Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
, Nemocnice Litoměřice

Konec spekulací. O litoměřickou nemocnici má zájem investiční skupina Penta

EXKLUZIVNĚ. Pokud bude město Litoměřice hledat partnera pro vstup do tamní nemocnice, zájem bude mít investiční skupina Penta. Na dotaz redakce HlídacíPes.org to uvedl mluvčí skupiny Ivo Mravinac. A město hledat bude: právě dokončuje převod nemocnice z příspěvkové společnosti na akciovku. A počítá i s tím, že formou pronájmu do své „bohaté nevěsty“ investory vpustí.

O zájmu ze strany investiční skupiny kolem miliardáře Marka Dospivy se v Litoměřicích spekuluje od jara, kdy město nastartovalo transformaci na akciovou společnost. Pod hlavičkou Nemocnice Litoměřice a. s. má klíčové zdravotnické zařízení na Litoměřicku fungovat od října.

A pak přijde čas na výběr strategického partnera, který by si měl nemocnici pronajmout.

„Pokud bude město hledat partnera pro pronájem či přímo koupi, máme zájem,“ uvedl ve čtvrtek na dotaz HlídacíPes.org mluvčí Penty Ivo Mravinac.

O prodeji nemůže být řeč

Litoměřičtí zastupitelé na svém čtvrtečním jednání dolaďovali právě převod nemocnice na akciovou společnost, který schválili na konci května. A opozice se s koalicí vedenou ODS střetla o způsob výběru budoucího partnera.

ANO jako nejsilnější opoziční klub totiž nesouhlasí s tím, aby o výběru partnera jednala výhradně rada města, a odstavila tak sedmadvacetičlenné zastupitelstvo na vedlejší kolej. Shoda zatím panuje na tom, že by budoucí partner dostal nemocnici do nějaké formy pronájmu.

„Buď to bude koncesní smlouva nebo nájemní smlouva, ale o prodeji nemůže být řeč,“ říká opoziční zastupitel Tomáš Sarnovský (ANO 2011).

Starosta Ladislav Chlupáč (ODS) výhody jednání na půdě rady vidí například v tom, že je v případě potřeby rychlého jednání snazší sehnat 7 radních než 27 zastupitelů.

Zájemci prý jsou

Informace o zájmu skupiny Penta na zastupitelstvu nezazněla. „My si myslíme, že jsme bohatá nevěsta. Žádné oficiální jednání neproběhlo. Tuším, že zájemci jsou,“ řekl na dotaz HlídacíPes.org místostarosta Karel Krejza (ODS).

Město chce zájemce vpustit do výběrového řízení, jeho termín dosud nebyl stanoven. „V říjmu se nemocnice bude vzpamatovávat z transformace, v listopadu se můžeme sejít a říct, kdy to chceme dělat,“ uvedl Krejza s tím, že reálný termín převodu do pronájmu je v příštím roce.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno