Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook ANO 2011,

Ondřej Neumann: Honitrapky, Sestry a hybridní Andrej Babiš

IN MEDIAS RES. Pojem hybridní válka začíná i v tuzemsku zdomácňovat. Ve zkratce jde o to, že agresor se tváří, že neútočí a přitom začíná obsazovat cizí území. Prvním – a klíčovým – bojištěm je mysl lidí.


Alexandra Alvarová ve své knize Průmysl lží popisuje vějičky, na které jsou lákány různé skupiny obyvatelstva. Takzvané HONITRAPKY (z Honey trap – Medová past) jsou ženské trollky mířící na sexuálně strádající muže. Stačí sexy fotka stažená z nějakého pornoserveru, trocha pochopení pro mužské stesky a úspěch je prý zaručen.

To cesta do ženských hlav přes polooděného svalovce nevede. Veleúspěšný je naopak troll SESTRA. Vyskytuje se na maminkovských a dalších ženských serverech a mezi debatou o dětském papání či vyměšování sází do myslí maminek tu strach z běsnících imigrantů, tu obdiv ke způsobu, jakým by s podobným šmejdem zatočil takový Vladimir Putin.

Každému z nás je vymyšlen „troll na míru“. O tom žádná.

Nevezmeš koblihu? Stejně neunikneš!

Vzpomněl jsem si na tu knihu při čtení informace, že Mafra se díky nákupu časopisů Bauer Media stala největším vydavatelem tiskových titulů. Každým vydáním osloví 3,6 milionu lidí. Dogoogloval jsem si, že internetové tituly Agrofertu pak měsíčně čte 7,8 milionu reálných uživatelů a „koncernové“ Rádio Impuls naladí bezmála dva miliony posluchačů týdně.


MAPA ČESKÉ JUSTICE od HlídacíPes.org

ZEMAN útočí na nezávislost soudů. Je justice připravená na podobné ataky?


A tuhle mediální sílu má plně k dispozici předseda vlády Andrej Babiš. Milionkrát se může zaklínat tím, že s Mafrou (a Agrofertem) nemá nic společného. Vždy znovu a znovu ho fakta usvědčí z účelového mlžení. Naposledy se jeho šarádou se svěřenskými fondy nenechal oblafnout obecní úřad města Černošice, když mu vyměřil dvousettisícovou pokutu za střet zájmů.

Andrej Babiš dávno pochopil, že v boji o mysl lidí nejde jen o zpravodajské tituly typu iDnes.cz či Lidové noviny, nýbrž i o magazíny Chvilka pro tebe, Ano, šéfe! či Motor.

Jimi může mediální divize jeho Agrofertu skrytě působit na i lidi, kteří si na ulici odmítnou vzít jeho koblihu či se nahlas smějí billboardům jeho hnutí oznamujícím, kdo všechno má mobilní číslo na velkého šéfa.

Miliardářova „žena z lidu“

Jak? Třeba fotkami miliardářovy „ženy z lidu“ nakupující v Tescu polotovary na rodinný oběd, případně recepty od kuchyňské linky hejtmanského kandidáta (Mámo, ta Monika je úplně obyčejná ženská. A jak to mají s Andrejem kvůli té jeho politice těžké…).

Vítejte ve světě hybridní politiky. A mějte na paměti, že Babišova mediální palebná síla míří i na vás!


Text vznikl ve spolupráci HlídacíPes.org s týdeníkem Marketing&Média. Více o médiích a marketingu najdete v aktuálním vydání M&M, které vychází každé pondělí.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

2 komentáře

 1. petrph napsal:

  Obávám se, že tahle jednostranně, alibistickou výmluvou na hybridní válku a agresory se to vysvětlit nedá.
  Pravda je přece taková, že každá instituce se má starat o svůj pozitivní obraz v médií. A proto, kupodivu, má taky každá svého tiskového mluvčího (a rovněž taky obvykle nějaký útvar pro styk s médii a veřejností) – připomínám že u státních institucí placeno z našich daní. Rovněž politické subjekty vydávají nemalé peníze n a svou propagaci (dokonce stát jim na to dává nemálo peněz), atd..
  Založit si svoje vlastní noviny není problém (dokonce je lze distribuovat i zdarma), vytvořit si vlastní publikační web nebo účet na socialní síti, kde budou prezentovat pozitivní informace – brnkačka, Všechny politické subjekty, i státní subjekty mohou dělat, to co Babiš.
  Když připočtu veřejnoprávní média, která by jistě mohla diváky seznamovat s těmi „pozitivními a dobrými politiky i nepolitiky , atd.. Tak vůbec není důvod ke stížnostem..
  Jestli v tom vidím nějakou chybu, tak omyl našich elit, že činnost „těch dobrých (podle nich ) politiků i elit vůbec žádnou propagandu nepotřebují. Prostě, měli jsme tu toho Havla, Komenského a MAsaryka, všichni na světě jsou z toho paf a více už pozitivně netřeba, takže už stačí jenom nadávat na Zemana, a výsledek u voleb se jistě dostáví..30 hlasů pro stranu–ale pro kterou?

  • heřman chromý napsal:

   Děje se tak na sociálních sítích, blocích, you tubech a dalších webových stránkách. Ale „brnkačka“ to není, protože je tu nejen ona drtivá mediální převaha autokrata Babiše, ale také jeho firemně řízené, rozuměj Babišem, politické divize v Poslanecké sněmovně, Senátu, ve vládě, odkud se řine stále stejná monotónní argumentace, označující kritiku, pozitivní informace za nesmysl, kampaň a tak dále a podobně a paralelně se zároveň vytváří umělý svět ojedinělého pracovního nasazení Andreje Babiše , ve skutečnosti chaosu a a nedomyšlených nápadů.

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko