Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Bundesarchiv Bild, zdroj
https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en

Komunisté slaví, vzpomínají na Gottwalda a těší se na požehnání od Zemana

Internetové stránky KSČM nejsou místo, kam by nevolič strany, která v loňských podzimních volbách dostala necelých osm procent hlasů, běžně zavítal. Při příležitosti 70. výročí 25. února 1948 to HlídacíPes.org udělal za vás. Je to chmurné čtení.

Přímí následovníci strany, která v Československu neomezeně vládla mezi lety 1948 – 1989, dokonce k výročí připravili na svůj web speciál nazvaný Únor 1948: fakta, dokumenty, očitá svědectví.

Jádro strany krizi překoná

K přečtení, ke studiu i ke stažení nabízejí třeba výběr z myšlenek „prvního dělnického prezidenta“, jinak též masového vraha Klementa Gottwalda.

Klement Gottwald, záběr z amerického filmového týdeníku „The March of Time“.

Možná se i současní komunisté chtějí utěšovat hned tímto úvodním citátem muže, který proslul též jako alkoholik, syfilitik a jako ten, kdo se učil jezdit do Moskvy, jak svým odpůrcům zakroutit krkem:

Máme, soudruzi, těžkou situaci dnes a ještě i po sjezdu bu­deme mít situace, které budou daleko horší, …já pevně věřím, že jádro strany tuto krizi překoná. Buržoazie se marně raduje, když myslí, že československé komunistické straně je odzvo­něno. Členstvo strany za pomoci kominterny si svoji stranu ozdraví, překoná krizi strany a učiní stranu bojeschopnou.“

Současní soudruzi sice v loňských volbách dostali nejméně hlasů od roku 1989, bojeschopnost jim ale nechybí – soudě podle toho, s jakou samozřejmostí se již při sestavování vlády Andreje Babiše počítá s podporou komunistických poslanců. Zbývá veřejně nezodpovězená otázka – co za to?

Nechvalně známý komunistický novinář Jaroslav Kojzar (dříve Rudé právo, nyní Haló noviny) se v jiném textu z „únorové série“ zamýšlí nad úlohou někdejšího ministra spravedlnosti Prokopa Drtiny.

Obzvláště odporná je tato jeho věta: „A Prokop Drtina? Po podepsání demise rozčarován, prý postojem prezidenta Beneše, se vrhl z okna. Měl však štěstí. Nezahynul.“

Drtina byl od března 1948 ve vyšetřovací vazbě a v prosinci 1953 byl na základě vykonstruovaných obvinění odsouzen k 15 letům vězení.

Do komunistického světa dokonale zapadá i další jeho osud – v roce 1960 byl Drtina sice propuštěn díky amnestii a v roce 1969 byl plně rehabilitován, jenže po nástupu tzv. normalizace byla v roce 1971 jeho rehabilitace revokována.

Za stranu bojeschopnou

Nádavkem komunisté k oslavě únorového puče (v jejich terminologii Vítězného února) přidávají soupis obdivných citátů historických osobností o Klementu Gottwladovi, k jehož odkazu se i současní komunisté nadále hlásí.

Na stránkách lze najít i další pozoruhodnosti, kupříkladu celou sekci „Alternativní informace“ s podtitulem „Informace, které dokládají, že ve světě se děje víc než jen to, co se dočtete v mainstreamu.“

Mediální úsek ÚV KSČM zde vybírá texty s titulky typu „Chudáci Američané. Taková supervelmoc, ale ten Putin si s nimi dělá, co chce. Asi dobrý oddíl“ nebo „Postavte se Americe! Zeman není loutka. Srbský režisér přivezl film o Kosovu a informace, které tu běžně nejsou“

I když to tak po loňských parlamentních volbách rozhodně nevypadalo, komunisté mohou být spokojeni.

Jejich hlas je víc slyšet, jejich poslanci jsou žádané zboží a 21. dubna je na jejich sjezd přijede pozdravit Miloš Zeman. Jako první prezident od dob Gustáva Husáka.

„Hlava státu dává jasně a zřetelně najevo, že nás považuje za legitimní součást demokratického spektra této země,“ radují se komunisté při 70. výročí svého puče.

Zkrátka – členstvo strany si za pomoci Zemana a Babiše svoji stranu ozdraví, překoná krizi a učiní stranu bojeschopnou.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

11 komentářů

 1. Nemec napsal:

  Občané České republiky měli jedinečnou možnost si zvolit za prezidenta slušného člověka a jen vzdávat hold našim hrdinům . Bohužel, zase se musíme stydět za své kolaboranty placené z našich daní. Žádná Ledecká nezachrání malost a zbabělost českého národa , který si volí zloděje a kolaboranty jako jediný stát v Evropě.

  • Weber napsal:

   Člověče, jen se nerozčilujte, náš pan prezident ví dobře, co je správné, on ví, že ti, po kterých se 29 roků šlapalo si zaslouží satisfakci a uznání za jejich přínos k věhlasu českého národa. Rozhodně názor, že těm rudým krysám (které lezou z děr) již se mělo nakopat dávno, není správný. Spolehněte se, že náš nejmoudřejší první občan ví, co činí (jako Bůh) a tedy dobře činí!

