Olomoucký psí týden: Jak dopadnou tahanice o Andrův stadion, přerovská radnice a nevyhovující etický kodex katedry aplikované ekonomie

Napsal/a Ladislav Matoušek 16. září 2017

Psí přehled týdne toho nejdůležitějšího z uplynulého týdne si pro vás připravila regionální redakce HlídacíPes.org/Olomouc.

  • V článku redakce HlídacíPes.org/Olomouc se dozvíte, že se chystá vznik akciové společnosti, která má za úkol řešit odpad v kraji. Spolek Odpady Olomouckého kraje vznikl v roce 2015, aby se mohly obce v Olomouckém kraji připravit na plánovaný zákaz skládkování v roce 2024. Nyní podle veřejně dostupných smluv plánuje vznik akciové společnosti. Mělo by mu to pomoci v další činnosti.
  • Zastupitelstvo města Olomouc na svém 16. letošním zasedání schválili podle očekávání podpis partnerské smlouvy s čínským městem Kunming. V našem textu se dozvíte, že proti partnerské smlouvě byli jen čtyři zastupitelé, a jaké byly jejich důvody. Město Olomouc má celkem devět partnerských měst v Evropě jedno v USA a nově čínský Kunming. Jaké výhody Olomouci smlouva přinese se mlžete dozvědět v samotném článku.
  • Studentka chtěla vytvořit etický kodex pro katedru. Vedení katedry však o kodex nemá zájem, dokonce jeho vytvoření bránilo. Katedra aplikované ekonomie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci mohla mít vlastní etický kodex. Chtěla jej v rámci své diplomové práce vytvořit studentka Michaela Pavlová. Práce i tak vznikla, avšak s neobvyklou pozorností katedry. Jak moc katedru etika nezajímá, se můžete dočíst zde.
  • Olomouc je o smlouvu blíže k převzetí Androva stadionu. Najala si firmu na přípravu akvizice. O převzetí stadionu fotbalové Sigmy Olomouc do rukou města se hovoří již řadu měsíců. V červenci 2016 vedení města Olomouce rozhodlo o vypsání tendru na firmu, která vypracuje pro město analýzu a návrh, jak by se mělo při akvizici postupovat. Smlouvu letos v srpnu podepsalo s firmou Grand Thorton Advisory s.r.o. Podrobněji vše na našem serveru HlídacíPes.org/Olomouc
  • Zpravodajský server iDnes.cz vypracoval analýzu, která mapuje již zmíněné problémy s akvizicí Androva stadionu v Olomouci. Plán olomoucké radnice koupit od fotbalového klubu Sigma jeho Andrův stadion dostává jasnější kontury. Historickou transakci však provází také řada otázek i kontroverzních okolností. Jaká jsou pro a proti, kdo by na transakci vydělal a kdo tratil?
  • iDnes.cz dále poukazuje na problémy přerovské radnice. Koalice na radnici se pomalu rozpadá a po odchodu hnutí Za prosperitu Přerova vzniká menšinová vláda. Ve vedení města zůstali členové hnutí ANO a Společně pro Přerov, kteří tak hledají potřebného partnera, nebo podporu. Koalici dále opouštějí i nezávislí. podrobnosti najdete v článku.
  • Hanácký Večerník ve svém článku upozorňuje na marketingového experta Ondřeje Poláka. Tvůrce kampaně Hejtuj hejtmana lídra hnutí ANO 2011 Ladislava Oklešťka Ondřej Polák se podílí i na marketingu hnutí Starostové a nezávislí. Toto potvrdil lídr STANu v kraji Radim Sršeň. Polák navíc zpracovává marketingové služby pro Olomoucký kraj. Podle části opozice je zjevné, že za veřejné peníze pracuje na předvolební kampani hejtmana Oklešťka.
  • Olomoucké zastupitelstvo odhlasovalo koupi zimního stadionu. Podle některých krok vpřed, podle jiných obří tunel.

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies