Jan Blatný, ministr zdravotnictví, dostal na klinice infekčních chorob FN Brno druhou dávku vakcíny proti nemoci covid-19.

Ministr Blatný jako Jan Sladký – Kozina

Napsal/a Robert Břešťan 4. února 2021
FacebookTwitterPocketE-mail

Jak známo, Jan Sladký – Kozina bojoval za práva Chodů proti Lomikarovi. Nyní do Chebu přijede bojovat (za co vlastně?) Jan Blatný – Ministr. Chce se na vlastní oči přesvědčit, že lékaři, sestry a příbuzní nemocných nekecají, když tvrdí, že místní nemocnice je naprosto přetížena a potřebuje pomoc. Třeba převozem pacientů do Saska a Bavorska, které výpomoc nabídly, ale české ministerstvo hrdě trvá na tom, že vše zvládneme. Chebsko je okresem s nejvyšším počtem nových případů koronaviru za poslední týden, pacienti jsou někdy převáženi vrtulníkem přes půl republiky. Buďme ale aspoň rádi, že pan ministr po vzoru premiéra Babiše nehledá Cheb někde v Královéhradeckém kraji.

Českénoviny.cz: Ministr Blatný navštíví přetíženou nemocnici v ChebuBlatný má podle programu zjistit aktuální situaci v nemocnici a zabývat se možnostmi efektivní koordinace pomoci při vyčerpání kapacit. Hejtman Petr Kulhánek (za STAN) se chce ale vrátit i k žádosti Karlovarského kraje, aby vláda využila nabídky pomoci nemocnic v sousedním Sasku a Bavorsku. I tam sice pacientů přibývá, ale stále platí nabídka převzetí části pacientů do péče v Německu. Vláda to ale zatím odmítá. Nemocní jsou tak převáženi i vrtulníky nejen do nemocnic v sousedních krajích ale i přes půl republiky.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)