Macronův nový krejčí, dinosauři se vracejí a má Babiš práci pro Nigerijce?

Napsal/a Redakce Houpaciosel.cz 6. listopadu 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Na koho míří stříbrný lukostřelec? A je lepší v předvolební kampani stavebnice Merkur nebo Lego? Politicky nekorektní shrnutí uplynulého týdne z dorostenecké novinářské dílny HoupacíOsel.cz. 

Pondělí: Kataláncům zdrhla vláda. Premiér Puigdemont spolu s pěti dalšími sesazenými ministry zmizel do Belgie, kde se pokouší sehnat azyl. Nějak se jim to osamostatnění nepovedlo. – V Rusku někdo postřelil údajného atentátníka na Putina z roku 2012. Nebude asi moc velkým překvapením, až se ukáže, kdo za tím stojí. In Soviet Russia president assassinates you! – Českem se prohnala vichřice Hewart. Foukej, foukej, větříčku, shoď mi jednu hruštičku. Hruštičku, ne hrušeň! – Po Kajínkovi odchází z vězení další slavný vrah. Soud propustil na podmínku Bohumíra Ďurička, který má na svědomí Kočku mladšího. Začíná se nám z toho stávat trend. – Paroubek se po šesti letech vrací do ČSSD. Očividně pořád té politiky nemá dost. (JL)

Úterý: Miloš Zeman oficiálně pověřil Andrejka sestavením vlády. Na rozdíl od předchozích vlád ale po Babišovi prezident nevyžaduje většinovou podporu Sněmovny. Některé standardy jsou totiž pro k * ndy a pražskou kavárnu, víme? – Miroslav Kalousek vyzývá opoziční strany k zastavení Babiše tím, že budou blokovat práci Sněmovny. Protože… demokracie? – Piráti prohráli spor se společností Lego kvůli nedovolenému použití figurek v předvolebním klipu. To by se s Merkurem nestalo! – Z průzkumů personálních agentur vychází, že mileniálové očekávají, že za pár let po nástupu budou mít v práci pozici šéfa. Někteří by zase chtěli, aby za pár let měli práci. (MK)

Středa: ANO souhlasí s návrhem Okamurovy SPD na odvolatelnost politiků. Pokud se tento bod programu začne uplatňovat v nejvyšší politice, je dost možné, že Andrej i Tomio budou litovat. – Dvě ženy se na pět měsíců ztratily v Pacifiku. Podle příběhu, který líčily, čelily bouřím a útokům žraloků. Podle meteorologů silná bouře nebyla a podle biologů žraloci tygří velké lodě nenapadají. Tečkou za celým příběhem bylo zjištění, že ženy mohly použít nouzové majáky, které by během několika minut udaly polohu jejich lodi. Well done, holky! – Britský ministr obrany rezignoval, byl obviněn ze sexuálního obtěžování. Před patnácti lety při večeři sahal novinářce na koleno. – Žáci po sobě o přestávce kreslili propiskami. Kantorka urgovala, ať toho nechají, ale jeden student i přes opakované napomínání neuposlechl, a tak mu na čelo napsala „blbec“. Učitelka přišla o místo a musí zaplatit pokutu. Blbý a blbější, fakt. (AH)

Čtvrtek: Písničkář Jaromír Nohavica převzal cenu Stříbrný lukostřelec, která je již druhým rokem udělována za rozvoj česko-ruských vztahů. Akci zaštítilo stejně jako loni ruské velvyslanectví a prezident Miloš Zeman. Absurdní situace jak se zdá nevadí ani Nohavicovi, a bohužel ani lidem, které by to ještě před dvaceti lety hnalo s klíčema do ulic. – Na katalánského premiéra Carlese Puigdemonta byl španělskou vládou vydán zatykač poté, co se odmítl spolu se čtyřmi bývalými ministry vrátit z Bruselu. Stoupenci protiústavního referenda vyšli do ulic obhajovat pod rouškou patriotismu spor, který byl od začátku ekonomický. – Babišovo tango pokračuje. Hudba zní dál, přesto se zdá, že s ďáblem nikdo nechce tančit. Tři adepti na ministry nabízené místo odmítli: rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, český hudební skladatel Ivo Medek a šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček. No jo, „nechoď, Vašku, s pány na led“. (DL)

PátekPodle amerických vědců zapříčiní klimatické změny novou migrační vlnu. 802 příspěvků v diskuzi na iDNES.cz. 802 důvodů, proč se zabít. – Herci zlínského divadla by mohli uvést na jeviště novou hru. Mohla by se týkat komedie okolo nově zvoleného poslance Hlavatého. Se nezblázníme, no. Pár melounů za nové volby sem, pár melounů tam. – Zatímco Hilšer žádá o podporu poslance a senátory, Drahoš odevzdává 142 tisíc podpisů a Zeman je víc a víc mimo. Ale to je přece jedno, hlavně že je Milošek náš a rozumí nám. – ČSSD plánuje na únor sjezd strany. Zimola? Chovanec? Kdo to bude, kdo to bude? Už se těšíme. – Řidič auta si myslel, že silnice má jiný odstín barvy. Bylo to však stádo devadesáti divokých prasat. Statečně sejmul pouze osm. – Twitterový účet Donalda Trumpa byl na několik minut deaktivován. Škoda že nelze deaktivovat reálné postavy. To by mohla být zábava. (VŽ)

Víkend: Politický dinosaurus Mirek Topolánek oznámil kandidaturu na prezidenta. Tady už schází jen Bobošíková. – Andrej Babiš prohlásil, že nigerijští studenti na lékařské fakultě v Praze by si stipendia měli sami odpracovat. Že by mu kromě Uhlové z těch Vodňanských drůbežáren odešli další lidi? – Sdružení českých taxikářů plánuje na 15. listopadu další protesty proti službám typu Uber. Už někdo poslal Hollywoodu námět na další Rychle a zběsile? – Krajské volby na Slovensku skončily porážkou Kotlebovy LSNS, Banskobystrický kraj převezme podnikatel Ján Lunter. Hm, výhra slovenského podnikatele, to se přece nemůže zvrtnout. – NATO plánuje vyslat do Afghánistánu další jednotky. Protože tento postup se již v praxi osvědčil. – Protikorupční zátahy v Saúdské Arábii postihly mimo jiné i několik ministrů a osob z královské rodiny. Pche, nováčci, u nás by se mohli leccos přiučit. – Francouzský prezident Emmanuel Macron se rozhodl změnit krejčího a bude odteď nosit pouze obleky vyrobené ve Francii, což se ovšem prodraží. Jako by to někomu v jeho pozici ublížilo. (MK)


Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)