Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
TV Barrandov,

Ondřej Neumann: Jaromír Soukup jako moderátorský Chuck Norris

IN MEDIAS RES. Televize Barrandov Jaromíra Soukupa v polovině prázdnin přestala vysílat pravidelné zprávy. Problém je, že to má jako podmínku v udělené licenci. Ne že by si Soukup z regulátorů dělal těžkou hlavu. Všechna možná omezení porušuje jako na běžícím pásu dle hesla: Televize je moje, tak si mohu vysílat co chci.

Tak to samozřejmě není, nicméně jen trochu šikovný právník dokáže natáhnout sankční správní řízení na dlouhé měsíce až roky. A pak Soukup „vyhoví“. Jako v případě povinnosti vysílat zprávy. Vyřešil to po svém. Do programu moderátorský všeuměl vsunul večerní „Moje zprávy“.

„Blogísek“ pana ředitele

Jde o již desátý pořad moderovaný mužem, který zjevně ztratil schopnost jakékoliv sebereflexe. „Nudí vás klasické televizní zprávy? Mě taky. Proto jsem pro vás připravil zprávy trošku jinak,“ avizoval Soukup v upoutávkovém šotu a slibuje i „aktuální informace podané zcela odlišnou formou, než je v českém mediálním prostředí obvyklé“.

A v tom je problém. V licenci se píše o povinnosti vysílat denní zpravodajský přehled, dokonce „několikrát denně“. Ne osobní blogísek pana ředitele se zbytnělým egem.

Zkrátka: Jaromír Soukup dělá z vysílací licence a ze zákona o televizním a rozhlasovém vysílání dlouhodobě cáry papíru. Odveta by měla být rychlá a tvrdá. To by ovšem český stát musel alespoň trochu fungovat…

 

 

Když vy Kisku, tak my Macrona!

Nový deník Nový deník se nakonec nebude jmenovat Nový deník, glosovala Lupa.cz změnu názvu nového zpravodajského projektu. Vzhledem k tomu, že šéf vydavatelství Deníku N (nový název) Ján Simkanič je bývalým výkonný ředitelem vydavatelství, pod které Lupa.cz patří, vzbudilo to jisté emoce a dohady.

Každopádně – nový projekt čeří stojaté mediální vody a to je dobře. Soupeřit o čtenáře i předplatitele bude podle mého především s tituly Economie – iHNed.cz, Respekt či Aktuálně. Ostatně, část novinářů již z Economie přetáhl.

Deník N „natvrdo“ odstartoval 28. října. Kromě internetu vydal i tištěný speciál k výročí vzniku republiky. Hlavním tahákem byl rozhovor se slovenským prezidentem Kiskou. Hospodářky – potažmo iHNed – trumfovaly pátečním povídáním s francouzskou hlavou státu Macronem. Vydělá čtenář. Vlastně – přesněji řečeno – u těchto titulů předplatitel.


Text vznikl ve spolupráci HlídacíPes.org s týdeníkem Marketing&Média. Více o médiích a marketingu najdete v aktuálním vydání M&M, které vychází každé pondělí.

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

15 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Nejen, že si myslí, že si může dělat co chce, protože je to jeho televize, ale stojí za ním prezident Zeman …. a tak si ani RRTV raději vůči němu nic nedovoluje!
  Porušuje licenci? Porušuje! Tak už o ni měl přijít!
  A navíc v těch svých exhibicích ukrutně lže!

  • PM napsal:

   Ještě snad není pozdě a politikou zmatení lidé, začnou přemýšlet svojí hlavou.
   Nevěřím totiž, že si jednotlivec o sobě sám myslí že je zlý lhář.
   A zlé lháře přestane volit.
   Pro čtenáře kteří milují Soukupův polopatismus. (tedy pro p.h.)
   Pravda je, že máme vládu Estébáka podporovanou komunisty.
   Komunisti to je špatné, zavírají a trýzní lidi pouze za názor.
   Trestně stíhaný estébák ve funkci premiéra, vlastnící podstatnou část médií to je
   velmi špatné, až nebezpečné pro udržení svobod a nezávislosti médií.
   Ale to už je pro vás asi moc složité, jednodušší je když vám prezident řekne, že ten špatný je Bakala a jeho média. Já ale stále doufám, že lidé přemýšlet začnou.

   • Tondach napsal:

    „Ale to už je pro vás asi moc složité, jednodušší je když vám prezident řekne, že ten špatný je Bakala a jeho média. “ …. jak jste na tohle přišel, že je to pro mne složité?

    • PM napsal:

     🙂 s vámi já právě naprosto souhlasím, složité je to pro značku p.h.
     Tak jak to uvádím v závorce.

 2. p.h. napsal:

  Raději 10 Soukupů než jeden Moravec !

  • Dave napsal:

   To by jeho hodnotu ale prudce devalvovalo… 🙂

  • PM napsal:

   Klást relevantní otázky se podle vás už nesmí?
   Prokazatelné lži vám nevadí.
   Moravec si sám na otázky neodpovídá, pouze se hostů ptá. A divák to má trochu složitější, musí totiž pozorně poslouchat a dokonce i přemýšlet než si názor utvoří.
   Soukup vám polopatě řekne, co si máte myslet, je to pro vás zajisté jednodušší.
   Nechte nám prosím moderátory, kteří se zatím nebojí se alespoň zeptat.
   děkuji.

  • Petr Kaminsky napsal:

   Tak hodne stesti! A posledni smaze tabuli a zhasne svetla!

  • Jaroslav Vydra napsal:

   No pro lůzu co volí Ovara a Bureše určitě! Svůj k svému!?

  • Tondach napsal:

   Když intelektuálně nestačíte na Moravce, nezapínejte si v televizi jeho pořady! Máte potom zbytečný zmatek ve své jednoduché hlavě….

  • Petr napsal:

   Souhlas

 3. Nemec napsal:

  Pan Soukup vystihl díru na trhu a vytvořil televizi pro vidláky aby neměli svoji televizi jen inteligenti z pražské kavárny.

 4. Zdena Olivová napsal:

  Pan Soukup by měl předčítat různé návody. Například, jak zapnout novou pračku a nastavit program na silně zašpiněné prádlo. Méně chápavé by mohl zasvětit do tajů, jak se orientovat v jízdním řádu. Společně s dětmi by mohl luštit jednoduché křížovky. Program asi 30 minut denně, aby neunavil diváky. Tímhle by se podařilo na pár minut ucpat díra, která je na trhu. Pokud by se přesto nedařilo udržet diváky, tak zbývá poslední program televize Barrandov Vypněte si Soukupa

  • Weber napsal:

   Vida! Konečně inteligentní komentář! Rozhodně užitečnější, než drtivé potírání (verbálně) nepravostí současného režimu, jeho protagonistů a různých prý gaunerů ( dle vnitřního uspořádání jednotlivých diskutérů vysoce aktuální záležitosti). Kdo si z těch kňučících umí vygenerovat, že taky může být duševní gauner ( nespravedlivý, hloupý, nevzdělaný, neobjektivní z podstaty věci). Já vím, je to těžké – je to stejně náročné, jako chtít po vyšinutém jedinci aby si to uvědomil (že má o kolečko méně, nebo více) a něco pozitivního se s tím snažil udělat. Zdá se, že nic nebrání k rozvíjení všeobecné negace, neboť vše asi začíná svobodou slova nejen na sociálních sítích.

 5. petrph napsal:

  Dva postřehy,
  Za prvé, , raději jsem si počkal, až bude odvysíláno celé první zpravodajství pana řiditele, a spíše než na blog to upomíná spíše na politickou parodii paní Bubílkové. Další už opravdu nemusím, sledovat je to dnes ztráta času.
  Leč bohužel, ani nepředpokládám že by „..Odveta by mohla být rychlá a tvrdá. “ Ono to totiž ani tak nejde o to, zda nějak funguje „český stát“, leč jak funguje český (z Ústavy nezávislý soudní systém) , který by tu případnou udělenou pokutu měl právně přezkoumávat.
  Protože jestli snad bylo naprosto zřejmé, z dosud zde na HP publikovaného seriálu o české justici, právě tohle náš soudní systém neumí, a asi umět ani nechce..

Přidávání komentářů není povoleno