Ondřej Neumann: Aféry Babiše posilují. A bude hůře!

Napsal/a Ondřej Neumann 10. prosince 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

IN MEDIAS RES. Už už to vypadalo, že od Andreje Babiše staršího po skandálu s údajným únosem syna na Krym pes kůrku nevezme. Pak ale dorazily průzkumy veřejného mínění. A ejhle, v očích voličstva Babišovo hnutí posílilo. A nejspíše bude ještě hůře.

Tuto středu se bude o střetu zájmů českého premiéra diskutovat v Evropském parlamentu. Na popud zelených a lidovců byl na jednání zařazen bod „Střet zájmů a ochrana evropského rozpočtu: případ České republiky“.

Na první pohled vypadá vše jasně. Ostuda nad ostudu. Několikátá v krátkém časovém sledu. Zdání ale klame. Takhle to totiž vidí lidé, kteří Andreje Babiše nemusí, případně dokáží kriticky nahlédnout jeho činy.

Jak to vidí „jiné Česko“

Existuje však i „druhé Česko“. Kauza Babiš junior budiž varováním. „Operetní“ zpracování kauzy v Seznam TV skvěle nakoplo sledovanost.

V konečném důsledku však pomohlo Babišovi a jeho PR týmu vytvořit pro voliče tuzemského oligarchy legendu o zlých a nemravných novinářích, kteří neváhají ve své nenávisti k titánovi české politiky zneužít duševní choroby jeho syna.

 

 

Ve volebním modelu STEM vytvořeném po vypuknutí široce medializované kauzy Babišovo ANO získalo více než třetinu všech hlasů – přesně 35,7 procenta.

Růst podpory hnutí zaznamenal také průzkum agentury Kantar CZ pro Českou televizi. Jejich analytici přitom hlásili, že Babiš začal luxovat kromě sociálně demokratických i komunistické a Okamurovy voliče.

Kontraproduktivní europalba

A do toho teď – po novinářích – budou do „jejich Babiše“ v Bruselu bušit navíc ještě zelení „extremisté“ a lidovečtí „pánbíčkáři“.

Ano, ti, co nám zakazují Vánoce i s Ježíškem a zvou sem po zuby ozbrojené muslimy. A přitom berou statisíce každý měsíc! Ideální to potrava pro mediální a PR divize Agrofertu.


Text vznikl ve spolupráci HlídacíPes.org s týdeníkem Marketing&Média. Více o médiích a marketingu najdete v aktuálním vydání M&M, které vychází každé pondělí.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)