19. února. Demonstrace nespokojených. Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Ondřej Neumann: Čupr versus Jandejsek a jak to souvisí s americkým deep state

Napsal/a Ondřej Neumann 22. února 2024
FacebookTwitterPocketE-mail

IN MEDIAS RES. Kauza Čupr versus Jandejsek mimo jiné ukázala, jakým směrem se bude v následujících měsících ubírat argumentace lidí, kteří nejsou spokojeni se současným zakotvením Česka v Evropské unii či NATO. Takže nebuďte překvapeni, až zase někde narazíte na označení „Aspeňák“. Seznam lidí, kteří třeba jen přednášeli na akci pořádané Aspen Institute, je velmi, velmi dlouhý. A samotný institut přijde mnoha lidem velmi, velmi podezřelý.

„Rabitt za ten dnešek vylistujeme, že ano :-),“ napsal v pondělí krátce po osmé ranní svým spolupracovníkům Tomáš Čupr, majitel online prodejce potravin Rohlík. A jelikož šlo o větu oznamovací a nikoliv tázací, rychle se tak i stalo.

Což Rohlík světu sdělil v tiskové zprávě. Se záznamem přípravy a realizace bleskového „vylistování“ produktů firmy Rabbit Trhový Štěpánov, kterou vlastní organizátor pondělních protestů zemědělců v pražských ulicích Zdeněk Jandejsek, se Čupr pochlubil i na síti X:

Rohlík/ Čupr své rozhodnutí zdůvodnil tím, že podle jeho názoru blokáda v pražských ulicích „omezuje osobní svobody ostatních obyvatel a brání veřejnosti v běžném životě“.

Dodám k tomu, že kromě „osobních svobod obyvatel“ Jandejsek a spol. omezili též kurýry Rohlíku rozvážející ono pondělí objednané zásilky. Takže zřejmě impulzivní Čuprův krok má kromě mravního rozměru i dimenzi ryze praktickou.

Zatím otevřena zůstává otázka, zda se Jandejskův Rabbit bude kroku Rohlíku aktivně bránit. „Nejsme s tím spokojeni. Ale teprve se rozhodneme, zda se budeme bránit právní cestou,“ odpověděl ve čtvrtek na dotaz HlídacíPes.org Zdeněk Jandejsek. Takto vypadala nabídka produktů Rabbit na webu Rohlík ve středu kolem druhé hodiny odpolední:

Foto: HlídacíPes.org

Ve čtvrtek dopoledne se mi už žádné produkty Rabbitu v nabídce Rohlíku objevit nepodařilo. Čupr tedy své pondělní rozhodnutí dotáhl do konce.

Bojkotujte „Aspeňáka“ Čupra

Hned v pondělí se naopak vyrojily výzvy k bojkotu Rohlíku. Na sociálních sítích a na webech, které bývají označovány jako dezinformační. Změnu svých nákupních zvyklostí veřejně ale oznámil kupříkladu i komentátor MF Dnes Miroslav Korecký:

Nic proti tomu. Každá akce budí reakci, což bezpochyby věděli i v Rohlíku. Připíšou si body u klientely, která s protesty organizované Jandejskem, na kterých se přiživila i mimoparlamentní opozice, nesouhlasí a přijdou o ty, kteří to mají naopak.

Na „informování“ na kvazimediálních webech je zaznamenáníhodné především označování Tomáše Čupra přízviskem „Aspeňák“.

Zájem tuzemských stoupenců teorií mezinárodních spiknutí o Aspen Institute Central Europe nakoplo jmenování jeho dosavadního šéfa Milana Vašiny novým kancléřem prezidenta Petra Pavla k letošnímu 15. únoru.

„Aspeňáci“ na Pražském hradě

Takto popisuje Aspen Institute web Pravdivě.eu v materiálu nazvaném „Cesta do české vysoké politiky vede přes Aspen Institute. Kdo je členem a přítelem?“:

„Výtah k moci v České republice spolehlivě zajistí Aspen Institute. Že jste o této organizaci ještě nic moc neslyšeli? Pojďme na to.

Když se bavíme o globalistických strukturách, které  ovládají politiky jako své loutky, jako první přijde na mysl obvykle Světové ekonomické fórum (WEF) a  Bilderberg. Pro nás v České republice je ale možná zajímavější jiný projekt s názvem  Aspen Institute  (AI).
Provázání s WEF není náhodné, Aspen je víc zapojený regionálně, a ve svých řadách má mnoho politiků a známých tváří. Zřejmě jenom náhodou se právě tito lidé potom dostávají do významných funkcí a pozic. Včetně našeho současného prezidenta a současného i bývalého premiéra.

Většina lidí vůbec netuší, že zde podobná organizace, přímo napojená na US Deep state, existuje.  Právě přes tuto politickou neziskovku jsou ovšem plně ovládány naše loutky ve vládě, médiích i Europarlamentu. Nejedná se samozřejmě o jedinou podobnou instituci, nicméně velmi významné napojení na nejvyšší vládní činitele je více než alarmující.  Absolventi se neškolí, aby hájili české národní zájmy.

Takřka jisté je, že právě tato politická organizace „odchovává“ budoucí vrcholné politiky, ať už na úrovni národní nebo unijní. Najdeme zde vysoce postavené představitele vládních i opozičních stran (s výjimkou SPD). Opět se potvrzuje, že se v případě uvedených stran jedná o jakousi novodobou Národní frontu.

A nejen tato organizace, jejíž struktura dosahuje až do USA k Madeleine Albrightové, alias balkánské řeznici, má obrovský vliv na naši politiku. Tu ovlivňují i různé  politické neziskovky, přímo působící v Radě vlády.“

Co je  Aspen Institute a jaké úkoly plní?, klade si dále otázku Pravdivě.eu:

Aspen Institute je „think-tank“ úzce  propojený s americkou vládní administrativou a establishmentem  (bez ohledu na to, zda pochází z lůna Demokratické či Republikánské strany), označovanými jako americký „Deep State“, o organizaci, která zcela  naplňuje definici „zahraničního agenta“  ve smyslu například maďarské, izraelské, americké, ale i ruské legislativní úpravy činnosti nestátních politických neziskových organizací.

V České republice má vlivná globalistická organizace Aspen Institute hájící zájmy globalistických elit USA spolupracovníky i mezi známými politiky.

Aspen Institute si u nás během posledních desetiletí stačil vybudovat početně zastoupenou klientelu. Příští „politickou třídu“, s jejíž pomocí chce ovládat obyvatelstvo této země.

Oficiálně je Aspen Institute mezinárodní nezisková organizace, jež hájí zájmy globalistických elit USA. Otevření středoevropské pobočky v Praze (Aspen Institute Central Europe) bylo výsledkem aktivity české rodačky, bývalé ministryně zahraničí USA, Madeleine Albrightové, která byla čestnou funkcionářkou vedení této organizace.

Hlavním iniciátorem a financiérem pražské pobočky se stal známý „tunelář“ z OKD  Zdeněk Bakala, žijící dnes ve Švýcarsku. V čele této pražské pobočky stál od r. 2016 J. Schneider, bývalý velvyslanec v Izraeli a pozdější první náměstek ministra zahraničí M. Stropnického (= dnešní velvyslanec v Izraeli). Ejhle, jaká náhoda!

Aspen Institute pořádá školení pro „mladé kádry“, s nimiž globalisté počítají pro uplatnění své nadvlády nad světem při uskutečňování „nových pořádků“. Mezi těmito frekventanty je zhruba 500 českých občanů (= „nová elita“), z nichž mnozí zastávají významné funkce. Patří k nim členové exekutivy, předsedové politických stran, představitelé justice a bankovních institucí, jakož i osoby z oblasti kultury a médií.

Dlouhý, předlouhý seznam „Aspeňáků“

A jak to souvisí s Tomášem Čuprem? Ve zmiňovaném materiálu je uveden na seznamu lidí, kteří s Aspen Institute tím či oním způsobem přišli do kontaktu. Ano, tak málo stačí k tvorbě materiálů s následujícími titulky:

  • Vzpoura proti Rohlik.cz – vzpoura proti Aspen mafii! „Od Aspenu nic!“ „A co ti Ukrajinci načerno?“ Je zle – vyšlo na Cz24.news
  • Pan Tomáš Aspen Rohlík Čupr je zmaten – vyšlo na Pravyprostor.net či Novarepublika.cz

Kauza Čupr versus Jandejsek tedy mimo jiné ukázala, jakým směrem se bude v následujících měsících ubírat argumentace lidí, kteří nejsou spokojeni se současným zakotvením České republiky v Evropské unii či NATO.

Takže nebuďte překvapeni, až zase někde narazíte na označení „Aspeňák“. Seznam lidí, kteří třeba jen přednášeli na akci pořádané tímto institutem je velmi, velmi dlouhý. A samotný Aspen Institute přijde mnoha lidem velmi, velmi podezřelý.

Například spolustraníkům Tomia Okamury. Viz následující prohlášení na webu ústecké stranické buňky SPD krátce po oznámení Vašinova příchodu na Hrad:

„Prezident Pavel se nerozpakuje veřejně ukázat, kdo jsou jeho loutkovodiči. Vedoucím prezidentské kanceláře se stává šéf vlivné globalistické organizace Aspen Institute pro střední Evropu Milan Vašina. Aspen Institute je ,think-tank‘ úzce propojený s americkou vládní administrativou a establishmentem označovanými jako americký Deep State.“

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)