,

Ministr Petříček se sešel s čínskou disidentkou

Napsal/a Robert Břešťan 19. listopadu 2019

Poměrně nenápadně, přesto docela veřejně, se sešel český ministr zahraničí Tomáš Petříček s význačnou čínskou disidentkou Liou Sia, vdovou po nositeli Nobelovy ceny míru Liou Siao-po. Stalo se to příznačně 17. listopadu v Národním divadle v Praze, krátce před udílením Cen Paměti národa.

Během osobního rozhovoru vyjádřil Petříček zájem o další informace ohledně bratra disidentky Liou Chueje, který je stále pod dohledem čínského komunistického režimu. Sama básnířka a fotografka Liou Sia poté, co její muž obdržel Nobelovu cenu míru v roce 2010, strávila několik let pod přísným dohledem tajné policie. Nemohla navštěvovat lékaře, stýkat se s přáteli ani telefonovat. Na svobodu byla propuštěna na nátlak mezinárodního společenství až po smrti manžela.

To jen pro připomínku (vedle aktuálního dění v Hongkongu) toho, kam se český prezident Zeman jezdí učit, jak „stabilizovat společnost“.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz