Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
, zdroj

Kdo obstarává propagaci Olomouckého kraje? Hejtmanův pomocník a společnost spojená s tenisovými kurty Agrofertu

Olomoucký kraj si za propagaci platí marketingovou společnost a PR poradce. První z nich je úzce spojen s Tenisovým klubem Agrofert Prostějov, druhý je bývalý spolupracovník hnutí ANO.

Redakce HlídacíPes.org při pátrání po původu kampaně Hejtuj hejtmana narazila na jméno Ondřeje Poláka. Jak se ukázalo, jde nejen o autora „hejtovačky“, ale také externího PR poradce Olomouckého kraje. Kdo další se podílí na lepším obraze krajské samosprávy?

Podle slov tiskové mluvčí kraje jeho propagaci obstarává především odbor tajemníka hejtmana prostřednictvím oddělení mediální komunikace a marketingu a oddělení cestovního ruchu a vnějších vztahů. Dále jde například o odbor strategického rozvoje.

Kromě krajských odborů se na spolupráci podílí také marketingová společnost TK PLUS se sídlem v Prostějově a již zmíněný PR poradce Ondřej Polák.

Jednatelem je vlivný byznysmen

„Externí spolupráce nad rámec spolupráce zajištěné zaměstnanci kraje je zajišťována prostřednictvím firmy TK Plus s.r.o Prostějov na základě uzavřené smlouvy o poskytování služeb v oblasti propagace a marketingu pro Olomoucký kraj,“ uvedla tisková mluvčí Olomouckého kraje.

Podle registru smluv si během letošního roku Olomoucký kraj zaplatil TK Plus například pro zajištění akce Sportovec Olomouckého kraje 2016 nebo předávání Cen Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2016.

TK Plus je marketingová společnost sídlící v Prostějově, která se věnuje pořádání sportovních a kulturních akcí. Vystupuje rovněž jako partner Tenisového klubu Agrofert Prostějov a Volejbalového klubu Agel Prostějov. Pod hlavičkou TK Plus se každoročně konají dvě významné sportovní události, a to mezinárodní tenisový turnaj UniCredit Czech Open v Prostějově nebo atletický mítink Zlatá tretra v Ostravě.

Jedním z jednatelů TK Plus je jeho zakladatel Miroslav Černošek, o kterém před dvěma lety informoval server Neovlivní.cz jako o třetí nejvlivnější postavě v oblasti sportu.  Mimo jiné jde o bývalého předsedu TK Agrofert Prostějov, který nyní zastává funkci předsedy správní rady spolku Tenisový klub Prostějov.

Olomoucký kraj si během letošního roku podle registru smluv u společnosti zaplatil služby za necelých 700 tisíc korun.

Poradce zdělil po exhejtmanovi

Kraj dále využívá externí spolupráci s PR poradcem Ondřejem Polákem. Smlouvu s ním podepsal bývalý hejtman Oto Košta v prosinci loňského roku. Předmětem smlouvy účinné od letošního 1. ledna je poradenská činnost v oblasti vnějších vztahů, public image, PR a copywriting. Odměna za vykonanou činnost byla stanovena na 25 000,- Kč měsíčně včetně DPH.

Polák spolupracuje s krajem nadále i přes výměnu hejtmana. „Já jsem ho zdělil, přišel jsem na kraj a on tam smlouvu měl. Nerušil jsem ji a pokračuji s ním, protože je dobrý v tom, co dělá,“ popsal současný hejtman Okleštěk.

Opozice však tento přístup kritizuje. „Smlouva s Ondřejem Polákem v rámci Olomouckého kraje pouze potvrzuje to, že se současný hejtman Okleštěk rozhodl konsolidovat svou moc a obklopit prověřenými lidmi, aniž by postupoval transparentně,“ říká za Stranu zelených Ondřej Plachý.

Výdaje na propagaci kraje

Propagace kraje probíhá rovněž skrze média. Podle informací tiskové mluvčí tvoří hlavní výdaje výroba a distribuce měsíčníku Olomoucký kraj (3,121 milionu korun ročně) a televizní vysílání prostřednictvím TV Morava (4,336 milionu korun ročně).

Výdaje spojené s plněním dle uzavřené smlouvy na poskytování služeb v oblasti propagace a marketingu vyjdou kraj ročně na 5,445 milionu korun ročně.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře