Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
TV NOVA,

Ondřej Neumann: Kauza Brunclík aneb Neuvěřitelná personální práce v České televizi

IN MEDIAS RES. Působil jako mluvčí exministra kultury Jiřího Bessera, sbíral podpisy pro prezidentskou kandidaturu Tomia Okamury a do 6. listopadu vedl aktuální publicistiku v České televizi. Post ve veřejnoprávním médiu zastával, přestože je zároveň jednatelem PR agentury New Pin, spoluvlastní další PR agenturu INception a je prezidentem České komory loterního průmyslu. Těmito slovy uvedl článek o hodinovém padáku Stanislava Brunclíka týdeník Euro.


Na Kavčích horách Brunclík v klídku od ledna jako kreativní producent v divizi Vývoje pořadů a programových formátů připravoval novou podobu pořadu „Máte slovo“ (to je ten veřejnoprávní Kotel moderovaný Michaelou Jílkovou) a chystal i zbrusu nový diskuzní pořad pro ČT 1, který má „reflektovat závažná celospolečenská témata“.

Stačí umět googlovat

Vaz mu zlomila až skutečnost, že pod něj měla nově spadat ekologicko-investigativní platforma „Nedej se“. A jeho tvůrci a fanoušci, to je hodně ostrá a odhodlaná partička, která si do „svého“ pořadu od nikoho „cizího“ mluvit nenechá. I napadlo je otevřít si prohlížeč Google a ejhle, co na Brunclíka vyplulo!

„Na základě pracovní smlouvy musí každý zaměstnanec informovat nadřízeného o jakémkoli svém potenciálním střetu zájmů,“ zdůvodnila mluvčí ČT Karolína Blinková okamžitý Brunclíkův vyhazov.

Nějak se mi ovšem nechce věřit, že až do 6. listopadu nikdo z odpovědných o Brunclíkově mimotelevizních aktivitách nevěděl.

 

Raději obětovat pěšáka

Brunclík se v médiích i PR pohybuje dlouhá léta a jeho angažmá pro vývoj klíčových pořadů veřejnoprávního vysílání jistě neproběhlo tak, že jednoho dne zaklepal na dveře na Kavčích horách s tím, že by rád Jílkové překopal Kotel – pardon, Máte slovo – a vyvinul nový diskuzní pořad o „závažných celospolečenských tématech“ pro ČT 1.

Co tím chci říci: Úplně stejný osud – vyhazov – by si zasloužili všichni, kteří jsou na Kavčích horách odpovědní za Brunclíkův příchod a jeho působení. Stačilo otevřít Google a mohli se dozvědět to samé (pokud to nevěděli), co ekologové z Nedej se. Takhle si umyli ruce, uklidnili rozběsněné ekology a obětovali jednoho pěšáka…


Text vznikl ve spolupráci HlídacíPes.org s týdeníkem Marketing&Média. Více o médiích a marketingu najdete v aktuálním vydání M&M, které vychází každé pondělí.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

6 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Nadávat na ČT je v poslední době prostě IN, že ano!

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   A jak IN! To by bylo,aby se i tady něco neobjevilo.

  • Zdenda napsal:

   Takže myslíte, že by se (státní/veřejnoprávní) organizace neměla, resp. její kroky, kritizovat, pokud dojde k evidentnímu přešlapu?

   Já si naopak myslím, že zde je naopak novinářská práce nejvíce potřebná :-). Pokud chceme instituce na světové úrovni, potřebujeme, aby se tyto instituce učily konstruktivní kritiku snášet a do budoucna důvodům pro kritiku vyhýbat.

   • Tondach napsal:

    A vy jste nějak detailně obeznámen s páně Brunclíkovou hodinovou výpovědí, nebo jen slepě věříte novináři? Dával jste někomu někdy hodinovou výpověď? To musíte mít setsakra dobré a právnicky podložené důvody, protože postižení se většinou soudí!
    A vyjádření personálního oddělení ČT není, je jen článek o hodinovém padáku Stanislava Brunclíka týdeníku Euro. A vy hned píšete o evidentním přešlapu? Vždyť o tom vůbec nic nevíte!
    Pan Brunclík, pokud se cítí poškozen výpovědí, měl jít k soudu a ne do novin!
    Když ono je tak IN nadávat na ČT, že ano! Potvrdil jste to!

 2. Tondach napsal:

  Pravda není to, co si přejete, aby pravdou bylo!

 3. Pavel Liška napsal:

  Já se jen divím, že si jej ČT nenajala na „Dohodu“ jako externího dodavatele .Nebo Smlouvu o dílo apod. . Jako se to běžně dělá.
  Nebo, že se s ním, pokud jinak byli s jeho prací spokojeni, nyní po provalení jeho jiných aktivit na „Dohodě“ nedohodli. Alespoň by mohl dodělat co začal. Etický problém by už taky neměl . Takhle přijde někdo nový a bude to chtít udělat po svém, jinak a znova. A čas utíká a peníze taky….
  No , ale taky se mohli rozhádat , prásknout dveřmi, mohli ztratit v něj důvěru. Nebo se jim nelíbilo co zatím udělal , tak to porušení kodexu využili apod.
  O tom už ale článek není …. Zdroje z útrob ČT mlčí ? …

Přidávání komentářů není povoleno