Pavel Černocký s pistolí a tričku Agent Kremlu. Zdroj: Facebook Pavel Černocký

„Muže s pistolí“ poslal do Rady ČT spolek blízký SPD

Napsal/a Vojtěch Berger 21. března 2021
FacebookTwitterPocketE-mail

Že jsou nominace do Rady České televize (i Českého rozhlasu) veskrze politické, není novinka. Formálně sice posílají kandidáty do Rady nepolitické spolky, reálně je však parlamentem protlačují stranické koalice. Platí to i pro Pavla Černockého, muže, který se mimo jiné na Facebooku nechal zvěčnit s pistolí a v tričku „Agent Kremlu“, a který prošel mezi 12 finalistů, ze kterých budou poslanci vybírat čtyři nové členy Rady ČT. Jak se ukazuje, poslal ho tam spolek blízký hnutí SPD.

Černocký, který se netají názory typu „Šámalovu redakci (zpravodajství ČT, pozn. red.) je nutné rozprášit“, je nominantem spolku Šance na návrat, který se kromě jiného věnuje začleňování propuštěných vězňů zpět do společnosti a ve svých stanovách se prezentuje jako nepolitická a nezisková organizace. Jak ale ukazuje zápis z členské schůze z roku 2016 dostupný v Obchodním rejstříku, spolek se už tehdy soustředil na „podrobná jednání se zástupci poslaneckého klubu SPD“ a přípravu „podpisu Memoranda o spolupráci s tímto parlamentním subjektem“.

Zdroj: Obchodní rejstřík. Foto: HlídacíPes.org

Loni nominoval stejný spolek do Rady ČT asistenta poslance Jiřího Kobzy za SPD Tomáše Doležala. Kobza se také účastnil akcí spolku a spoluprací s Šancí na návrat se na Facebooku pochlubil i předseda SPD Tomio Okamura. Letos bude želízkem hnutí i „nepolitický“ kandidát Černocký.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)