Koronavirus, bdělí občané a sprostí podezřelí

Případů nakažení koronavirem přibývá. V Česku, Itálii, po celém světě. Roste i nervozita a obavy. Už jsme na HlídacíPes.org popisovali, že média zhusta situaci zbytečně vyhrocují a přispívají k šíření paniky. Tedy zbytečně – virus nevirus, jde o kliky a s nimi spojené reklamní penízky. Dnes se pokušení zvýšit si čtenost zjevně neubránil editor on-line zpravodajství Novinky.cz. Do titulku vrazil slovo PODEZŘELÝ (viz printscreen).

Zní akčně a lidé ho důvěrně znají z oblíbených krimistorek. Co na tom, že podle Nejvyššího státního zastupitelství je „podezřelý“ ten, „kdo byl zadržen v souladu s ustanovením trestního řádu a dosud proti němu nebylo zahájeno trestní stíhání“. Nešťastník, o kterém je v on-line řeč přitom nic nespáchal a rozhodně nebyl zadržen policií. Jen měl horečku a přijížděl z Itálie.

A na lidi cestující z Itálie teď musí být přísnost. To je jasné! Takže kvůli „podezřelým Italům“ proběhla „razie“ ve vlaku po příjezdu na pražské Hlavní nádraží, šponoval web bulvárního deníku Aha!. Ještě pár dní a sprostí „podezřelí“ nebudou jen Italové, ale my všichni. A bude přibývat i „bdělých občanů“, kteří nahlásí všechny kašlající, smrkající, potící se a vůbec „podezřele“ se chovající individua…

Aha!

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org