táborů. Jak podporovatelé Babiše, umí argumentovat konkrétními nedostatky Moravce v debatě. A dalo by se jich napsat víc, než jich tu zaznělo. Podporovatelé Moravce(ČT), nepředvedli ani jeden konkrétní argument. Maximálně tak nějakou nadávku, nebo že to babišovci nechápou apod.

Přidávání komentářů není povoleno