Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebookový profil Jan Hamáček,

Kolik zbylo ČSSD voličů, jak se rudá Marta vyrovnává se smutkem a kdo ochrání naše ženy před migranty?

PSÍ UŠI. Fajn, máme to za sebou. Bylo by asi obtížné předstírat, že se dnes můžeme bavit o čemkoli jiném, než jsou právě skončené komunální volby. Předvolební bizár nám plynule přešel v bizár povolební, a právě zde je naše parketa. Čili k dílu.

 • Též bychom mohli předstírat, že na české politické scéně ještě existuje sociálně-demokratická strana. Ale ne. ČSSD dostala výprask až nezaslouženě přísný, přesto se sluší poděkovat všem jejím voličům. Jmenovitě tedy Frantovi, Karlovi, Anně a zbylým dvěma.

„Pro mě je to signál, že se sociální demokracie odrazila ode dna.“
(předseda ČSSD Jan Hamáček komentuje „solidní výsledek“ své strany v komunálních volbách, 6. října)

Možná jsme v sobotu sledovali jiné volební výsledky než pan předseda, čili si nejprve srovnáme noty: ČSSD už po prvním kole ztratila osm z třinácti obhajovaných senátorských mandátů, poprvé od roku 1990 vyklidila pražské zastupitelstvo, nebude v zastupitelstvech v Liberci, Českých Budějovicích a v Ústí nad Labem a ve zbylých krajských městech, kde přelezla přes 5 procent, nemá šanci se podílet na vládě. Hamáčka to ovšem neznervózňuje, vyzdvihl úspěch ČSSD v Náchodě, Karviné a Frýdku-Místku. Jak trefně na facebooku poznamenala naše novinářská kolegyně Lenka Vrtišková Nejezchlebová, prostě pohoda, klídek, Hamáček.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • V pražském zastupitelstvu budou chybět (tedy jak komu) i komunisté, což jejich lídryně Marta Semelová odmítla vzít na vědomí.

„V každém případě budeme pokračovat v práci, to znamená, že budeme dále sledovat zastupitelstvo a připravovat se na něj. Budeme vystupovat v interpelacích v rámci jednotlivých bodů. Pracovali bychom dál jak na zastupitelstvu jako občané, tak mezi lidmi.“
(Marta Semelová předvádí psychologickou figuru zvanou popírání, 6. října)

Je to vlastně milá představa. V zastupitelstvu bude sedět 65 zvolených zástupců pěti stran a s nimi vždy i Semelová. Vzorně připravená, samozřejmě. Americká psycholožka Elisabeth Kübler-Rossová představila už v roce 1969 model pěti oddělených fází procesu, jimiž se lidé vyrovnávají se smutkem a nenadálou tragédií: po fázi popírání přichází hněv, smlouvání s osudem, deprese a nakonec smíření. Tak doufejme, že k němu nakonec paní Semelová dojde, má na to teď čtyři roky.

 • Problém samozřejmě je, že nás komunální volby nezbavily přízraku migrantů, číhajících ve veřejných parcích, připravených kdykoli znásilňovat naše české ženy. A přitom byla Okamurova SPD připravena na radnicích proti tomuto neřádu pracovat, jen blbci voliči zase nic nepochopili.

Lídr SPD v Praze 14 Pavel Pešan prostě umí unést porážku. Stejně jako jiný Okamurův kandidát Pepa Nos, který v Mladé Boleslavi v boji o senát získal krásné sedmé místo ze sedmi kandidátů a odporoučel se do politického zapomnění.

Bylo toho samozřejmě mnohem víc, třeba chytili tu mambu, a ještě se u toho herpetologové pěkně zhádali. Tak klidnou mysl a do Hlubočep klidný spánek.

Follow @malecak

 

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

14 komentářů

 1. bolek.vala napsal:

  Myslím , že těm vítačům a poskokům Bruselu bude i tak Semelová pěkně zatápět !!

