Kolik zbylo ČSSD voličů, jak se rudá Marta vyrovnává se smutkem a kdo ochrání naše ženy před migranty?

Napsal/a Robert Malecký 7. října 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Fajn, máme to za sebou. Bylo by asi obtížné předstírat, že se dnes můžeme bavit o čemkoli jiném, než jsou právě skončené komunální volby. Předvolební bizár nám plynule přešel v bizár povolební, a právě zde je naše parketa. Čili k dílu.

  • Též bychom mohli předstírat, že na české politické scéně ještě existuje sociálně-demokratická strana. Ale ne. ČSSD dostala výprask až nezaslouženě přísný, přesto se sluší poděkovat všem jejím voličům. Jmenovitě tedy Frantovi, Karlovi, Anně a zbylým dvěma.

„Pro mě je to signál, že se sociální demokracie odrazila ode dna.“
(předseda ČSSD Jan Hamáček komentuje „solidní výsledek“ své strany v komunálních volbách, 6. října)

Možná jsme v sobotu sledovali jiné volební výsledky než pan předseda, čili si nejprve srovnáme noty: ČSSD už po prvním kole ztratila osm z třinácti obhajovaných senátorských mandátů, poprvé od roku 1990 vyklidila pražské zastupitelstvo, nebude v zastupitelstvech v Liberci, Českých Budějovicích a v Ústí nad Labem a ve zbylých krajských městech, kde přelezla přes 5 procent, nemá šanci se podílet na vládě. Hamáčka to ovšem neznervózňuje, vyzdvihl úspěch ČSSD v Náchodě, Karviné a Frýdku-Místku. Jak trefně na facebooku poznamenala naše novinářská kolegyně Lenka Vrtišková Nejezchlebová, prostě pohoda, klídek, Hamáček.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • V pražském zastupitelstvu budou chybět (tedy jak komu) i komunisté, což jejich lídryně Marta Semelová odmítla vzít na vědomí.

„V každém případě budeme pokračovat v práci, to znamená, že budeme dále sledovat zastupitelstvo a připravovat se na něj. Budeme vystupovat v interpelacích v rámci jednotlivých bodů. Pracovali bychom dál jak na zastupitelstvu jako občané, tak mezi lidmi.“
(Marta Semelová předvádí psychologickou figuru zvanou popírání, 6. října)

Je to vlastně milá představa. V zastupitelstvu bude sedět 65 zvolených zástupců pěti stran a s nimi vždy i Semelová. Vzorně připravená, samozřejmě. Americká psycholožka Elisabeth Kübler-Rossová představila už v roce 1969 model pěti oddělených fází procesu, jimiž se lidé vyrovnávají se smutkem a nenadálou tragédií: po fázi popírání přichází hněv, smlouvání s osudem, deprese a nakonec smíření. Tak doufejme, že k němu nakonec paní Semelová dojde, má na to teď čtyři roky.

  • Problém samozřejmě je, že nás komunální volby nezbavily přízraku migrantů, číhajících ve veřejných parcích, připravených kdykoli znásilňovat naše české ženy. A přitom byla Okamurova SPD připravena na radnicích proti tomuto neřádu pracovat, jen blbci voliči zase nic nepochopili.

Lídr SPD v Praze 14 Pavel Pešan prostě umí unést porážku. Stejně jako jiný Okamurův kandidát Pepa Nos, který v Mladé Boleslavi v boji o senát získal krásné sedmé místo ze sedmi kandidátů a odporoučel se do politického zapomnění.

Bylo toho samozřejmě mnohem víc, třeba chytili tu mambu, a ještě se u toho herpetologové pěkně zhádali. Tak klidnou mysl a do Hlubočep klidný spánek.

Follow @malecak

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)