Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
TV NOVA,

Ondřej Neumann: Kauza Brunclík aneb Neuvěřitelná personální práce v České televizi

IN MEDIAS RES. Působil jako mluvčí exministra kultury Jiřího Bessera, sbíral podpisy pro prezidentskou kandidaturu Tomia Okamury a do 6. listopadu vedl aktuální publicistiku v České televizi. Post ve veřejnoprávním médiu zastával, přestože je zároveň jednatelem PR agentury New Pin, spoluvlastní další PR agenturu INception a je prezidentem České komory loterního průmyslu. Těmito slovy uvedl článek o hodinovém padáku Stanislava Brunclíka týdeník Euro.


Na Kavčích horách Brunclík v klídku od ledna jako kreativní producent v divizi Vývoje pořadů a programových formátů připravoval novou podobu pořadu „Máte slovo“ (to je ten veřejnoprávní Kotel moderovaný Michaelou Jílkovou) a chystal i zbrusu nový diskuzní pořad pro ČT 1, který má „reflektovat závažná celospolečenská témata“.

Stačí umět googlovat

Vaz mu zlomila až skutečnost, že pod něj měla nově spadat ekologicko-investigativní platforma „Nedej se“. A jeho tvůrci a fanoušci, to je hodně ostrá a odhodlaná partička, která si do „svého“ pořadu od nikoho „cizího“ mluvit nenechá. I napadlo je otevřít si prohlížeč Google a ejhle, co na Brunclíka vyplulo!

„Na základě pracovní smlouvy musí každý zaměstnanec informovat nadřízeného o jakémkoli svém potenciálním střetu zájmů,“ zdůvodnila mluvčí ČT Karolína Blinková okamžitý Brunclíkův vyhazov.

Nějak se mi ovšem nechce věřit, že až do 6. listopadu nikdo z odpovědných o Brunclíkově mimotelevizních aktivitách nevěděl.

 

Raději obětovat pěšáka

Brunclík se v médiích i PR pohybuje dlouhá léta a jeho angažmá pro vývoj klíčových pořadů veřejnoprávního vysílání jistě neproběhlo tak, že jednoho dne zaklepal na dveře na Kavčích horách s tím, že by rád Jílkové překopal Kotel – pardon, Máte slovo – a vyvinul nový diskuzní pořad o „závažných celospolečenských tématech“ pro ČT 1.

Co tím chci říci: Úplně stejný osud – vyhazov – by si zasloužili všichni, kteří jsou na Kavčích horách odpovědní za Brunclíkův příchod a jeho působení. Stačilo otevřít Google a mohli se dozvědět to samé (pokud to nevěděli), co ekologové z Nedej se. Takhle si umyli ruce, uklidnili rozběsněné ekology a obětovali jednoho pěšáka…


Text vznikl ve spolupráci HlídacíPes.org s týdeníkem Marketing&Média. Více o médiích a marketingu najdete v aktuálním vydání M&M, které vychází každé pondělí.

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

6 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Nadávat na ČT je v poslední době prostě IN, že ano!

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   A jak IN! To by bylo,aby se i tady něco neobjevilo.

  • Zdenda napsal:

   Takže myslíte, že by se (státní/veřejnoprávní) organizace neměla, resp. její kroky, kritizovat, pokud dojde k evidentnímu přešlapu?

   Já si naopak myslím, že zde je naopak novinářská práce nejvíce potřebná :-). Pokud chceme instituce na světové úrovni, potřebujeme, aby se tyto instituce učily konstruktivní kritiku snášet a do budoucna důvodům pro kritiku vyhýbat.

   • Tondach napsal:

    A vy jste nějak detailně obeznámen s páně Brunclíkovou hodinovou výpovědí, nebo jen slepě věříte novináři? Dával jste někomu někdy hodinovou výpověď? To musíte mít setsakra dobré a právnicky podložené důvody, protože postižení se většinou soudí!
    A vyjádření personálního oddělení ČT není, je jen článek o hodinovém padáku Stanislava Brunclíka týdeníku Euro. A vy hned píšete o evidentním přešlapu? Vždyť o tom vůbec nic nevíte!
    Pan Brunclík, pokud se cítí poškozen výpovědí, měl jít k soudu a ne do novin!
    Když ono je tak IN nadávat na ČT, že ano! Potvrdil jste to!

 2. Tondach napsal:

  Pravda není to, co si přejete, aby pravdou bylo!

 3. Pavel Liška napsal:

  Já se jen divím, že si jej ČT nenajala na „Dohodu“ jako externího dodavatele .Nebo Smlouvu o dílo apod. . Jako se to běžně dělá.
  Nebo, že se s ním, pokud jinak byli s jeho prací spokojeni, nyní po provalení jeho jiných aktivit na „Dohodě“ nedohodli. Alespoň by mohl dodělat co začal. Etický problém by už taky neměl . Takhle přijde někdo nový a bude to chtít udělat po svém, jinak a znova. A čas utíká a peníze taky….
  No , ale taky se mohli rozhádat , prásknout dveřmi, mohli ztratit v něj důvěru. Nebo se jim nelíbilo co zatím udělal , tak to porušení kodexu využili apod.
  O tom už ale článek není …. Zdroje z útrob ČT mlčí ? …

Přidávání komentářů není povoleno