 2. Jan Štulc napsal:

  K migrantům , robotizace se rozmáhá ve světě jako USA,JAPONSKO,NĚMECKO,ANGLIE TAKOVÝM ZPŮSOBEM,ŽE SE PTÁM CO S MIGRANTY…..ROBOTI ZAČÍNAJÍ VE STAVEBNICTVÍ,LÉKAŘSTVÍ,NAHRAZUJÍ DĚLNÍKY VE FABRIKÁCH,ŘÍZENÍ AUT,VOJENSTVÍ…..NEPOTŘEBUJÍ PLAT,SOCIÁLNÍ,BYDLENÍ A PRACUJÍ 24 HODIN DENNĚ, STAČÍ JEN PÁR ÚDRŽBÁŘŮ A SERVIS !!!

  • buralien napsal:

   Stejne jako se zrusili vsichni ucetni a misto nich mame pocitace ke ketrym staci par udrzbaru.

   • Travis napsal:

    Vy si z toho děláte srandu, ale už se opravdu pracuje na robotech, kteří budou umět hlídat obchoďáky ve spánkovém režimu :-))

  • leopoldbrzobohaty napsal:

   .-.- naco údržbáře- budou roboti !! přeci..

 3. zdeněk napsal:

  Takto hluboký úpadek morálních hodnot v Česku asi poprvé?
  Jak bude dál,lidé budou mlčet,opravdu tak velký úpadek??

  • nováček napsal:

   Opravdu. Tak velký a tak hluboký morální úpadek. Jsem Čech – to zní podezřele.

 4. Miode napsal:

  Sobotka se napakoval. Slocani jsou kaput….

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Ano, Sobotka se napakoval, rozvedl se a koupil si byt 2+1 na sídlišti ve Vyškově (možná že to je dokonce 3+1 panelákový byt).

 5. Petr Kaminsky napsal:

  1) Jsem moc rad, ze CSSD dostala poradny vyprask. Kdysi Sobotka nepochopil a pomohl Babisovi k vysledku v poslednich parlamentnich volbach. Ted banda hochstapleru (v cele s cinskym rektalnim alpinistou Hamackem) dela stafaz temuz zlodeji. Az nebudou v pristim parlamentu vubec, nikomu nebude tahle socialistico-demagogicka svioloc chybet. 2) Pane Malecky, co rikate na vysledek UFO v Usti? Zopakuje se scenar z minuleho volebniho obdobi?

 6. Tomáš napsal:

  Pane Kaminsky, Vaše příspěvky mám rád a jsem z Ústí. Nestrašte mě prosím minulým volebním obdobím :-). Doufám, že už to tak nedopadne, ale trochu se stejně bojím :-). Jinak hezký týden pane Malecký. Hamáček je zcela mimo, jako vždy, rudou Semelovou ani nemá cenu komentovat, Pavel Pešan se chová jako dítě ve školce, kterému kamarád sebral hračku a Josef Pepa Nos píše nejspíš o „přednostech“ své strany. Mám z těch voleb trochu lepší pocit, než minule.

 7. Jakub Jarý napsal:

  SPD velmi špatně uchopila svá témata. Radikálních lidí se měl Okamura zbavit hned jak to bylo možné. Sociálně vyloučené lokality jsou velmi silné téma a je mnoho oblastí kde na to mohli hrát a uspět, ale jak nemohli uspět v Mostě to prostě člověk nepochopí. To už je vysloveně amatérismus. Ne že bych je volil, ale jejich neúspěch na severu si nedokážu tak úplně vysvětlit.

 8. petrph napsal:

  Inu, jak praví staré přísloví, „Quod licet Iovi, non licet bovi.
  Ono je vcelku zřejmé, jak může i nezvolený občan sledovat zastupitelstvo, a rovněž i podávat interpelace. A bohatě to využívají třeba členové různých aktivistických či občanských sdružení. Paní Semelová asi ne, protože je komunistka?
  Ale nevěšte hlavu pan Semelová, přinejhorším můžete zastupitelství Prahy udat pro nějakou podezřelou činnost , jak ostatně doporučuje i BIS..:)))))

Přidávání komentářů není povoleno