Kroužkujte Babiše, Okamuru, Ondráčka, vyzývá příznivce Liga Libe

Spolek Liga Libe, který se dlouhodobě zasazoval o zakotvení ústavního práva na obranu se zbraní v ruce (schváleno Senátem v létě 2021), na svém Facebooku doporučuje příznivcům, koho mají volit. Vesměs přitom vychází právě z postoje konkrétních politiků k tématu zbraní, respektive z toho, jak byli v minulosti vstřícní právě k požadavkům zbraňového spolku. V Ústeckém kraji tak Liga Libe doporučuje kroužkovat premiéra Andreje Babiše, v Moravskoslezském Tomia Okamuru z SPD, v Praze Marka Bendu či Janu Černochovou (SPOLU) či Jiřího Hynka za Přísahu a v Královéhradeckém kraji zase komunistu Zdeňka Ondráčka s tím, že se zasloužili „o naši společnou věc“.

„Proto pro ty ze střelců, myslivců a majitelů legálních soukromých zbraní, kteří se na Ústecku chystají volit hnutí ANO, by měl být kroužek a podpora věnovaná tomuto politikovi jen opodstatněným navracením vděku, který si tento, za ono výše popsané, co pro nás dotyčný vykonal, bezesporu zaslouží…,“ zní například doporučení volit a kroužkovat Andreje Babiše.

Liga Libe sdružuje v Česku desetitisíce příznivců a její předseda Pavel Černý letos kandidoval do Rady České televize. Postoupil mezi 12 finalistů.

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org