Klaus znovu v kampani německé AfD

Napsal/a Vojtěch Berger 12. července 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

Václav Klaus se znovu zapojí do předvolební kampaně Alternativy pro Německo (AfD). Pátečního vystoupení na akci s názvem „Jak konečně vyřešíme migrační krizi“ v bavorském Garmisch-Partenkirchenu se kromě Klause zúčastní také místní kandidát AfD v podzimních zemských volbách Ingo Hahn a europoslanec AfD Bernhard Zimniok. Zemské volby v Bavorsku budou začátkem října.

Klaus podporuje AfD od jejího založení před deseti lety, zúčastnil se i některých dřívějších předvolebních akcí strany v Německu a tvrdil, ze by do AfD jako Němec vstoupil. Nedávno ale AfD kritizoval: „Kdysi byla šancí na změnu (…), ale dodnes není skutečnou politickou stranou. Je spíš hnutím bez jasné struktury. Čekal jsem od ní víc…,“ řekl v rozhovoru pro web Deutschland Kurier na konferenci ultrakonzervativců CPAC v Budapešti.

AfD také v posledních letech sleduje kvůli radikálům uvnitř strany německá kontrarozvědka. Ta letos na jaře označila mládežnickou organizaci strany Junge Alternative za „prokazatelně extremistickou“, podobně jako už dříve zemskou organizaci AfD v Durynsku. Stranu jako celek tajná služba dále monitoruje a přezkoumává.

Kromě Klause s AfD, konkrétně s její mládežnickou organizací, spolupracuje i hnutí SPD Tomia Okamury. Její zástupci v minulých měsících navázali kontakty s Junge Alternative v Sasku a právě i ve zmíněném Bavorsku. Spojkou pražské buňky SPD k bavorské AfD je Jurij Kofner, další kandidát AfD v podzimních zemských volbách. I s ním se Václav Klaus na jaře v Praze sešel.

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)