 2. Josef napsal:

  K.Gottwald v únoru 48 zvítězil a sním i KSČ.J e vždy napovazenou mít včele státu lidi slabé a nemocné .To se v našich dějinách zopakovalo několikrát vždy ke škodě celého národa.. Letošní volby ukázaly. vůli většiny,,poraženým zůstala pachuť, zatím nedokázali přímou porážku shledají chyby všude jinde a to je špatně.

 3. Bětka napsal:

  Zlatá doba komunistů, to co se děje nyní, neúcta k hlavě státu, demokraticky zvoleného, dnes a denně v diskuzích vulgárnosti a sprostoty, bezdomovci a exkuce – má to v mnohých případech souvislost – kteří běžně v mrazech umrznou např. v parku na lavičce, viz případ před týdnem, zveřejněno v televizi a na internetu, vraždy a sebevraždy, zdravotnictví v háji – na solidní léčbu má nárok pouze protekční spratek nebo zbohatlík, před „slavnou revolucí“ všichni pracovali i indové, všichni museli mít střechu nad hlavou, jinak byli trestáni, dnes žijí v pohodě indové na dávkách, pracující lid je živí, to je fakt demokracie? Zlatí komouši, chceme je ve vládě, jinak národ chce předčasné volby.

  • Zdenek napsal:

   Jeste zlatejsi doba za nacistu, ucta k hlave statu byla jeste nepomerne vyssi, pracovali uplne vsichni.

   V jedne i druhe dobe by vas za ten blabol, kdyz ne vyhodili z prace, tak aspon popotahovali a musela byste podat vysvetleni. Vite, za komunistu nepamatuju, ze by moje okoli nejak trpelo materialnim nedostatkem, to exoticke ovoce, toalteni papir, praci prasky, nahradni dily na cokoliv, bila technika, vsechny tyhle veci byly neprijemne, ale v podstate legrace v porovnani s tim, ze z politickych duvodu clovek nemel svobodnou volbu vzdelani a povolani, neustaly strach, ze nekdo zase neposkytne politicke posveceni pro tak beznou vec jako prijimaci zkousky na stredni nebo vyskou skolu, strach z problemu, ktere nastanou, az nekdo z pribuzenstva odejde na Zapad, strach, ze vas nekdo uda kvuli komentarum na adresu papalasu.

   Neni mi ani trochu lito vasi frustrace, jista je jen jedna vec – dneska za sve neuspechy muzete podekovat jen vlastni neschopnosti.

   P.S. Vas komentar o zdravotnictvi je zcela mimo realitu.

  • TomasK napsal:

   Nerozumím vašemu příspěvku, zřejmě vám chybí takový stát, který vás bude vodit za ručičku. Třeba se toho od Babišovy vlády jedné strany dočkáte.

  • Lukas napsal:

   Mila pani Betko, vy musite byt hodne nestastna sama ze sebe a ze svych neuspechu. Zdravim vas z USA a preju vam hodne zdravi a trochu vice zivotniho uspechu vc. spokojenosti se soucasnym demokraticky zvolenym prezidentem. Lukas

 4. Mila napsal:

  Ke komentáři Němec: na Ledeckou se neodvolávejte, to vám nevadí, že ty porevoluční vlády tu prý rozkradly mldkč, viz internet, viz pořad na tv Barrandov p. Soukup, pusťe si ho ve středu po 21,30 hod a budete zírat, co se tu po r. 89 dělo a zřejmě stále děje, divíte se pak, že patříme ke státům s nejnižšími platy, důchody atp???? To vám fakt nevadí, no to jste tedy snad jediný!!!

  • honzaprchal1 napsal:

   Ale porevoluční vlády byly vedeny Zemanem a Klausem, což jsou oba dva kovaní komouši. Ve vedení podniků mohli být pouze komunisté a ti nám v privatizaci ukázali , jak se převádí majetek do soukromých rukou. Už tenkrát jim bylo jasné, že ekonomická moc bude znamenat i tu dnešní ,politickou.

 5. PM napsal:

  Bětko a Milo
  Je mi vás upřímně líto, Prosím emigrujte stále máte kam.
  Opravdu se máme strašně zle? Banány a pomeranče jednou ročně pro děti na Mikuláše. Maso ve středu fronty na dvě hodiny. Že zrovna nejsou vložky, nevadí hadry je nahradí. Jděte se vycpat s vaší komunistickou agitkou. Dělá se mi z vás opravdu špatně, kolik je vám let, že máte takovýto názor.

 6. Zdenek napsal:

  Komuniste se nemeni, nemeni se ani jejich strategie. Hlavni motto, ze prace s lidskou zavisti spojena s identifikaci domnele skodici spolecenske tridy, je nejspolehlivejsi cestou k ohlupeni frustrovanych, se nese celymi dejinami tohoto zhoubneho hnuti. Klicovymi metodami uchopeni a udrzeni moci jsou pro ne teror a privilegia konformistum namichane v pomeru urcenem silou momentalne obsazenych pozic.

Přidávání komentářů není povoleno