Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Olomoucký psí týden: Dvojka SPD a střet zájmů, jesenický HARD a zákaz skládkování

Psí přehled těch nejdůležitějších témat Olomouckého kraje, o kterých jste se mohli dočíst v uplynulém týdnu v regionálních médiích.

  • Dvojka SPD a střet zájmů. Podnět k prošetření poslance a místopředsedy SPD Radima Fialy kvůli jeho možnému porušení zákona o střetu zájmů si už měsíc předávají úřady. Mezitím zmizel důvod, kvůli kterému byl podnět podán – přestal oficiálně vycházet Týdeník Prostějovska. Na něj mohl mít Fiala skrz síť firem vliv, i když mu to zmiňovaný zákon zakazuje. Informoval o tom HlídacíPes.org.
  • Moravské divalo stále nemá nového ředitele. Rada města Olomouce měla v úterý odpoledne vybrat ze tří doporučených kandidátů, nakonec ale nikoho nezvolila. Napsal to Olomoucký deník.
  • O dění v jesenickém Hardu se začala zajímat policie a státní zastupitelství. Policie má podle informací HlídacíPes.org podezření na spáchání trestného činu poškození věřitele. Společnost Moravia Industry, která loni koupila závod Hard v Jeseníku, je od 1. března v insolvenci a celková výše pohledávek přesáhla již 8 milionů korun.
  • Olomoucká ODS jde do voleb bez nestraníků: „Zkoušíme jít jinou cestou. Kandidátka pro letošní podzimní volby je postavená pouze z členů ODS,“ říká pro MF DNES náměstek olomouckého primátora a volební lídr ODS Martin Major. Reaguje tak na skutečnost, že v minulých volbách měla ODS na kandidátce dvanáct nestraníků, kteří straně pomohli k tehdy nadprůměrným jedenácti procentům.
  • Olomoucký kraj se chystá na zákaz skládkování. Kritici vidí milionový byznys s odpadem zaručený na roky dopředu. Za šest let začne v Česku platit zákaz skládkování jako reakce na novou legislativu EU. V Olomouckém kraji má pak zpracování komunálního směsného odpadu pomáhat řešit nová akciová společnost. Návrh na její založení byl už ale dvakrát stažen z jednání krajského zastupitelstva. Podle opozice plán znevýhodňuje malé obce a stanovuje podmínky svozu odpadu na nesmyslně dlouhou dobu dopředu. Tématu se věnuje HlídacíPes.org.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno